Forum ContraBanda.eu

8-BITOWY WARSZTAT DOMOWY => Demoscena i gry homebrew => Wątek zaczęty przez: żur0 w Sierpnia 03, 2017, 16:06:22

Tytuł: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Sierpnia 03, 2017, 16:06:22
Zakładam nowy wątek, który przypinam od razu. Jest co prawda temat Dreda, ale on się skupia na tłumaczeniach. Temat powstaje z myślą o dzieleniu się newsami z demosceny, często krótkimi informacjami, które jeszcze nie zasługują na nowy wątek. Możecie tutaj informować o nowych demkach czy postępach w tworzeniu homebrew. Jest kilka mniejszych studio niż Mega Cats, więc warto żebyśmy byli na czasie z ich produkcjami. Proponuję przed każdym newsem dawać datę.

21.07.2017r.

Eskimo Bob na Steamie! My jednak bardziej czekamy na wersję NES, która jest zaplanowana na początek przyszłego roku. Wygląda nieźle. Na profilu twórcy znajdziecie więcej video z grą zarówno w wersji NES jak i PC.


01.08.2017r.

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/lizardinfo.jpg)

Twórca Lizarda zapowiada, że to ostatnie takie przeprosiny, więc może doczekamy się w końcu finalnego produktu.


03.08.2017r.

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/slydogfinalplay.jpg)

Sly Dog Studios informuje na Twitterze o możliwym końcu prac nad swoim głównym projektem czyli  Black Box Challenge. Gra wydaje się być RPGiem z elementami akcji. Więcej zobaczycie pod tym linkiem (https://www.youtube.com/user/SlyDogStudios/videos) na filmach związanych z powstawaniem gry.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Września 06, 2017, 18:00:30
21.09.2017r.

Na Kickstartera (https://www.kickstarter.com/projects/1222722105/full-quiet-a-new-adventure-game-for-the-nes-and-pc) trafił kolejny projekt Retrotainment Games czyli przygodówka Full Quiet. Gra wygląda obiecująco i już uzyskała wymagane wsparcie. Poniżej film promujący nowe wydawnictwo:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: dziat w Września 10, 2017, 04:37:46
09.09.2017

https://youtu.be/ITrWY0S46lw
Świat ujrzał nowy tytuł na NESa. Widziałem tylko dwa filmiki, jutro widzę się z MaarioSem na wolumenie, mam nadzieję że wrzucisz na Everdrive i sprawdzimy u mnie na chacie tak jak pisałem (znaczy piszę teraz smsem). Połączenie Sailor Moon i zrecznościowej klikaniny jak Adventure Island. Koks, czy tam gdzie jesteś, mają kompy z assemblerem? Czy już zrobiłeś jeden?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Września 10, 2017, 09:31:24
(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/toniezle.jpg)

O kurde, myślałem na początku, że laska ma penis.

W zasadzie znowu nic odkrywczego, ambitnego i bardziej złożonego aniżeli najprostszy pomysł rozgrywki. Taka tam prosta minigierka, z tego co widzę. Tym razem okraszona jednak fajną animacją postaci i jako tako oprawą a/v.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Października 27, 2017, 14:37:17
22.10.2017r.


Zapowiada się całkiem ciekawa seria :) Bardzo podoba mi się ten koncept :)

22.10.2017r.

Absolutny hit, wydaje się, że Frank Cifaldi posiada już zdumpowane Sim City na NESa!

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/cifaldisnes.jpg)

25.10.2017r.

Rekt - nowy tytuł na NESa, jakaś zwariowana gra z diabłem kapitalizmu - Walmartem w tle :D


Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Listopada 18, 2017, 01:10:36
No offence, ale tak to właśnie wygląda jak się komodorowcy chycą za coś innego niż commodore >> http://www.pouet.net/prod.php?which=71988
Następne nudne, beznadziejne i niczegonowegoniewnoszące demo na NESa...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 07, 2018, 19:01:45
[doublepost]

Chciałem to tu umieścić, aby już nie wyparowało >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/120cah4e3.rar

Tam jest składanka 120-in-1 z gruzem + emulator CaH4e3.
Należy pamiętać, aby po odpaleniu tego ROMa zresetować emulator (F10).

[/doublepost]
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Roben w Stycznia 08, 2018, 05:51:30
Właściwie to przyda się osobny wątek na temat tej składanki, sama waga tego pliku jest proporcjonalna do gruzu na budowie.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Stycznia 08, 2018, 09:56:13
06.01.2018r.

(http://www.romhacking.net/translations/nes/images/3388titlescreen.png)

Bio Hazard przetłumaczony z chińskiego na angielski.

Szkoda, że te chinole mają tak koszmarną ścieżkę dźwiękową, przy takiej grze to muzyka robi połowę tematu, a tu znów te popikiwania. No ale nie można mieć wszystkiego jak mówią. Tak czy siak ROM przetłumaczony z chińskich krzaków.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Stycznia 17, 2018, 09:53:35
16.01.2017

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/lizard.png)

Szanowne Państwo, Kochani Moi i wyszedł! Wyszedł Lizard wersja beta. Jedna z niewielu "większych" homebrew, które zostały skończone na naszą konsolę. Do pobrania tutaj (https://rainwarrior.itch.io/lizard). Obserwowałem prace nad Lizardem i faktycznie chyba sporo samozaparcia musiało kosztować dojście do tej bety. Z tego co podpatrywałem twórcę to może być tam trochę dobrego rzardu! No to zapraszam do testowania, sam siądę dziś bankowo, bo dopiero w robocie się natknąłem na tę informację.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Stycznia 17, 2018, 11:21:59
Bardzo miło czytać jest o tej grze, bo postępy można było śledzić z miesiąca na miesiąc - projekt nie leżał na dysku odłogiem, widać że cały czas coś się z tą grą działo. Liczę, że wydane zostaną także kartridże famicomowe, wtedy na pewno będę chciał nabyć Lizarda drogą kupna.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Roben w Stycznia 17, 2018, 20:53:32
Jako że jestem dobrym adminem kraniarzem zarabiającym miliony razy więcej niż co niektórzy na forum prowadząc działalność windykacyjną pozwoliłem sobie na burżuazje i wykupiłem ROM na NESa, a u mnie macie go za darmo, wystarczy pobrać go z naszego serwera -> Lizard.nes [BETA 4.1.8.9] (http://contrabanda.eu/chmura/lizard_nes_4189.zip)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 19, 2018, 23:03:25
Pietrek, to doskonała wiadomość, ale... ja już przeszedłem tego Bio Hazarda po chińsku i wcale jakoś nie miałem kłopotów - OK raz przy obrazach, ale to sobie ściągałku wydrukowałem i wsadziłem do opakowania z grą - natomiast co do muzy to może to tylko ja, ale po około kwadransie zaczyna się w hooy podobać, po godzinie już wpada w łeb, a jak skończysz całą grę to sobie nawet okresowo pod nosem nucisz 8) HAHA tak, mam to do dzisiaj i nie uważam to za traume 8)

Lizard, mega news, fajnie, że autor ciągle tam przy tym dłubie, ja już byłem na 98% przekonany, że dał se luz i poszedł na wódkę, trzea będzie pograć, ACZKOLWIEK, contrabandycki wywiad już donosi, że gra nieco wieje nudą. Co, nie prawda to jest?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Marca 16, 2018, 13:40:48
Jezu, na coraz straszniejsze gówna zbierają na tym kickstarterze.

https://www.kickstarter.com/projects/424496721/ninja-i-and-ii-two-fast-paced-action-8-bit-nes-gam
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Marca 16, 2018, 18:25:02
Dobra masówa robi się z tymi rzeczami, niczym tak samo jak w czasach świetności NESa jak kijowi producenci gier robili kitowe gry żeby tylko dostać szybkiego cash graba tanim kosztem i sprzedać szybko gierę małym dzieciom. Ogólnie to teraz mogliby spokojnie całego NESa od nowa "zalegalizować" i oficjalnie sprzedawać od nowa skoro dosłownie cały świat znowu gra na tych pegazusach i widać co się dzieje
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Dred w Marca 16, 2018, 20:33:20
Cytuj
Ogólnie to teraz mogliby spokojnie całego NESa od nowa "zalegalizować" i oficjalnie sprzedawać od nowa skoro dosłownie cały świat znowu gra na tych pegazusach i widać co się dzieje
już to zrobili, masz NES Mini. a nowiutkie klony Famicoma są produkowane praktycznie bez przerwy od lat. nawet są takie w 100% robione na scalakach.

jest popyt, są i gry. assburgerowi kolekcjonerzy z USA kupią wszystko, bez względu na jakość. wszak ich kolekcje muszą być kompletne

z jeszcze 7-8 lat temu było na devowo-wydawniczej scenie (rynku?) NES i ogólnie gier retro tak, że jak jakaś nowa gra wychodziła toto był absolutny rigcz, z pietyzmem dopracowywany. kompletnie nie żałuję pieniędzy które wydałem na Battle Kida i jednocześnie żałuję, że nie kupiłem sb Beggar Prince'a albo Blue Almanac od Super Fighter Team na Mega Drive'a. te przedsięwzięcia Super Fighter Team to serio było coś więcej niż tylko przeprogramowanie i przetłumaczenie Japan/Taiwan-only gier.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Kwietnia 14, 2018, 17:55:52
Tak jak doskonale Was rozumiem, bo jestem podobnego zdania, to staram się zrozumieć również i tę drugą stronę (tą). Nie każdy "wydawca" jest w stanie sobie pozwolić na produkcję kartridży (w taki lub inny sposób, już nawet nie o to mi chodzi) i potem sprzedaż tudzież produkowanie "na bieżąco", dlatego też  tu z pomocą przychodzą takie kickstarterowe platformy i dobrze, to prawdziwa wolność, każdy z nas może wydać gre jeśli tylko znajdą sie zainteresowani aby ją kupić, a Ci (ja, Ty, my, Wy, ktokolwiek) również ma pełną wolność, bo albo kupuje/wspiera, albo nie daje jebania. Proste. Jedyny minus tego typu akcji jest fakt, że jak tylko kampania znika, to znika również i gra... Niestety. Dlatego tutaj tak ogromny ukłon w stronę autora gry Lizard, który sprzedaje również plik .nes, w ten sposób gra będzie (prawdopodobnie) zawsze dostępna do zakupu.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Kwietnia 19, 2018, 12:51:12
Super, pierwsze skojarzenie to oczywiście Berserk i jak zwykle poziom trudności wywindowany.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Maja 04, 2018, 20:57:13
Dlaczego nikt nigdy nie wspomniał o tym??
https://www.youtube.com/watch?v=pMTvC7zcwag
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Preki w Maja 05, 2018, 09:38:52
Już widzę te rozp***lone z nerwów pady :D Ta gra to czyste zło.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 12, 2018, 02:22:47
HA, jakieś przekozaki z Hiszpani wzięli się za Shadow of the Beast na NES >> https://www.elotrolado.net/hilo_homebrew-nes-shadow-of-the-beast-demo-tecnica_2282337
Wygląda to cudnie!
Ciekawe czy będzie z tego jakiś konkret czy "rozejdzie się po kościach"...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 27, 2018, 11:51:59
Demko, ktore ostatnio zrobilem - dla chetnych do potestowania, najlepiej na konsoli :)

UXROM / UNROM-512:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/djbd2ra2152oo99/untitled_demo.nes

Wersja UOROM:  (do testow, bo wiem, ze krzysiocart nie odpala wersji 512KB)

https://dl.dropboxusercontent.com/s/gway6xi73huzoqq/untitled_demo_uorom.nes


Co do SotB na NES,
Cytat autora z forum nesdev:

Cytuj
This is just a technical / graphic demonstration.

