Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / FAMICOM HVC-001 7-pin NES Connector MOD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dleit dnia Dzisiaj o 00:53:27 »
Miałem w swoim życiu wiele klonów konsol 8 bit-owych.
Jedne lepsze drugie gorszę. Ale jednak oryginał zawszę będzie najlepszy.
Było wiele reedycji Nintendo.
NESE-001 ma wszystko co trzeba AV wymienny 72 Pin Connector Cartridge Slot ale niestety jest strasznie dużą konsolą.
FAMICOM HVC-101 dość ciężko dostać i sam wygląd mi się nie podoba (wygląda jak antyczna kasa fiskalna).

Postanowiłem dać drugą szansę FAMICOM HVC-001 miałem ją w 2016 roku była super ale brak możliwości użycia swojego ulubionego game pada spowodował że sprzedałem ją.

Dzięki uprzejmości użytkownika Allegro BosS_MaarioS ( gorąco polecam profesjonalne odnawia i dodaje AV MOD do swoich konsol) stałem się szczęśliwym posiadaczem dwóch sztuk.   

Niestety sprzęt z 1985 roku miał wadę , game pady  były połączone bezpośrednio do płyty głównej. Same kable są dosyć krótkie 0koło 30 cm.

Ale dla chcącego nic trudnego i jest aliexpress .

Nowe wtyczki kosztowałem mnie 6 PLN za sztukę niestety trzeba czekać miesiąc na dostawę.

W Internecie jest wiele gotowych schematów . Sam miałem problemu bo w mojej wersji konsoli były inne kolory kabli i musiałem po kolei lutować kabelki.

Kolejnym problemem jest ze większość osób po prostu wycina otwór w obudowie i wkleja nowe złącza. 
Wiadomo to pracuję wiec po jakimś czasie dochodzi do wyrwania slotu 7 pin z obudowy .

Postanowiłem zaprojektować blokady na wzór tych od konsoli NESE-001.
Blaszki zostały wykonane w lokalnej firmie zajmującej się obróbką metali z blachy 2 mm   

Otwory 3 mm śruby M2 stożkowe. W blaszce przedniej wykonałem fazowanie by śruby  elegancko się schowały.   

Dwie blaszki blokują slot i dają potrzebny luz .

Całość wyszła całkiem nieźle a FAMICOM HVC-001  stał się moją główną konsolą w którą gram co weekend.

2
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sdm dnia Lipca 31, 2021, 13:54:42 »
Zapowiada się fajnie ten Zeldoklon:

https://atarath.itch.io/light-from-within

3
fCON13 / Odp: Aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej - RELACJA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qurek dnia Lipca 30, 2021, 14:06:11 »
Mcin, Ćwirek, Vertex, mega pozytywne chłopy. Zaszczyt był to dla mnie ogromny móc Was poznać.
4
fCON13 / Odp: [Raport finansowy] Famicon#13
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krisuroku dnia Lipca 30, 2021, 13:33:04 »
Mega. Teraz wiemy na czym stoimy. Piąteczka Rocket! :P
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Lipca 30, 2021, 11:20:54 »
Dobrze się to czyta, Mcin. Dobrze, że do nas trafiłeś, nasze drzwi są otwarte dla każdego. Tak sądzę, przynajmniej.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Lipca 30, 2021, 11:19:26 »
Bardzo dobrze i profesjonalnie to wyszło. Dziękuję Rocket, dobra i czasochłonna robota.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OsA dnia Lipca 29, 2021, 21:46:11 »
Zostało tyle w kurwe hajsu, że chyba w końcu się uda i na F14, dziwka z roksy rozegra partyjke w Mappy w remizie w Nowej Wsi.
8
fCON13 / [Raport finansowy] Famicon#13
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rocket dnia Lipca 29, 2021, 18:55:47 »
Hej, z góry przepraszam że tak długo mi zajęło przygotowanie raportu, ale sprawy codzienne i pewne niecodzienne mocno mi zajmowały głowę.

Na samym początku, chciałbym wam podziękować za obdarzenie mnie zaufaniem wobec pełnionej przeze mnie funkcji. Bardzo sprawnie udało się wszystko zebrać, pokupywać  potrzebne rzeczy, oraz rozliczyć się z kontrahentami. Z samych wpłat uczestników udało się uzbierać 8128 zł. Po krótce wymienię rzeczy na które poszły pieniądze z zlotowego konta:
-2950 zł (opłata za wynajęcie sali)
-109 zł ( stary czajnik elektryczny został brutalnie zmiażdzony, toteż kupiłem nowy czajnik elektryczny)
-88,98 zł ( zakupy na grilla w przedostatni dzień zlotu)
- 131,98 zł (bomboniera dla pana Jerzego Pomierzego z Nowej Wsi, celem rozmowy na temat zlotu w przyszłym roku w starej miejscówce)
 - 250 zł ( zwrot kosztów za paliwo dla naszego kierowcy co przewoził nagłośnienie i inne ważne rzeczy na zlot i z powrotem)
- 10 zł ( węgiel na grill)
- 60 zł (biała farba i wałek, które użyliśmy do pomalowania ściany na rzutnik)
 -  77,51 zł(środki gospodarcze które były dokupywane na bieżąco)
- 30 zł ( całkowita prowizja za wypłatę środków z bankomatu obcego banku, 5 transakcji)
-300 zł ( opłata za wykonanie dla nas baneru, pełniącego rolę bramy wjazdowej)
-530 zł ( koszt zakupu przedłużaczy zlotowych + 3 złodziejek)
-293,53 zł ( zwrot kosztów dla Pieseua za zakup chemii gospodarczej + plastików)
-350 zł ( koszt nagłośnienia)

