Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Inne konsole / PC-Engine
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Duobix dnia Sierpnia 31, 2021, 10:27:46 »
Jako że ostatnio na żerańskim jak i na zlocie ten temat przewijał się wielokrotnie,
a wątek był tylko o szczególnym przypadku PC-Engine jakim jest TurboExpress, pozwalam
sobie na założenie nowego wątku o temacie.

Osobiście z sprzętem miałem do tej pory bardzo mało styczności - ledwie na poziomie wiedzy,
iż taki sprzęt istniał. Dopiero teraz niedawno zacząłem otwierać swoje oczy na bibliotekę tegoż urządzenia -
jest trochę ciekawych rzeczy (Castlevania która jest prequelem SOTN, YS I&II, Neutopia 1&2,
parę fajnych portów Arcadówek Segi, Street Fighter II...).

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to paleta różnorodnych PC-Engine jest całkiem pokaźna, akcesoriów jest też dużo.
Z podstawowych wariantów, to tak jak Famicom miał wersję czerwono-białą oraz AV, tak i tu mamy białego PC-Engine
z czerwonym logiem - który ma tylko wyjście antenowe, jaki i szare CoreGrafx które potrafią po chinchu pokazywać
sygnał AV - aczkolwiek wyciągnięcie czegoś "więcej" nie jest tak trudne jak w famicomie, gdyż wszystkie PC-Engine
(może poza duo?) mają port rozszerzeń z tyłu, do którego można wpiąć przelotkę na chociażby HDMI (to jedna z
nielicznych konsol która miała wyjście cyfrowe, także - jest możliwe wyciągnięcie dość czystego sygnału pod LCD).
Wersja na zachód nazywała się TurboGrafx16, różniła się w sumie od japońskich tym że jest dużo większa i czarna
(istniało przeświadczenie sprzedażowe że to pomaga z poważniejszym traktowaniem sprzętu).
Reszta wariantów - była konsolka przenośna TurboExpress, była wersja integrująca napęd z konsolą (TurboDuo / Pc Engine Duo),
były wersje wbudowane w telewizor, był Sharpowy twin-x1 (połączenie komputera z PCE).
Ostatnimi laty też firma Analogue planuje zrobić nowego Duo, który praktycznie będzie dużo tańszy od używanego-
głównie dlatego że większość PC-Engine ma problem z kondensatorami, wiele z nich jest już teraz na granicy śmierci
(nie widać tego, bo np. sprzęt działa, ale w środku może się totalnie rozkładać już od elektrolitu). Stąd polecana
jest dosłownie pod zmacaniu konsolki - wymiana kondensatorów na nowe.

Ciekawie się sytuacja też ma z padami do tego sprzętu. Zwykle można spotkać 2 przyciskowe pady z przełącznikami turbo,
jednakże np. PC Engine Duo RX był sprzedawany z 6 przyciskowym padem - którego już obsługuje około 10ciu gier.
Jest za to cała plejada padów pomiędzy (3 przyciskowe, 4 przyciskowe) które były nieoficjalne, ale w sumie
ludzie z nich równo często korzystają.

Co do flashcartów dla tego sprzętu - są dwa jak na razie warte uwagi:
-turbo everdrive
-Super SD System 3 Pro
O ile ten pierwszy jest masowo klonowany przez chińczyków obecnie i można go dostać po kosztach,
lecz trzeba pamiętać że nie obsługuje min. gier z CD oraz raczej nie jest już za bardzo rozwijany,
o tyle Super SD System to iście kombajn pozwalajacy na bardzo dużo. Jest tam wyjście HDMI, obsługuje
gry z płyt CD (emulacja napędu optycznego), nawet pozwala na pogranie w te parę gier dla Super Grafx
(SuperGrafx to nieudany następca PC-Engine, który był delikatnie lepszy od zwykłego PC-Engine).
Krikzz też zapowiadał, że pod koniec tego roku (2021) najpewniej pokaże sam rozwiązanie pozwalające
obsługiwać bibliotekę gier z PCE-CD.