I do not have enough capacity or knowledge to make the whole game.

Having an engine that makes me scroll simply is almost impossible for me. Imagine making an engine that contemplates multi-directional scroll.

I have been playing with the MMC3. I can split the screen into pieces to simulate parallax, I can even play to change CHR banks partially, and little else.

W sumie to te demko bylo wynikiem jakiegos rozmyslania na temat jakby wygladal SotB na NES.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Maja 28, 2018, 16:46:49
Coś pięknego.  Bardzo mocno to demo przypomina mi GameBoyowe przygodówki takie jak Link's Awakening, Tabaluga czy Conker. Trochę pobłądziłem, przemacałem ściany  i zabiłem wszystko co da się zabić ale niestety nie ma więcej jak 9 ekranów, czy się mylę? I jeśli mogę coś zasugerować to klatki nieśmiertelności/odepchnięcie gdy przeciwnik nas uderzy. Liczę na pełną wersję wypełnioną sekretami po brzegi  ;D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Maja 28, 2018, 17:34:41
Hej, to jest serio bardzo dobre i kompletnie grywalne i dobre do grania. Takiego czegoś jak jedna z najlepszych gier z gejboja czyli Zelda Link's Awakening właśnie mi brakowało jeszcze na NES. Nawet te demo jest bardzo dobre i grywalne, mimo że niektóre rzeczy jak np. rutyny z atakowaniem przeciwników powinny funkcjonować trochę inaczej ale to kwestie dopracowania. Jeżeli całą resztę gier bym wywalił w śmietnik to tak naprawdę to jest jeden z jedynych "hombrju" na NES jaki mi się od razu spodobał zaraz po Super Bat Puncher, naprawdę czekam na pełną wersję tego. Takie coś spokojnie by się nadawało na jakiś "gigstarter NES"

P.S. Dlaczego taki prosty kod krótkiej gry zajmuje aż 512KB i wymaga zmodyfikowanego mappera UNROM??
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 28, 2018, 22:25:40
Trochę pobłądziłem, przemacałem ściany  i zabiłem wszystko co da się zabić ale niestety nie ma więcej jak 9 ekranów, czy się mylę?

Zebrałeś grzybka?  ;) Jest 10 ekranów, ale aby wejść w ten ostatni bez grzyba nie da rady, ale ogólnie to proste demko bez rozplanowania. Ogólnie rozmiar bohatera bedzie mial spore znaczenie, trzeba bedzie sporo kombinowac z wielkoscia (dodatkowo uwzgledniac bezbronnosc malego hero).

P.S. Dlaczego taki prosty kod krótkiej gry zajmuje aż 512KB i wymaga zmodyfikowanego mappera UNROM??

Nie umiem kompresować danych.  Mapek ma być 128 + ile wlezie sekretów. Niestety w 256KB nie upakuje. Każda mapka to nieskompresowany ekran, ustawienia enemies, pewne update itd itd.

Tak wogole odpalales to na UNROM-512 sprzetowo? Niestety nie mam takiego karta, nie mam weny na razie sklecic :/
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Maja 29, 2018, 15:19:30
Trochę pobłądziłem, przemacałem ściany  i zabiłem wszystko co da się zabić ale niestety nie ma więcej jak 9 ekranów, czy się mylę?

Zebrałeś grzybka?  ;) Jest 10 ekranów, ale aby wejść w ten ostatni bez grzyba nie da rady, ale ogólnie to proste demko bez rozplanowania. Ogólnie rozmiar bohatera bedzie mial spore znaczenie, trzeba bedzie sporo kombinowac z wielkoscia (dodatkowo uwzgledniac bezbronnosc malego hero).

Znalazłem tylko jedną szparę w którą da się wcisnąć małym i prowadzi ona do gwiazdki, jak opuszczam ekran z prawej to wracam do tego samego. W każdym bądź razie mam wielką nadzieję że gra zostanie ukończona i tak jak Maarios powiedział, przebija to lwią część projektów z kopzaczynacza.Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Verteks w Maja 29, 2018, 21:36:27
Ekran tytułowy to też jedna z części mapy, no nieźle. Jeszcze lepsze jest to, że ma kolizje. Jak już padło porównanie do Link's Awakening - nie ma zgliczowanego świata, wyszedłem za mapę ale gra była mądrzejsza i wiedziała że nie powinienem się tam znaleźć.

Pochodziłem, przeszedłem, wyzbierałem co się dało i uważam iż jest ok. Nie odczuwam frajdy z używania miecza, bo na razie nic ono nie daję i jest on nieefektywny, lecz rozumiem że to mini demonstracja.

Nie umiem kompresować danych.  Mapek ma być 128 + ile wlezie sekretów. Niestety w 256KB nie upakuje. Każda mapka to nieskompresowany ekran, ustawienia enemies, pewne update itd itd.
Nametable bez kompresji to faktycznie "czarne pamięciowe dziury". RLE (Run-length encoding) to koncepcyjnie prosta a zarazem skuteczna metoda kompresji - przy tym "otoczeniu" co jest w grze to myślę, że skompresowane dane zajęłyby z 50% miejsca mniej conajmniej. Jak się interesowałem tematem to już były narzędzia które generowały nametable od razu skompresowane w RLE, tylko (albo aż, jest dużo dbania o detale w takim podprogramie ale warto) trzeba było napisać kawałek kodu do dekompresji - może w 2018 już i kod można kopiujwkleić.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 29, 2018, 22:36:00
Ekran tytułowy to też jedna z części mapy, no nieźle

To nie jest czesc mapy. Zwyczajnie tam sie konczy demko. Akurat kod informacji o nastepnej mapce ma zapisane 0, a jako 0 jest ekran startowy i tam wyladowal hero. A kolizja jest bo zostala w ram z poprzedniej mapki.
Taki blad moglem ustawic aby sie resetowala.

No demko jak demko jak cos wymysle ciekawego to moze cos wyjdzie, a jak nie to bedzie kolejny nieukonczony kod.

Male update takze poprzednie demka:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fb9lf4vspln2dnt/bomber_unrom_new.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Verteks w Maja 31, 2018, 11:22:41
Rozumiem wszystko oprócz "resetowania" - jeśli masz na myśli ponowne uruchomienie gry po przejściu jej poprzez wciśnięcie start no to nie działa mi to. Zasugerowałem się tym, że jak trafiam na ekran tytułowy bo wychodzę poza wyznaczony obszar 3x3 to pod selectem mam dostępną mapę.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 31, 2018, 13:42:52
Pisales, ze nawet ekran startowy ma kolizje, a ja odpisalem, ze to zwyczajnie maly blad. Moglem ustawic aby po wejsciu w nieistniejaca mapke gra sie resetowala. Blad powoduje, ze jak wejdziemy w prawo bohater pojawia sie na ekranie startowym.

ROM (ten sam link) ma kilka zmian. Wywalilem sprites jako znaczniki z pause/map  - teraz wszystkie informacje sa elementami BGR.  Taka kosmetyka zmian ogolnie. Nie mam pomyslu na rozgrywke, wiec projekt bedzie stal az wpadne na cos ciekawego (wiadomo, zawsze cos rodzi sie w glowie z czasem niespodziewanie).
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Maja 31, 2018, 18:48:36
Fajny projekt, w naprawdę dobrej oprawie, chociaż faktycznie nieco mnie denerwuje ten niewiele użyteczny miecz oraz brak chwilowej nieśmiertelności po otrzymaniu hita.
Bardzo bym się cieszył, gdybyś w końcu dokończył jakiś swój projekt, dopieścił go, a może nawet i wydał wśród nas w fizycznych kopiach.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 31, 2018, 20:30:29
Miecz stylizowalem na tym z pierwszej zeldy. Dziala podobnie jedynie nie strzela. Mozna by dac enemy zabite od razu, albo dodac timer po kolizji chwile niesmiertelnosci.

Natomiast metoda na odpychanie gdy kolizja nigdy w grach mi sie nie podobala (uraz po Vice Project Doom). Druga sprawa jest to ryzykowne i trzeba dobrze napisac (zle napisany kod i moze powodowac odepchanie w sciane itd).

Stopowanie bohatera nie bylo przypadkowe. Chcialem zabawna animacje aby bylo widac, ze dostaje po dupie, a jak nie zablokowalem ruchu to tak poruszal sie. Wygladalo to zle. Druga sprawa stopowanie ruchu bylo bardziej pod pewien typ przeciwnika - chodzace za nami duchy (sa czaszki na dole). Trzeba uciekac i brac je na powaznie, bo gdy dorwa to raczej marne szanse na przezycie (ale jest furtka bo nie zawsze sa widoczne, moga zniknac gdy nas dorwa, wiec jest mozliwosc ocalenia 4 literek).