na koncie zlotowym pozostało: 2897 PLN

9
Hi-score / Odp: F-1 Race
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 1990in1 dnia Lipca 29, 2021, 13:24:33 »
Od wczoraj próbowałem rozkrecic sie do tych 416. Jadę na tym pierwszym torze i wywaliłem się raz, drugi i już chciałem resetować, ale pomyślałem sobie "a gilop, dojadę do końca już" i na ostatnim zakręcie MYK 416km/h! Rozwaliłem się o słuoek zaraz, ale to nic! Już łzy szczęścia, już jedną ręką szampona otwieram, hi score natrzepany będzie...
niestety, z trzema wywrotkami nie da rady dojechać do końca, nawet na turbo:D
Ale jest to w ogóle wykonalne :)

Edit: ta turbo prędkość wcale nie daje takiej gigantycznej przewagi. Wciaż się można czesto rozwalić i ślizgać na zakrętach:(
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gargi dnia Lipca 29, 2021, 09:30:15 »
Mcin! Wspaniały wstęp, już nie mogę doczekać się premiery książki!:-)

13 Famicon, Straszny Dwór, Dom Jasona, Freddy'ego Krugera, Drakuli oraz mnóstwa innych potworności... Ciemna noc rozświetlana tylko słabo jarzącym się kineskopem, pochmurne niebo zwiastujące nadchodząca ulewę... Pomimo trzydziestu chłopa na sali i doskonałej zabawy, wiesz, że w tym budynku czai się śmierć, czujesz strach... strach, który towarzyszy Ci już od dawna.

Strach, ktłóry czułem już na długo przed przyjazdem na mój pierwszy Famicon, rok wcześniej. Niepewność, jak to będzie, i to wcale nie przez szalejącego Koronawirusa. Strach przed odrzuceniem. Czy wpiszę się w towarzystwo, zgraną od ponad dekady ekipę? Czy na wierzch nie wypłyną przedawnione zatargi, forumowe wojenki, gówniarskie pyskówy sprzed dekady? Czy będę częścią tego wszystkiego, czy odrzutkiem? Nawet pomimo pozytywnego odbioru nerwy mnie nie opuściły, a to przez  frekwencję. Przeżyłem upadek kilku forów wedle podobnego schematu i tu również zastanawiałem się, czy nie trafiłem na tonący okręt, ostatnie podrygi. Obawy potwierdzała liberalna polityka czwartego CFLa. Czy będzie nas w Strasznym Dworze dość, żeby odeprzeć atak sił ciemności? Czy zostanę sam?

Czarne chmury opuściły jednak grójeckie pagórki i zza chmur wyszło słońce, podgrzewając promieniami plastikowe kontenery a ja, mogłem chłonąć aromat hasiokowy z widokiem na Topaza i przeświadczeniem, że najgorsze już za nami, a Wolny Pegasus zwyciężył, otwierając drogę do nowego, lepszego świata...

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Strach był dobry. Sprawił, że przerażeni gracze zasiedli do konsol, które inaczej niż rok wcześniej, furczały jak szalone rozjaśniając salę balową przygodami setek pikselowych bohaterów. Naznaczeni tym doświadczeniem mogli wyruszyć w bój, na konkursy, gry i zabawy, walczyć o trofea i uznanie w oczach współbiesiadników, bić rekordy i gromić kolejne tytuły. Niektórych doprowadził do szaleństwa, ekstazy, wyzwolił żądze tanecznej destrukcji! On też najprawdopodobniej sprawił, że tegoroczny Famicon odbył się bez większych afer i awantur, a zwarte szyki graczy mogły stawić opór nawale monstrów ciemności chroniąc swój bezcenny dobytek... i tylko Jaguar się nie ostał, świeć Panie nad jego duszą, choć liczymy na wskrzeszenie jego gdy nadejdzie Nowy Wspaniały Świat...

A gdy emocje bitewne już opadły, a czarny płaszcz, okrwawiony, opadł na ziemię, przykrywając bezwładne ciało Hrabiego Drakuli sufit jął się walić, grzebiąc Straszny Dwór i jego mieszkańców pod tonami gruzu, i tylko słudzy grzybiej bogini Zuggotmoy pozostaną tam na zawsze roznosząc swój piekielny aromat. My, ewakuowani na wzgórze Cmentarza Bacarrskiego, obserwowaliśmy Gruz, którego nie będzie nam dane więcej odwiedzić.

Przed nami Nowa Droga.
Nowy Świat.
Nowa Wieś.

Wyzbyci ze strachu i niepewności i przekonani o słuszności naszych racji, pełni wiary w słuszność linii Polskiej Zjednoczonej Partii Retrograczy niesiemy sztandar rewolucji naprzód, niezmordowani, tworzyć lepsze jutro.
Świat, Pełen Gierek. po raz czternasty.
Strony: [1] 2 3 ... 10