Przy okazji, mała recenzja klona everdrive'a:

Co myślicie o tym sprzęcie i grach na niego?

92
Solucje i porady / Odp: Popeye (1983-Famicom/1986 NES)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zelas12 dnia Sierpnia 31, 2021, 07:17:29 »
Kamil robisz świetna robotę tymi (niePoradnikami),szacun . No i wiadomo ,że czekam na następne.
93
Opisy i recenzje gier / Odp: Moon Crystal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zelas12 dnia Sierpnia 31, 2021, 07:11:32 »
Oczywiście ,że czytam :). Co do samej gry przeszedłem ją niedawno (gra jest świetna lecz krótka). Po przejściu gry rozstałem się z moim egzemplarzem .
94
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Sierpnia 30, 2021, 09:54:07 »
Granica między zgorzknieniem, a Crème de la Cart, jest tutaj bardzo cienka.

95
Hi-score / Mad City Hi-Score
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krisuroku dnia Sierpnia 29, 2021, 16:10:16 »
Mad City

Hi-Score
1. Krisuroku - 72.840
2.
3.
96
Hi-score / Odp: Lunar Limit
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Sierpnia 28, 2021, 23:20:26 »
18 240

Czuję, że tu się może niezła konkurencja nakręcić.

97
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Sierpnia 28, 2021, 02:28:42 »
SD Hero Soukessen - Taose! Aku no Gundam, czy jak to się tam zwało... za dzieciaka mówiło się Banpresto, bo to jedyny napis alfabetem łacińskim w całej grze.

Zajęło mi to dziś, bez przygotowania, 1,5H... zapamiętałem tę grę jako trudniejszą. Klucz to po megamanowemu dobrać odpowiedniego luka i nauczyć patentu na bossa, potem idzie z górki, bo poziomy to nie są trudne poza kilkoma skokami...

Graficznie gra mi się kojarzy z nielicencjonowanym ?Metal force i nielicencjonowanym... Rocman X. Nie wiem, czemu.

Dobra giera, nie za trudna, poskakać można i pobić typów, polecam.
98
Pirackie produkcje / Odp: Crème de la Cart czyli wyrafinowane piraty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ćwirek dnia Sierpnia 26, 2021, 15:23:04 »
To prawda Daf, klimatyczny label. Gra daje masę radochy i śmiechu, pod warunkiem że gramy na 2 playerów :D (Piwko do tego zawsze musi być) Tak czy inaczej, jest to dla mnie jeden z lepszych tytułów na Pegasus.

99
Hi-score / Odp: F-1 Race
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Sierpnia 26, 2021, 13:42:09 »
Dobra, dziś po raz pierwszy zdobyłem bonus... na pierwszym poziomie! tak to zawsze na trzecim, na długiej prostej, najprościej.

Ale jak już się przyzwyczaiłem do turbo, to potem miałem problem nie odpadać jako tako...

49760, tyle na dziś, walka trwa.
100
Opisy i recenzje gier / Odp: Moon Crystal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mati dnia Sierpnia 26, 2021, 10:13:11 »
Oczywiście, że się czyta nawet jak się nie ma nic do napisania, to się czyta. :) Kolejna gra z którą dopiero miałem przyjemność zapoznać się na emulatorze z resztą tak jak z większością. Trafiając do tej społeczności moja wiedza była znikoma, tylko jakieś wspomnienia z grami, które znałem a znałem nie wiele. Dopiero tutaj poznałem co ten Pegasus potrafi. A gra jest świetna. Ostatnio jakoś ze 3 miesiące temu graliśmy z kolegą, ale nie przeszliśmy jej choć znam cały gameplay. Wiadomo, dziś youtube to umożliwia. :)
Strony: 1 ... 8 9 [10]