I tak to wyglada - chcialem tej topornosci miecza jaka byla w pierwszej zeldzie oraz golden axe warior (brak skosow, stopowanie linka gdy wyciaga miecz - w moim demku dalem pauze wyciagniecia dluzej, a pierwotnie byla znacznie krotsza doslownie 1/4 tego co jest. Tu przynajmniej po skosie mozna chodzic, w Zelda1/GAW nie). Nawet myslalem o dluzszym czasie trzymania miecza, aby wydawal sie duzy, ciezki i toporny bardziej w stosowaniu. Przyklady:

Miecz powolny:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/5kysyoph7l08ma1/demo_sword_1.nes
Miecz szybki:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/1wiaahq9938eg18/demo_sword_2.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Czerwca 13, 2018, 13:37:37
Nieco inny projekt:  Studnia The Game

https://dl.dropboxusercontent.com/s/qm83q2l2mi7x8cb/studnia_demo.nes (ver. 2018.06.13.0)


(https://s22.postimg.cc/umzgguh81/studnia_test.jpg)

Prosta rozgrywka. Zbieranie monet, unikanie przeciwnikow, trzeba przeanalizowac ruchy aby nie pominac monet, co 8 mapek podsumowanie, kilka "swiatow" kazdy 8 poziomow.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 14, 2018, 01:26:14
Oprócz animacji TURBOpodoba mi się grafika, kolorystyka, te ciemności, tła, a sam koncept gry również jest ciekawy - raz jeszcze ukłony Siudym!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Lipca 31, 2018, 13:11:26
Chaseballs:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/n5lzox0g08qjq1x/chaseballs.nes

Tak wogole byla juz gra na tej zasadzie? Bo ciekawy koncept wyszedl mi, a nie wzorowalem sie na nikim. Kulki czerwone szybkie, niebieskie wolne, zielone najwolniejsze. Trzeba blokowac czerwone tymi niebieskimi/zielonymi i zebrac itemy z ekranu.
Demo wczesne, wiec jeszcze moze byc wiecej kulek na ekranie itd. Oczywiscie jest problem z sprite overflow. Sa na to metody czyli interlace gdy pojawia sie wiecej na jednej linii (obiekty w OAM są w kazdej klatce w innym miejscu, wiec maja inny priorytet i zamiast znikac migotaja. Niestety nie doszedlem jak to zrobic, a widze po innych homebrew takie myki sa stosowane).
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipca 31, 2018, 13:42:49
Możliwe, że było coś podobnego, bo podobnych konceptów były tysiące i w przypadku takich gier ciężko wpaść na coś, na co nikt jeszcze nie wpadł. ;) Niemniej jednak bardzo fajny projekt, całkiem wymagający. Te zielone kulki raczej trochę bezużyteczne, bo naprawdę ciężko na nie wlecieć, ale z kolei bez nich byłoby za pusto.
Dobra robota, Siudym, jak zawsze.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Lipca 31, 2018, 22:28:49
Te zielone kulki raczej trochę bezużyteczne
Blokują te szybkie:)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Lipca 31, 2018, 22:49:46
Jak najbardziej respect za te dema, jednakże znacznie bardziej preferuję gdybyś skupił się porządnie i dokończył jakiś 1 cały projekt niż robił milion różnych dem. Taka moja sugestia
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Sierpnia 01, 2018, 01:06:20
Wiesz to demoscena, wiec sa dema  ;)
Ja raczej obieram sobie cel, ktory chce osiagnac, takie koncepty gier. Ukonczenie mnie nie interesuje, bo nie ma najmniejszego sensu. Kupa czasu stracona, nic sie z tego nie ma.  Ale juz sam koncept to zawsze cos - jak sie zrobi wiekszosc kodu, a pozostanie tylko dorobienie mapek i doszlifowanie kodu to juz ogromne osiagniecie.

Ale kto wie, moze znajda sie checi aby cos ukonczyc.   :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Sierpnia 01, 2018, 07:52:10
Blokują te szybkie:)
A faktycznie. Jakoś mi się wcześniej wydawało, że kulki przelatują przez siebie. Czyli jest elegancko.

Ja w sumie też bym wolał jakąś większą, dokończoną produkcję (te Micro Knighty można już poniekąd za takie uznać), no ale to już uszanuję decyzję autora. ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Sierpnia 05, 2018, 23:58:15
Nie ma żadnej demosceny. Nie mylcie pojęć. To co tworzysz Siudym, to nieznacznie tylko ociera się o homebrew. Tyle.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Sierpnia 06, 2018, 13:05:08
Dlatego po
Cytuj
"Wiesz to demoscena, wiec sa dema  ;)"
-> dodany zostal emotikon " ;)"....

Oczywiscie demoscena to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Demoscena

Trzeba tez zmienic nazwe tematu, bo sam wprowadza w blad...

A moje to: Homebrew game demo concept by siudym.

Wogole co oznacza:
To co tworzysz Siudym, to nieznacznie tylko ociera się o homebrew. Tyle.
To mnie ciekawi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Homebrew_(video_games) (https://en.wikipedia.org/wiki/Homebrew_(video_games))

Nieukonczona gra? Nie zauwazylem wzmianek aby przestalo byc homebrew. Lepsze i gorsze? Nie doczytalem sie o podzialach. Cos innego? Nie wiem. Moje gry to homebrew wrecz idealnie wpisujace sie w "not typically user-programmable or that use proprietary storage methods".

No chyba, ze moje produkcje ASM są ogólnie NIEZNACZNE. To niech tak będzie, pewnie są. Ale nieznacznie ocierające się o homebrew? Tu się nie zgodzę.

Czepiajac sie to gry napisane w domu na C64/Atari nawet nie powinno sie wogole nazywac homebrew, ale hobbyist game :
Cytuj
A game written by a non-professional developer for a system intended to be consumer-programmable, like the Commodore 64, is simply called hobbyist (rather than homebrew).
Tak wiec prawie wszystkie domowe gierki na Atari czy Komode z dopiskiem Homebrew uzywaja jej blednie.

Kolejne dwa koncepty:
Jak zwykle robione na spontanie, bo gdybym chcial cokolwiek zrobic z zaplanowaniem z gory pewnie bym wogole nic nie zaczynal  ;D

(https://s8.postimg.cc/54ostmwid/JET_SHUMP.jpg)

Jet Set Willy
https://dl.dropboxusercontent.com/s/uxahrnt05bduwh0/jetnes.nes

Wogole nie planuje tego portu, zwyczajnie chcialem z ciekawosci zrobic system skokow uzywany w tej grze. Taka ciekawostka, bo zrobic go w taki "sztywny" sposob bylo ciezej jak zrobic typowy poprawny jumping. Czasem zrobic cos zle jest ciezej jak poprawnie... W sumie nie trzeba wiele aby zrobic taki port - moze kiedys wroce do tematu i zrobie (zwlaszcza, ze moje demka gierek nie sa robione w stylu "ile widac tyle jest i koniec", nie. Silniczki robie zawsze z mysla o 'kiedystam moze' ukonczeniu, wiec sa juz z tablicami mapek (zazwyczaj 0-64, 0-128 itd) i zrobione w taki sposob aby dalsze mapki/levele byly jedynie kwestia ich "narysowania" i dodatnia w prosty sposob (po chlopsku sa zwyczajnie w kodzie puste, ale dostep najczesciej zablokowany itp).

Shoot'Em Up
https://dl.dropboxusercontent.com/s/dnywjgzmqz295w6/ShootEmUp.nes

Szukalem pomyslu na cos totalnie innego niz robilem wczesniej - wiec padlo na szoterek w gore. Od zera zajelo mi to w sumie moze 3h. Bo ani nie ma systemu kolizji z tlem, mapka jedna, jedynie generowanie sie przeciwnikow musialem zrobic.
Grafiki tyle co kot naplakal - jeden obiekt + kilka gwiazdek. Moze na tym projekcie zrobie cos ala Gyrodine, czyli ogromny poziom, bufor nametable aby caly czas sie zmienial itd. Mapa generowania sie przeciwnikow w opowiedniej chwili aby zawsze pojawialy sie podobnie jak w Gyrodine itd.


Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Sierpnia 24, 2018, 08:12:14
Takie coś dziś odnalazłem przeglądając Twittera, nie wiem czy dobre czy złe, ale sprawdzić zawsze można.

(https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMjQyMDEwLzExNTQ2MzQucG5n/347x500/2xiYDZ.png)

Strona gry z pobieraniem: KLIK (https://novasquirrel.itch.io/nova-the-squirrel)

No i chyba obeszło się bez Kickstarterów i innych głupot, a Nebs 'n Debs widzę poszło w fundatorstwo (https://www.kickstarter.com/projects/dullahan-software/nebs-n-debs-a-new-nes-platform-game)...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Lutego 12, 2019, 14:28:14
Ktos z userow posiada zakupionego NESMaker? Zapowiada sie ciekawe compo:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Lutego 13, 2019, 12:24:42
Ktos z userow posiada zakupionego NESMaker?
Tak, ale od około pół roku nie mam czasu wolnego więcej niż 5 min / dobę. Mogę dać passy licencji na kilka miesięcy, jeśli chcesz.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Marca 20, 2019, 21:41:56
Oj to ja juz wogole bym musial dokupic kilka godzin doby ;) Ja raczej od ASM nie odejde, tylko ciekawilo mnie czy w PL ktos ma licencje.  Compo swietna sprawa, mozna sie wykazac.

Ciekawy projekt, jest moc! "Nalleland".

http://forums.nesdev.com/viewtopic.php?f=22&t=18594

(https://i.postimg.cc/gjTYD60k/Nalleland-NTSC-Pre-Alpha-006.png)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Marca 27, 2019, 18:17:58
Świetny projekt - dawno już nie wciągnęła mnie tak jakaś zajawka nowej produkcji na Famicoma. Mimo, że przejście zajmuje niecałe dwie minuty, to i tak parę razy sobie grę zapętliłem. Biorę to pod lupę i będę śledził progres.

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/nalle01.JPG)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Marca 28, 2019, 01:18:39
Zgadzam się. Zajebiście się zapowiada i tak jak DAF pisze jest megawciągająca (ten patent z pinezką, niby taki troszkę Rockin' Katsowy, niby gdzieś tam Rockmanowy, ale jednak inny, świeży, porywający).

No i w tak zwanym międzyczasie jakiś ziomuś z Francji kryjący się za ksywą upsilandre popełnił niewiarygodne wręcz techniczne demo gry na podobne Axelay, którą wspominamy z platformy SNES. A co w tym takiego fenomenalnego? Nie znam dokładnego zaplecza technicznego ale MODE 7 na NES to chyba jeszcze nie dawali - fajny efekt, sprytny trik, czy może koderski majstersztyk? 8)

>> https://youtu.be/AA9zGxJij5g

Tutaj linka >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/AxelayNES.nes
A jak Wam mało to możecie sobie ten cover puścić w tle >> https://www.newgrounds.com/audio/listen/456338
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Marca 28, 2019, 07:09:48
O kurczaki!!! Jak to wygląda! Coś pięknego :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Kwietnia 10, 2019, 21:46:04
Baardzo ciekawy NESMaker'owy projekt:

https://www.youtube.com/watch?v=uD9bnAcHOOU (https://www.youtube.com/watch?v=uD9bnAcHOOU)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Kwietnia 29, 2019, 09:30:31
A to takze bajeranckie demo techniczne nowej gry.  Ruby Runner. Pomyslec, ze wszystkie obiekty to nie sprites ale elementy tła. Zarypiste. Trzymam kciuki bo takie rozwiazania nie widuje sie czesto (oczywiscie bywaja jakies statyczne obiekty jako tlo np. taka galaga, ale tam sa czesciowo i gdy zaczynaja niektore latac na ekranie zmieniaja sie na sprites).  Tutaj ani jednego sprite..

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=67085790838933265769

http://forums.nesdev.com/viewtopic.php?f=22&t=18753

(https://i.postimg.cc/Pq9gXx90/rr-Test-001.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Maja 09, 2019, 12:59:02
(https://pbs.twimg.com/media/D6F0kZAXsAAHPWE.jpg:large)

Nescape, nowy projekt od Khan Games wyjdzie 15 maja.
Gra to klikalna przygodówka.
Małe promo w filmie poniżej.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 12, 2019, 23:00:00
Początkowo cieszyłem się tą całą "sceną homebrew", jarałem się każdą, najmniejszą nawet produkcją, każdym compo na nesdev, ale... zaczyna mnie to powoli męczyć, szczerze... Dizzy pisze jakieś gryzonie albo klony CM, Siudym nigdy nie kończy tego co zaczyna, na zachodzie wygrywają jakieś jednoekranówki na kickstarterach, w azji CC daje radę audiowizualnie ale merytoryki brak, a wszystkie większe projekty albo zdychają śmiercią naturalną albo kończą się w takim momencie, że lepiej aby się w ogóle nie zaczynały. Doszedłem do momentu, w którym jeśli z tego Micro Mages albo Full Quiet nic nie wyjdzie to do widzenia.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Maja 12, 2019, 23:28:38
Marek! Micro Mages już wyszedł i prezentuje się przynajmniej ponadprzeciętnie, nie da się jednak ukryć, że wychodzi dużo gówna, i ciekawsze rzeczy dzieją się na scenie romhakingu, jak chociażby niedawno wydany Metroid HD, czy tłumaczenie Game of Life RPG.


A tutaj taka gruzowa ciekawostka: http://www.romhacking.net/homebrew/109/ (http://www.romhacking.net/homebrew/109/)
Będzie to przy wódce grane już niebawem!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 12, 2019, 23:59:53
Dzięki Adaś za cynę, ostatni raz sprawdzałem jeszcze w kwietniu i było offline.
Micro Mages kupiony!
Co za gra!! O to mi właśnie chodzi!!!
Może nie jest to jakiś majstersztyk, ale raz, że typki pokazały, że można w 40(32)KB zrobić miodną, dopracowaną i megagrywalną grę, a dwa, że ma wielki potencjał do pykania z ludzikami na party.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: siudym w Maja 15, 2019, 20:20:07
Początkowo cieszyłem się tą całą "sceną homebrew", jarałem się każdą, najmniejszą nawet produkcją, każdym compo na nesdev, ale... zaczyna mnie to powoli męczyć, szczerze... Dizzy pisze jakieś gryzonie albo klony CM, Siudym nigdy nie kończy tego co zaczyna, na zachodzie wygrywają jakieś jednoekranówki na kickstarterach, w azji CC daje radę audiowizualnie ale merytoryki brak, a wszystkie większe projekty albo zdychają śmiercią naturalną albo kończą się w takim momencie, że lepiej aby się w ogóle nie zaczynały. Doszedłem do momentu, w którym jeśli z tego Micro Mages albo Full Quiet nic nie wyjdzie to do widzenia.

Latwo tak mowic bedac po innej stronie powiedzmy lady. To masa roboty, za darmo, robione w wolnym czasie, ktory trzeba czesto w calosci przeznaczyc nad sleczeniem przed monitorem. Ja wogole nie dziwie sie, ze projekty nie sa konczone i to nawet wieloosobowe (pomyslec teraz nad jednosobowymi...), BA czesto KOMERCYJNE gry sa finalnie badziewne, a robione przez korporacje... Przez horde ludzi, wiec trzeba naprawde brac pod uwage ile to roboty dla jednego ludzika za free.

Czasy tez sa inne. Dzis robi sie gre w sumie dla... nikogo, moze garstki osob. Kiedys takie projekty byly by pewnie wylapane przez wydawcow (przykladowo polskie gry na c64 czy atari do polowy lat 90tych). Nawet jak jakies gry na NES zostaly ukonczone i mozna je kupic to stawiam g**no na nich zarobia, moze ostatecznie wyjda na zero za stracony czas.

Naprawde zamiast marudzic, ze scena tonie w demkach, to lepiej cieszyc sie, ze sa ludzie, ktorzy robia cos wiecej w tym temacie niz maniakalnie zapychac szafy kolekcjonowaniem staroci. Ja tam sie ciesze na kazde badziewne demko na cokolwiek klasycznego, fajnie zobaczyc jakies ciekawe rozwiazania koderskie, graficzne, muzyczne.

Jest jeszcze szansa w NESMAKER, patrzac na dema gier na YT naprawde za kilka latek moze byc zalew ciekawych gier, ktorych produkcja bedzie znacznie bardziej szybsza niz w tradycyjny sposob.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Maja 16, 2019, 08:19:52
Nie jest źle, po latach posuchy (powiedzmy względnej posuchy) teraz zaczyna się kręcić i kotłować w temacie nowych produkcji. Mam trochę obserwowanych kont jedno- lub wielooosobowych developerów NESowych na Twitterze i ciągle jest coś dłubane. Można nawet powiedzieć, że tydzień w tydzień pojawiają się nowe projekty. O jakości tego wszystkiego trudno powiedzieć coś kategorycznego: jedne projekty są mniej udane, inne bardziej, jedne rozwijane w dłuższej perspektywie, inne mniej skomplikowane powstają z miesiąca na miesiąc. Człowiek na pewno chciałby, żeby wyszło coś konkretniejszego ala Blade Buster czy Super Bat Puncher, no ale rzeczywistość jest taką jak przedstawia siudym. Czasami razi też przehajpowanie niektórych rzeczy, te kampanie kickstarterowe są spoko - pozwalają twórcom na jakaś podbudowę finansową i możliwość wydania fizycznych wersji gier, ale niekiedy marketing przekracza realną wartość danego tytułu i dostajemy kloaczną grę z gameplayem rodem z Action 52.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Maja 16, 2019, 08:40:40
Mnie z kolei denerwuje to, że bardzo często jest głośno o nowych grach tylko i wyłącznie w momencie produkcji bądź głębokiej wersji α. Prawie w ogóle nie słyszę natomiast o premierach jakichś gier. Miałem listę z 5-6 tytułami na które czekałem, bo zainteresowałem się zajawkami, czy zapowiedziami. A później cisza - zero informacji. Niech już nie będą to nawet rozbudowane, ultragrywalne gry, ale niech są wyprodukowane do końca (propsy dla Lizadra, mimo że nie wciągnął mnie na dłużej niż godzina, to jednak jest to w 100% ukończony produkt, wydany jak należy).

Obecnie moja lista jest krótka - Astro Ninja Man oraz Nalleland. Może Full Quiet. Jeżeli tylko któraś z nich wyszłaby fizycznie w sprzedaży (no dobra, nawet chociaż wirtualnie), długo bym się chyba nie zastanawiał. Ale straciłem już nadzieję, że mogę pograć w coś więcej niż w wersję alfa/beta. Nigdy nie daruję Morphcatowi, że nie zabrał się dalej za Super Bat Puncher.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: dziat w Czerwca 24, 2019, 17:57:32
Ciekawostka - Limited Run Games, trudniące się wydawaniem gier z dostępu cyfrowego - głównie gier indie - na PS4, Switcha, PS3 i PS Vitę, ogłosiło właśnie że w ten piątek puszcza w świat ograniczony nakład reedycji Star Wars: Bounty Hunter

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190624/f16c478712a8fbbbcb573655a684dfd2.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Października 04, 2019, 22:21:59
(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/gbhack-11.png)

Pierwsze Ghostbusters zostało zremasterowane (https://nesrocks.com/blog/the-real-ghostbusters-remastered/):

Cytuj
– Overhauled graphics: 99% original. Character sprites and slimer adapted from The New Ghostbusters 2 (Famicom).
– Doubled performance on many sections of the game.
– Much improved gameplay/controls everywhere.
– Heavily rebalanced game design.
– Countless bugs fixed.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 25, 2020, 17:42:51
Sam's Journey / Knights of Bytes

>> https://youtu.be/OKrv7T6pPTs

W 2017 gra oryginalnie powstała na C64, natomiast od zeszłego roku chłopy pracują nad wersją dla NES.

https://www.knightsofbytes.games/samsjourney
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Stycznia 25, 2020, 22:44:21
Kozak :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Stycznia 26, 2020, 00:22:05
Muzyka Bardzo Codemastersowa, bym powiedział.

Grał ktoś w Micro Mages? z tego, co rozumiem, to gra bawi najbardziej w multiplayer? Próbowałem się dokopać, czy poza 4 score obsługuje Japoński wariant kontrolera na 4 pady, ale na druga stronę wyników wyszukiwania już nie wchodziłem.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 26, 2020, 18:37:42
Owszem. Jak masz HORI (http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=817.msg8689) to możesz grać w 4 osoby na Famicomie.

W Micro Mages grałem na wakacjach z dwoma kumplami. Gra jest zajebista i najciekawsze to to, że nawet jak któryś z kolegów zginie, to nie przestaje brać udziału w zabawie, ponieważ zamienia się w ducha i może nadal odrobinę pomagać (unieruchamiając niektórych przeciwników na momencik), podczas gdy pozostali gracze (żyjący) po odnalezieniu odpowiedniego przedmiotu mogą go wskrzesić.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 27, 2020, 10:53:31
Sam's Journey wyglada jak na amidze. Kosmos.  :o

Plush in a Twisted World. Gra powstala na bazie starszego demo, w ktorym bawilem sie kodem przeciwnikow majacych nieco wiecej IQ niz pilka odbijana przez dwie osoby.  Oczywiscie wzorowane na zajebistym zachowaniu sie przeciwnikow z Gimmicka.

Unikając przeciwników musimy zebrać wszystkie monety na ekranie. Dodatkowo pojawiają się przedmioty dodające punkty. Zebranie serca gdy mamy już jakieś stracone zostają dodane do istniejących, natomiast gdy mamy pełen komplet zdrowia, zebrane serce daje dodatkowe punkty. W grze jest czas, po którym pojawia się krzyż goniący nas po ekranie. Jest 5 poziomów obecnie. Gra jest w sporym stopniu gotowa jesli chodzi o silnik, jednak dodane może być sporo (wiele juz jest, ale nie sa jeszcze pokazane).

(https://i.postimg.cc/ZnsX9Cvw/plusz1.jpg)

Plik ROM (UNROM-128)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/87ynyypfjqqty5k/jumping_monsters_demo_3.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 28, 2020, 23:23:25
No Panie Siudym szacun, bardzo zacna gra, świetna grafika, konstrukcja etapów, ładne przejścia i przerywniki pomiędzy, stopniowanie trudności (oprócz ostatniej planszy), no i to "ai" przeciwników miodzio 8)

Ta muzyka męczy ucho niemiłosiernie, ale ja wiem, że robocza i nie o nią tutaj chodzi. Jedyne nad czym bym jeszcze popracował to te skoki, niby OK, ale sprawiają wrażenie takich nieułożonych, nie wiem jak to opisać, takich "szpiczastych", że niby wiem jak działa jednak nigdy nie mam pewności gdzie wyląduje. A jak wpadniesz do wody to nie giniesz od razu tylko tracisz po kolei serduszka, to okrutne! HAHA! Zamiast tego krzyża daj gwiazdę dawida albo bakłażana z Adventure Island.

Życzę Ci abyś dokończył i dopieścił ten tytuł. Znajdź kogoś, kto pomoże Ci z etapami jak sam nie dajesz rady. Popytaj kto mógłby Ci narysować stronę tytułową / zakończenie itp. No i zaproponuj aby ktoś napisał porządną muzykę. Jak będzie to wszystko w komplecie to jak dla mnie sztos (zaraz po Micro Knight ;-)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 29, 2020, 08:01:32
Design poziomow to niestety najgorsza praca. Ale w przypadku gier jedno-ekranowych jest wygodnie, wiec da sie o ogarnac. To i tak bedzie pikuś w porownaniu do zaprojektowania tej gry:

Jeszcze bez nazwy, zbieractwo, skakanie, sekrety itd :) Aha bohater nie bedzie miec miecza, uzylem z innej gry grafike i jeszcze nie zrobilem mu plecow jak schodzi po drabinkach ;)

(https://i.postimg.cc/8PwR6qFD/pic01.jpg)
(https://i.postimg.cc/wT9536j0/pic2.jpg)


ROM w opisie filmu:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Stycznia 29, 2020, 09:45:20
Fajny projekt ten PiTW. W zasadzie dokładnie tak jak pisał MWK - bardzo miła grafika (nie wiem czemu, ale kojarzy mi się mocno z Nalleland, mimo że tam są kąty proste, a tu dużo linii 45°), super że są przejścia między etapami (i do tego fajnie wykonane - zanikanie levelu oraz te plansze ze scorem gdy gonią cię przeciwnicy - miazga) i całkiem wymagające AI oponentów. Skoki rzeczywiście trochę nieintuicyjne - dziwna parabola i zmiana prędkości przy skakaniu, ale dzięki temu można przynajmniej uciec od przeciwnika, gdy ten "pokrywa się" z nami. Tytuł do dopracowania i będzie z tego naprawdę solidna mini-gra. Jeżeli będziesz chciał pomocnej ręki przy titlescreenie, itp. - pisz.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 29, 2020, 10:38:20
No skakanie specjalnie tak wykonalem, kwestia sie przyzwyczaic pewnie ;) To taka zasada skoku zajaca, pchly czy pasikonika - pierwsza faza szybkie wybicie. Dodatkowo dziala jako przyspieszanie gdy goni nas przeciwnik.

W grze jest juz kod platform, na ktore takze enemy wskakuje, wiec kilka ciekawych rzeczy bedzie. Ale na razie stoje z pomyslem, wiec stoi gra. Moze muzyke zaczne robic nowa.

Demko platformowka obecnie 0.15b wersja - ale nie sprawdzana na konsoli. Jak by ktos odpalal to niech da znac jak zonki jakies wylapie (pomijam mozliwosc wyjscia poza mapki testowe - tam dzieja sie dziwne rzeczy ;) )

https://dl.dropboxusercontent.com/s/hjzjs9tgn76s0og/platform_maze_game_test.nes

Ciekawi mnie czy zadziala na KrzysioCart.

Gra bedzie miec tez etapy na "dworze", ale zanim ogarnie sie grafike drzew itd to jeszcze sporo wody w wisle przeplynie. Obecnie jak ktos wylezie poza ekran moze znajdzie takie miejsce ;)

(https://i.postimg.cc/XNDL2JH1/rrr.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Stycznia 29, 2020, 20:39:06
Design poziomow to niestety najgorsza praca.

No i to trochę martwi. Demko jest bardzo fajne, a cała rzesza potencjalnych użytkowników końcowych wiele straci, jeżeli skończy się na braku weny na projekt lokacji.

zanikanie levelu oraz te plansze ze scorem gdy gonią cię przeciwnicy - miazga) i całkiem wymagające AI oponentów.
No Panie Siudym szacun, bardzo zacna gra, świetna grafika, konstrukcja etapów, ładne przejścia i przerywniki pomiędzy, stopniowanie trudności (oprócz ostatniej planszy), no i to "ai" przeciwników miodzio 8)
Tak jak pisałem gdzie insiej - AI to chyba najfajniejszy element tej produkcji.

I tak jak pisałem gdzie indziej, przydała by Ci się jakaś stronka z Twoimi dziełami. Niech to będzie gotowiec na wix czy wordpress, alebo nawet zamknięty temat na forum, byleby mieć jakiś punkt zaczepienia, gdzie wszystkie dzieła Twe są skomasowane.

Nowe niezatytułowane demo zuważalnie mniej mi leży - tutaj to dopiero mechanika skoku jest dziwna, a muzyka nieznośna! Doprawdy nie wiem, co im w tym Pluszu przeszkadza... Do konkretów jeszcze dorzucę, że miałem wrażenie drobnego spowolnienia gry podczas rzucania tą "piłeczką". Ale, żeby nie narzekać - demo to demo, będę śledził rozwój.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 30, 2020, 09:43:47
A wiesz co? Ja tez wczesniej w pewnej sytuacji zauwazylem spowolnienie, ale myslalem, ze mi emulator chrupie (zmienilem winde na 10 i mam jakies dziwne dropy). Teraz jak sprawdzilem faktycznie jest blad, ale tylko w chwili, gdy kilka strzalow leci na przeciwnika i wykonuje sie kolejny strzal znowu w niego. W chwili kolizji nie zerowalem pewnego licznika i kazda kolizja z nim i ponowne wystrzelenie traktowane bylo jak jeden "lot" pocisku.

Zrobilem porownanie i teraz widac roznice. Stajemy tu i strzelamy w przeciwnika:

(https://i.postimg.cc/vm5FH1m0/fix.jpg)

https://dl.dropboxusercontent.com/s/rxkuih02ymsgtr5/demo_nofix.nes
https://dl.dropboxusercontent.com/s/x6v9dw1ap1t1yr0/demo_fix.nes

Demko bez fix i z poprawka.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Pojawilo sie demo ciekawej gry zrobionej w NESMAKER - Mark of the Beast.

ROM: http://www.nesmakers.com/viewtopic.php?f=52&t=4505

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 31, 2020, 23:35:17
Siudym, szanuje za te myche z Lickle  8)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Lutego 14, 2020, 13:10:48
Siudym, szanuje za te myche z Lickle
Haha, jo! Skaczą mynie.

Ciekawie to wygląda, sdm, jedna z bardziej dopracowanych Twoich produkcji.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Marca 02, 2020, 14:17:23
Nin Nin - kolejna gra od The Mojon Twins.

https://forums.nesdev.com/download/file.php?id=17095

(https://forums.nesdev.com/download/file.php?id=17083)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Marca 02, 2020, 18:37:36
Chłopaki mają przemiał :D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Marca 25, 2020, 16:33:24
Trophy kolejny większy tytuł przed nami:


Gra wygląda pieniężnie i potężnie, ma coś co maniacy lubią najbardziej czyli aż 9 leveli i ciekawych, "dużych" bossów.
Schemat taki sam: Kickstarter (https://www.kickstarter.com/projects/solegoose/trophy/), zebrany na dzień dzisiejszy w wysokości razy 4 i pół, a pozostało 12 dni. 

Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale jeśli te wszystkie zapowiedzi tych wygrubaszonych tytułów się sprawdzą, to może być rok, w którym się poczujemy jak 91-93 z kilkoma tytułami, które mogą zmienić percepcję wyciśnięcia soków z naszej konsoli. Zobaczymy!

Tu jeszcze demonstracja na PAX2020:


Co myślicie?

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Marca 25, 2020, 17:11:12
Kurcze, może być fajna ta giera. Niby taka trochę megamanowa, choć postać bardziej mi przypomina jakiegoś Iron Mana :P
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Marca 25, 2020, 19:14:58
Z jednej strony źle nie wygląda, z drugiej... jakby mi ktoś to pokazał bez opisu, powiedziałbym że fajny hack do Megamana. Stylistyka i podstawy mechaniki niemal identyczne.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Marca 25, 2020, 22:49:10
Fajna gra. Podobieństwa do Megamana są w tym wypadku oczywiste.
Z tego co wyczytałem, to chłopy w ogóle nie testowali tej gry na Famicomie i nie planują wydania w takim formacie.
Jeżeli będzie do nabycia po kickstarterze jako plik .nes to te 10 dolarów mogę dać.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 14, 2020, 14:20:01
Projekt poziomów gotowy (mapa gry to 128 ekranów).
Oczywiście trzeba to jeszcze skalibrować aby miało sens, dodać przeciwników, detale.. itd itd.
Sytuacja związana z koroną uziemiła mnie w domu, więc temat ruszył... Jeszcze masa roboty, ale przynajmniej mam szkielet.

(https://i.postimg.cc/t4BW1Wvb/map640px.jpg)

(https://i.postimg.cc/bwD6c3J5/snaps.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 15, 2020, 09:14:38
Witam sdm, gra wygląda bardzo obiecująco. Gratuluję ukończenia mapy i oczywiście jak reszta czekam na wersję ostateczną. Gra przypomina mi połączenie Spelunkera z Battlekidem z delikatną nutką klimatu fantasy, czyli połączenie klasyki z nowoczesnością. Ta gra, oczywiście na 100% ukończona, ma szansę odnieść sukces wśród polskiej społeczności retro. Po Twoich aktualizacjach odnośnie projektu widać ile czasu i pracy potrzeba na wykonanie takiej gry, dlatego myślę że warto pomyśleć o tym, by projekt zwrócił się w postaci złotówek na przyszłe projekty... Postęp potrzebuje inwestycji ;) Oczywiście, żeby mnie teraz retro społeczność nie pożarła na śniadanie, bo dostęp do darmowych produkcji jest opcją idealną,  wytłumaczę o co mi chodzi. Na pewno sprzedaż fizycznych nośników z grą wśród "nas" pewnie nie spotkałaby się z dużym odzewem, jest nas po prostu za mało, a konkurencja wśród gier homebrew coraz większa... Najlepiej udostępnić dedykowaną Twoim produkcjom stronę internetową z romem w wersji cyfrowej. Jednak jak wycenić grę... Ty wiesz ile pracy włożyłeś i ile jest warta. Jednak nie dla każdego taki produkt domowej roboty będzie wart wydania np. 50 zł. Dlatego proponuję tutaj fajne rozwiązanie jakie zastosował np. wydawca gry "Proto Dere". Podczas pobierania gry nabywca sam wycenia wartość, za ile chce nabyć produkt. Mógłbyś dla przykładu zastosować na stronie, w sekcji download, coś z jajem. Jak np. przycisk "Piwko dla Twórcy" z wyborem ile piw przed pobraniem kupujesz. Cena piwka powiedzmy: 2,50 zł ;) Byłoby to fajne uhonorowanie włożonej w projekt pracy, a nabywca płacąc za produkt, wiedziałby ze to 100% ukończona produkcja, która jest w sprzedaży. Tak więc, sdm, ja czekam na produkt ukończony, a oczywiście w momencie gdy znajdzie się na moim flashcarcie, wysyłam do ciebie piwny pakiecik :) Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Kwietnia 15, 2020, 12:59:16
Projekt poziomów gotowy (mapa gry to 128 ekranów).
Oczywiście trzeba to jeszcze skalibrować aby miało sens, dodać przeciwników, detale.. itd itd.
Sytuacja związana z koroną uziemiła mnie w domu, więc temat ruszył... Jeszcze masa roboty, ale przynajmniej mam szkielet.
Wygląda obłędnie! Ale będzie grane! :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 15, 2020, 17:38:49
Nigdy nie myslalem aby brac za te gry jakakolwiek kase, ale kto wie jak wyjdzie finalnie naprawde spoko, to moze bedzie na zasadzie "co łaska" ;)

Projekt gry juz mialem w glowie ponad od 3 lat, ale moje zdolnosci byly za male aby osiagnac to co bym chcial. Gdy tylko udalo sie zrobic pierwszy silnik juz wiedzialem, ze mam drzwi otwarte.  Sporo czasu wszystko stalo w miejscu bo nie mialem pomyslu na styl graficzny, ale teraz chyba jest tak jak chcialem.  Jeszcze sporo roboty, ale jak ogarne poziomy to bedzie jedynie kosmetyka ;)

Na 100% bedzie publiczna beta, bo to spora mapa nie ogarnie sie testow samemu.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Kwietnia 15, 2020, 19:06:45
Tylko proszę cię, nie nasadzaj się na poziom trudności "co do klatki" jak w Micro Knight. Lubię trudne gry, jak i chyba większość fanów 8-bitowców, ale mając tak rozbudowaną produkcję przechodzenie wszystkiego od zera po jednym zetknięciu się z przeciwnikiem to nie będzie wyzwanie, a frustracja. A tutaj, jak masz porządną bazę, może się udać kawał niezłego platformiaka :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 15, 2020, 20:20:39
Styl graficzny gry jest na bardzo przyzwoitym poziomie, podoba mi się. Lubie gry z klimatem, cegiełki, pajęczyny w narożnikach, las w tle, czaszki... To wszystko buduje fajny klimat gry. Miło będzie to ogrywać.

I bardzo chętnie wezmę udział w testowaniu bety, z góry zgłaszam się na ochotnika :)

Odnośnie poziomu trudności, to może da się wprowadzić opcję wyboru difficulty: easy / medium / hard? Aczkolwiek po tym co już widziałem wydaje mi się, że poziom trudności jest dość wyważony.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 16, 2020, 08:08:00
Jakby coś, to jestem chętny na beta-testing. Ciekawy jestem, jak tam z grywalnością - czy gra wciągnie, czy zniechęci po kilku minutach. Kawał dobrej roboty już za Tobą, bardzo bym się cieszył, jakby udało Ci się skończyć wszystko po Twojej myśli.

Bardzo fajnie, że nie szczędziłeś gry w graficzne detale, ale to u Ciebie norma. Dobre te pajęczyny, ten bąbelek pod wodą, w ogóle sama woda i np. łańcuch w niej zamoczony. Graficznie - naprawdę pierwsza klasa. Muzyczki będziesz pisał sam? Może odezwiesz się do kogoś z forum (Robi?), żeby pomógł Ci z nimi?
Jakbyś potrzebował jakichś grafik na titlescreen, cut-scenki (nie wiem, czy planujesz?), itp., to możesz śmiało pisać do mnie. Chyba, że planujesz sam sobie dokończyć własne dzieło. :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 16, 2020, 09:44:42
Muzyka jest z innej gry (tymczasowo z Micro Knight - Revenge of the Four Skulls). Na chwile obecna jeszcze nie ruszałem tematu. Gameplay to klasyczne rozwiązania ala Montezuma, Jet Set Willy, Rick itd. Mozna ograc wczesne demo:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/hjzjs9tgn76s0og/platform_maze_game_test.nes

Demko ma pare problemow, ktorych juz nie ma w nowszym kodzie (bledy pewne oraz platforma porusza sie razem z graczem).

Ekran startowy też dalszy plan, bo nawet nazwy nie mam ;) Chociaż jest pewna idea aby powiązać nazwę z tym Panem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Micha%C5%82owski

Np, "Kazik the Tomb Hunter" , "Kazik the Temple Hunter" :)

Jeszcze chce lekko zmodyfikować bohatera, może czapka dojdzie itp.

(https://naukawpolsce.pap.pl/sites/default/files/styles/strona_glowna_slider_750x420/public/201710/21801315_21801256.jpg?itok=0bESXkHc)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 16, 2020, 15:33:43
Ciekawy człowiek, bardzo fajnie ze gra bazować będzie na prawdziwej historii. Taki polski Indiana Jones.  Jednak patrząc przez pryzmat materiałów, ktore zamieściłeś Twoja gra podoba mi się bardziej od nesowych adaptacji Indiany Jonesa, które były po prostu słabe... A to zdjęcie Pana Profesora mogłoby być fajną bazą pod tytułowy screen. Tytuł Kazik, podoba mi się! Pewnie też przez słabość do pewnej kultowej polskiej kapeli ;) Wpada w ucho  :D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 16, 2020, 20:10:54
Parę uwag na szybko:
- możliwość "krótkiego" skoku - obecnie, gdy nawet lekko muśniemy przycisk skoku, postać skacze zawsze w ten sam sposób. Ten sam okres czasu w powietrzu i ta sama wysokość. Jeżeli dasz radę, daj opcję że skaczesz na tyle wysoko, na ile trzymasz przycisk skoku - oczywiście z górną granicą. Żeby długo nie owijać w bawełnę - Rockman. Nie trzeba więcej słów, wystarczy obadać. O taki mechanizm skoków mi chodzi.
- mniejsze HP przeciwników - 8 hitów z tej niewygodnej broni, którą posiadamy, to deko zbyt dużo... Pokonywanie jednego przeciwnika robi się nużące.
- może dodać jeden dodatkowy HP naszego Kazika? Tzn masz jedną skuchę więcej w każdym życiu. Tylko nie wiem, czy do tego całej belki na ekranie nie trzeba by dodawać. Chyba że np. Kazik zmieniałby kolor po jednym hicie, a po kolejnym już kaputt (coś jak Ghost'n Goblins).

Oczywiście wiem, że to ledwie wersja 0.25 i wiele rzeczy zostanie zmienionych, ale nie wiem co zamierzasz pozmieniać, a co nie, dlatego piszę zawczasu.

PS "Game over kup se rower" - jaaa...! Tak gadałem z moim starym przy Pegasusie z 28 lat wstecz... Nostalgia.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 16, 2020, 20:28:19
Skakanie musi zostać, sorki. Zreszta taki super robin hood także ma taką metodę - czy komuś to wadzi? :) Oczywiście tam też był wyższy skok gdy mieliśmy rozbieg.

Życie sorki ale będzie jedno czyli jak w JSW czy Rick Dangerous. Zresztą jest Load Game, które zapamiętuje każdego zabitego przeciwnika, zebrany item, klucz itd.

HP przeciwników obecnie ustawiane bez składu i ładu. Jak dojdzie większa ich ilość będzie podział na mocne i słabsze. Na razie ustawiałem ich energie na pałe.

Hehe kup se rower mawiała moja sąsiadka gdy graliśmy z nią na pegasie :) Szacun dla niej, bo dalej pyka w tertrisa na nim do dziś.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 16, 2020, 22:17:48
W demko gra się bardzo fajnie. Mam bardzo pozytywne odczucia. Właśnie gram i na bieżąco będę wrzucał tutaj swoje podpowiedzi (testuję):

- Skok z łańcucha: po naciśnięciu jednocześnie strzałki w bok i skoku postać spada. Trzeba przycisnąć najpierw skok, później strzałkę. Byłoby bardziej intuicyjnie gdyby bohater również reagował na równoczesne naciśnięcie przycisków.

- Mógłby tez sam łapać się łańcucha,  bez konieczności przyciskania strzałki w górę (ale tak jak jest, też jest dobrze, kwestia przyzwyczajenia).

- Broń, którą rzucamy w przeciwników mogłaby się szybciej ładować, bo gdy np. spadnie na planszę niżej, to troszkę długo trzeba czekać aż pojawi się możliwość rzutu.

- Jest możliwość zginięcia w takim miejscu, że każde odrodzenie postaci powoduje spadnięcie w miejsce, gdzie znów ginie bez możliwości ucieczki.

- Gdy wejdzie się na ruchomą platformę, nie zabiera ona postaci, trzeba cisnąć strzałkę w kierunku jej ruchu, by nie spaść .

- Brakuje możliwości pływania,  gdy wpadniesz do wody to już nie wyjdziesz górą.

- Bardzo podoba mi się zastosowanie mapy oraz funkcji load, natomiast po skorzystaniu z tej funkcji zawodnik mógłby zaczynać na planszy, na której zginął.

To tak na szybko. sdm generalnie gra ma bardzo duży potencjał i grywalność. Fajnie sie gra. Znam wiele licencjonowanych produkcji, które po 2 minutach wyłączam, bo nie da sie grać. A tutaj prosze, polski homebrew, ktory mozna ogrywać długimi godzinami i gra się przyjemnie. Doszlifujesz ją, dorobisz tło fabularne i będzie polska super produkcja na długie zimowe wieczory ;) Czekam na betę do testów, a na razie zajmę się ogrywaniem demka.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 17, 2020, 09:04:57
Co do drabin/roslin/lancucha to bylo tak jak mowisz, ale zrezygnowalem bo zwracano mi uwage
wlasnie aby to zlikwidowac. W starym demo jest ta metoda, mozesz sprawdzic.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/ivyzg7r3a3i4ofx/platform_maze_game_old.nes

O trudnosci skoku i opadaniu z drabinki wlasnie to bylo tez celem. Bylo zbyt latwo.
Przejscie po takich wiszacych lancuchach bylo zerowym wyzwaniem, a tak jest pewna dodatkowa
mechanika trudnosci (wzorowana na przeskakiwaniu z liny na liny z tomb raidera 4 - bylo trudne
ale ja sie jaralem tym, bo bylo wyzwanie). Jak chwile sie pocwiczy naprawde nie bedzie problemu.

Co do broni - mozna to zmienic, ale ten fakt jest celowy. Oczywiescie nie tlumacze sie w stylu
"It's not a bug, it's a feature", ale to jest akurat prawda :) Pilka ma licznik lotu, jak wyleci
poza ekran ona wirtualnie leci dalej - chcialem zasymulowac wlasnie czas wypadniecia poza ekran.
Ale juz wczesniej myslalem aby skrocic ten czas.

Co do zginiecia w miejscu odrodzenia to zwyczajnie bledy jakie opisalem wczesniej w postach
czyli projekt demo poziomow nieprzemyslany i niepotestowany dokladnie. Projektujac mapki bede
na to zwracal uwage bo juz kiedys w Jet Set Willy byly takie miejsca gdzie spadajac z ekranu nizej
ginelismy, to po respawn upadalismy na przeciwnika/kolce ginac w petli. Wiec to jest pulapka czesta
w takich grach.

Co do ruchomej platformy tez pisalem posty wczesniej, ze te demo ma stary kod platformy,
a w nowym juz gracz jedzie na niej automatycznie. Niestety nie upublicznie dema, bo ma juz caly swiat
otwarty i nie chce mi sie teraz zamykac mapek dla dema.

Co do plywania niestety nie bedzie, bo wtedy podwodne mapki straca sens bo bedzie mozna wszedzie
podplynac/wyplynac. Ale kiedys myslalem o tym tez ;)

Mozna zaczac od odstatniego miejsca po load, to nie problem. Zwyczajnie na czas dema tego nie ma.
Druga sprawa chcialbym wlasnie start od srodka swiata, bo jak zginiemy gdzies na dole w rogu
w trudnym miejscu to taki load zrobi nam jakby reset. Po zebraniu wszystkiego na takiej mapce
mozna zwyczajnie cisnac reset, load i bez potrzeby szorowania przez polowe mapek wrocic na
srodek :)

Nie wiem czy zauwazyles, ale mapka ma znaczniki. Sa dwa: Jeden ptaszek oznacza zebrane wszystkie monety
a ptaszek + w rogu gwiazdka to zebranie takze krysztalu/szafir/diament.

Ja uwielbiam gry ala Jet Set, Montezuma - brakuje mi takich.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 17, 2020, 14:32:03
Dzięki, myślę że jak grę ukończys ze wszystkimi swoimi założeniami, to może stać się popularna i to nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą, gdzie scena homebrew jest bardziej rozbudowana. Namieszasz chłopie ;) I fajnie, że trzymasz się w tym wszystkim swojego planu na grę i założeń. Planowana historia tez bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ wzorowana jest na histori naukowca, archeologa  poszukiwacza skarbów. Łatwo bedzie mi utożsamiać sie z bohaterem gry, bo sam na codzień pracuję w nauce i wiem jaki to trudny kawałek chleba. Naszym codziennym zajęciem jest szukanie odpowiedzi na pytania, na które jeszcze nie ma odpowiedzi... Moja robota wpływa na zainteresowania, stad także dążenie do znalezienia odpowiedzi na pytanie dotyczące pochodzenia MT-777DX... Pewnie stracę na tym wszystkie nerwy :D Chętnie też piszę się na testy Twoich produkcji... po prostu lubię taką robotę ;) Także jak coś, to śmiało pisz.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Kwietnia 18, 2020, 23:02:27
Fajna invitka powstała na tegoroczne Revision, które z uwagi na globalną sytuację odbywało się zdalnie.

(https://content.pouet.net/files/screenshots/00085/00085244.gif)
>> https://www.pouet.net/prod.php?which=85244

Sprawa jest o tyle ciekawa, że w trakcie oglądania po naciśnięciu START możemy sami sterować stateczkiem (z Galagi) i strzelać do wirusów 8)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 19, 2020, 10:10:26
Ale zarypiste logo na początku, podoba się.

#Lubone:
To raczej niszowa gra homebrew, nie zauważyłem większego zaintersowania. Ale jeszcze sporo pracy, może jak projekt się rozwinie zainteresowanie wzrośnie ;)

Chyba też czas wrócić do zaczętego w 2018 kodu Jet Set Willy, które już miało spory update na wiosne 2019:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/uxahrnt05bduwh0/jetnes.nes

Może zacznę w końcu projektować poziomy.
Kod jest na dosyć zaawansowanym poziomie, z tego co widzę nie dodałem jedynie zegara, ekranu startowego, a tak zdecydowana część mechaniki gotowa (jedynie projektować mapki). Nie jest to klon 1:1 bo nie udało mi się skopiować oryginalnych rozwiązań związanych z kolizją elementów tła.

Dwa stare dema gier:

JALG - naszym zadaniem zebranie jak najwiecej serc na ekranie i unikanie przeciwnikow, ktorzy kradna serca.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/rszgrqp8i1vrwid/jalg_demo.nes

Chubby's Mazes - podobnie jak wyzej,  tylko trzeba zebrac grzybki unikajac przeciwnikow i wejsc wyzej.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/6xferreopxcunfr/simple_demo.nes

(https://i.postimg.cc/DZ0BTgPd/jalg-snap.jpg)
.
(https://i.postimg.cc/Zq7Xp0fH/chubbys-snap.jpg)

Na koniec lekka modyfikacja prawie 2 letniego juz kodu prostej strzelanki w pionie:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/4copj9flw8pimqz/ShootEmUp2.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Czerwca 23, 2020, 21:34:13
Nowy filmik z Sam's Journey:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Sierpnia 13, 2020, 20:07:45
Komuś się chciało przerabiać :)

https://forums.nesdev.com/download/file.php?id=18477

(https://i.postimg.cc/qBLX4DZk/tanks-atak.jpg)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Preki w Sierpnia 13, 2020, 20:32:37
IMHO lepiej by to wyglądało z grafikami z Warpmana :D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 23, 2020, 12:54:27
Nawet fajna gra.
https://baardbi.itch.io/master-of-time
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Listopada 05, 2020, 19:58:12
My tu gadu-gadu, a tam wjechało tegoroczne NESmakerowe Byte-Off - oto wyniki >> https://itch.io/jam/nesmaker-byte-off-2020/results
A tutaj paczuszka ze wszystkimi grami do pobrania >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/NESmaker_Byte-Off_2020_Paczka.rar
 - zostawiłem jedynie instrukcję do gry The Drunk Time Traveler's Fiancée ponieważ jest zajebista, coś dla miłośników piva... czyli Contrabandytów 8)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Listopada 12, 2020, 21:18:09
News z września, ale sprawa dość istotna. Chłop o ksywie FG Software / Vectrex28 popchnął dalej temat związany z raycastingiem (https://twitter.com/FG_Software/status/1303457536151105541), czyli w skrócie 3D na NES. Ktoś mógłby powiedzieć, no dobra, ale dalej chodzi to jak ślimak - EJ EJ SŁUCHAJ! OK, ale weź pod uwagę jak to w chwili obecnej wygląda, grafika, draw dystans i normalne tekstury, A NIE jakieś rzygowiny, powolutku a wszystko się uda  8)

Plik w załączniku.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Listopada 15, 2020, 17:35:10
Są ludzie, którzy potrafią takie cuda odjebać, ze czujesz się przy nich głupi i nic z tym nie zrobisz...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Listopada 25, 2020, 13:55:00
Ciekawy projekt, jest moc! "Nalleland".

http://forums.nesdev.com/viewtopic.php?f=22&t=18594

Projekt przez ten czas trochę ewoluował, do pobrania jest już dużo bardziej dopracowana wersja, a sama gra jest wydłużona o ponad połowę. Jest momentami bardzo trudno - na tyle, że zręcznościowe elementy gry spowodowały u mnie ból palców. Nie wiem, czy to zaleta. Mimo wszystko, grało się w to bardzo przyjemnie i udało się złapać wszystkie 9 diamentów. Do wyboru mamy kilka utrudnień/ułatwień w opcjach "modes" - fajna sprawa.
Będę w dalszym ciągu śledził ten projekt.

https://nallebeorn.itch.io/nalleland
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 11, 2020, 14:21:18
https://lowtekgames.itch.io/tapeworm-disco-puzzle
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Grudnia 12, 2020, 16:36:01
HAHA! Tape Worm! Chyba ktoś za dużo mahjongi spalił, że popełnił aż tak bezpośrednią interpretację słowa tasiemiec, ale szanuję 8)

Ciekawy jest ten pierwszy pattern muzyczki w grze - czy ten dżingiel nie przypomina Wam trochę początku utworu "Siudym - Czy Tego Chcesz.mp3" z albumu "No Toć Jo [1998]"?


P.S.:: Dodałem tam plik do pobrania bezpośrednio z załącznika.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 15, 2020, 00:40:55
Prosta jak budowa cepa gra - nazwa wymyślona w kilka sekund "KUKU-RUKU" (miało być "STEFAN BROS" ale bez brata nie pasowało). Grafa z Magical Taruruuto-Kun + Moje modyfikacje.

ROM'AN:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/qcqed99s371u99y/playfgametest.nes

GamePlay:

A - skakanie
B - strzelanie + D-PAD sterowanie kierunek w jakim strzelamy

(https://i.postimg.cc/G2fjshmL/platfgametest.jpg)

Mapa gry:

(https://i.postimg.cc/2ST9SYh6/MAPA-small-900px.jpg)

Pierwszy raz użyłem programu NES Screen Tool.... Wcześniej męczyłem się archaicznymi edytorami ekranu dla NES, w których narysowanie mapki było koszmarem....

(https://i.postimg.cc/FsGsKwKR/Bez-tytu-u.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Grudnia 16, 2020, 21:08:59
I takie produkcje szanuje Siudym - zajebista gra moje Gratulacje!  8)

P.S.:: Pamiętam jak zażerałem się tymi syfskimi wafelkami, miałem "klaser" do zbierania najklejek, no ale nic lepszego wtedy w kraju nie było, więc i gówno w pseudoczekoladzie było do zjedzenia ;-)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: OsA w Grudnia 16, 2020, 21:52:43
Jako ciekawostka dodam, że ten wafelek powrócił po latach i chyba nawet teraz da się go kupić w jakimś markecie (kiedyś byłw kauflandzie, a potem w tesco). Nadal dołączana jest naklejka, a smak... chyba się trochę zmienił, ale nadal bez szału.


A gra wydaje się miodna. Więcej napiszę jak już trochę pogram ;]
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 16, 2020, 22:35:18
Dokładnie.  Rok temu były w Sklepach sieci "Gama".  Ale ostatnio jakoś tydzień temu już nie widziałem. Smak podobny bo od razu w głowie odrodziły się wspomnienia :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Grudnia 18, 2020, 22:24:40
Potencjalni sponsorzy 14 zlotu? :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 23, 2020, 19:57:39
NES Screen Tool uprzyjemni takze prace nad ta gra:

Ostatnio sklecone update - ROM do testow dla chetnych:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/hjzjs9tgn76s0og/platform_maze_game_test.nes

I tak masa roboty jeszcze :)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Grudnia 23, 2020, 20:14:35
Ja oczywiscie czekam na roma ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: YERZMYEY w Grudnia 29, 2020, 12:54:30
Woooooooo, piekne te gry!! =8-0

To ten "NES Screen Tool" jest bazą, czy kodujecie to jakoś, czy co?

Fantastycznie wygląda. Muszę w domu pograć!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 29, 2020, 14:02:24
To edytor ekranu, czyli NameTable + edycja grafiki CHR. Ogólnie to tylko pomaga mi układać TILESY z CHR (kafelki) na ekranie aby poskładać poziom. Sa inne programy, ale np. ja używałem takiego, który nie miał nawet copy/paste i przenosiłem jak dureń każdy tiles osobno na ekran. Można też poskładać wszystkie ekrany w jedno i sobie edytować całą mapę. Wcześniej musiałem za każdym razem otwierać każdy ekran osobno.

Tylko to. Reszta to oczywiście czysty asembler. NST pomaga wygodnie zaprojektować mapkę. To nie jest jakaś nowość ale stary program, tylko ja jak mamut męczyłem się archaicznymi metodami rysować poziom.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: YERZMYEY w Grudnia 30, 2020, 10:43:57
Tylko to. Reszta to oczywiście czysty asembler.

Zajebiste, podziwiam.

Beudeu grau w teu greu.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 10, 2021, 15:16:16
Większość mapy gotowa, ale wymaga potestowania - może wynajdą się jakieś bugi itd.
Wyszedł dosyć otwarty świat i ciężko jest to ogarnąć sensownie aby mechanika klucze/drzwi miała ręce i nogi.

Aktualna wersja:
https://dl.dropboxusercontent.com/s/hjzjs9tgn76s0og/platform_maze_game_test.nes

Mapa:
https://i.postimg.cc/cJ2RxQqR/Kazik-Mapa-2048px.jpg

Pierwsza wersja - jako ciekawostka :
https://dl.dropboxusercontent.com/s/4h374143jbje8rs/kazik_old.nes

(https://i.postimg.cc/3NL2T57R/Kazik-The-Game.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 11, 2021, 01:06:10
Gra wygląda BAJECZNIE Siudym, tylko dlaczego jest taka trudna? 8)
W zasadzie oprócz skakania, do którego trzeba się przyzwyczaić, to mam tylko jedno zastrzeżenie - to strzelanie jest megawkurwiające ;-)

btw. ja pierwszą wersję Kazika mam 0.15, a Ty w pliku podałeś 0.18 :-)

No i na koniec pytanie o Keystone Kapers - czy będziesz kontynuował projekt? (zatrzymał się z tego co wiem na v.0.13a i kuniec... a szkoda, bo doskonale się zapowiada)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 11, 2021, 09:47:07
Czy ja wiem :) Przeciez to takie samo strzelanie jak w Hudson Hawk tylko tam mozna z piachy walnac dodatkowo. ;) Chcialem jakos specyficznie to zrobic zamiast klasycznego mieczyka czy strzelania po lini prostej.

Jest trudna, ale wez pod uwage, ze kazdy stworek zabity i zebrany item zostaje zapamietany. Robiac loadgame mamy to juz zaliczone, wiec realnie jest bardzo latwa :)

Jeszcze sporo sie zmieni, mam w planach dodac nowych przeciwnikow np. Komar, Nietoperz, Pajaki, tylko jakos nie moge ogarnac ladnie. Udalo sie jakos dodatkowo rybe zrobic, sporo kombinowalem aby w miare to wygladalo. No i muza jest ciagle z innej gry.

KK zwyczajnie mialem przerwe, potem wrocilem do innych demek i tak jakos wyszlo. Oczywiscie zabiore sie, ale u mnie to musi przyjsc wena  :D

btw. ja pierwszą wersję Kazika mam 0.15, a Ty w pliku podałeś 0.18 :-)

To ja przebijam :) Pierwsze trzy wersje:

Kazik Old 1 (poczatek 2019)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/ca91i4ev514mwat/kazik_pre1.nes

Kazik Old 2 (maj 2019)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/bpehrvpnhcklypn/kazik_pre2.nes

Kazik Old 3 (lipiec 2019)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/d3k8jwg8ofivmcb/kazik_pre3.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Stycznia 12, 2021, 20:21:17
Ja czekam na więcej Plush in a Twisted World... Może zrobimy małą ankietę, na którą produkcję najbardziej czekają fani :D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Stycznia 12, 2021, 21:24:54
Ja faktycznie czekam na KAZIKA, wersję ostateczną. Od początku jak testowałem demko ta gra wywarła na mnie duże wrażenie, ma ogromny potencjał, fajna historię, ładną oprawę graficzną, jest trudna i wciągająca... Ja bym ją widział na konkursie gier homebrew... Tam sporo z tych gier konkursowych KAZIKOWI do pięt nie sięga :P

No i czekam jeszcze na Full Quiet od Retrotaiment Games... I każdą produkcję od Morphcat  Games... Dla mnie to co oni robią jest po prostu perfekcyjne.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 25, 2021, 22:58:42
(https://www.bitethechili.com/halcyon/halcyon1.png)

Ja jeszcze czekam na jeden tytuł. Gra będzie się nazywała Halcyon i będzie to (podobno) prawdziwa metroidvania, połączenie Metroida i Blaster Master (szczególnie ta druga gra wniosła pewien charakterystyczny element). Produkcja koderska "Bite The Chili" oraz graficzna "FrankenGraphics" czyli tych, którzy narysowali omawiane niedawno na forum Project Blue oraz pięknie przygotowują Project Borscht. Poniżej garść info:

>> https://www.bitethechili.com/halcyon/

>> https://youtu.be/ovemg9RVIDw
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Stycznia 26, 2021, 13:05:16
Fajnie to wygląda, Blaster Master bardzo lubię szczególnie za taki eksploracyjny klimat odkrywania mapy i łazik... Z tego co widzę to w Halcyon będzie podobnie... Do tego mocny sci-fi klimat... Jeśli "Frankengraphics" odpowiada za tła i grafiki to można się spodziewać na prawdę dopracowanej produkcji. Czekamy na sfinalizowanie projektu. Dzięki za to info.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 26, 2021, 13:32:39
Zacny projekt. Ciekawe jak z progresem bo na stronie pisali o poznym 2020. Moze Covid cos namieszal.

No i na koniec pytanie o Keystone Kapers - czy będziesz kontynuował projekt? (zatrzymał się z tego co wiem na v.0.13a i kuniec... a szkoda, bo doskonale się zapowiada)

Jeszcze wracajac do pytania:  Robiac tego KK na NES, jednoczesnie bawilem sie w pewien "miszmasz" owej gry z Montezuma Revenege - roboczo nazwana "Kapitan Sowa na tropie". Na razie wstepnie ogarniety silnik sobie lezy, a czy wroce do KK i Sowy to raczej pewna sprawa.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/eww9me21rlw5hi7/kapitan_sowa.nes (MMC3)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fule8wsxychv5kh/kapitan_sowa_mmc1.nes (MMC1)

Wczesniak ROM do potestowania, ekrany oczywiscie zrobione jedynie do testow wiec prosze nie doszukiwac sie sensu. Ogolnie podobnie jak w Montezuma, klucz otwiera drzwi, mieczyk umozliwia zabicie przeciwnika (tu zamiast mieczyka jest "cos", ale pewnie bedzie to grafika "pałki" policyjnej).

(https://i.postimg.cc/5NzqpbLK/sowa.jpg)

Filmik - dodane kilka zmian ostatnio:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Stycznia 27, 2021, 13:30:35
Mam pozytywne odczucia po obejrzeniu filmiku... Muszę zagrać... Fizyka gry i zasady przypominają mi trochę te z pierwszej części gry Spelunker. Bardzo fajnie. Do tego postacie znane z Atari na plus... Stworzyć do tego fajna historię i mamy kolejną ciekawą grę od sdm. Szacun.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 27, 2021, 20:44:27
No bardzo zacnie Panie Siudym, chętnie bym zagrał w taki port Montezumy na NES, w zasadzie, to jak się nad tym dłużej zastanowić, to dziwi mnie, że nikt (jeszcze) nie wpadł na port takich klasyków jak Ty robisz. Przecież to nie są skomplikowane gry, a taka kompilacja "ATARI CLASSICS" na kartridżu NES/Famicom/Pegasus to były strzał w dziesiątkę! Czyli co, Czyli co, Czyli co, zakładamy kickstartera? ;-) Może jak chłop przytuli 100K to się wreszcie porządnie za te robote chyci, A NIE!  :-X

Co do samej gry, to jest tam jeszcze tyle do poprawienia, że nawet nie zaczynam pisać  8)

Kapitan Sowa, HAHAHA! To może od razu Sierżant Bagieta i hooy?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Stycznia 29, 2021, 14:46:52
Gra ma byc mozliwie najbardziej prosta, po Kazik'u widze ile roboty jest aby te pierdolniki ozdobniki nawsadzac. Co do poprawek to w sumie wiekszosc rzeczy jest gotowa, musze dodac glownie:

- przelaczanie bankow CHR ROM aby animowac grafiki no. ogien czy krecace sie platformy (na razie mam graficzki L i R na nich)
- dodanie znikajacych platform i tych pionowych zabijajacych
- dodanie skaczacych przeciwnikow
- oraz wiele drobnych zmian, ktore obecnie nie wystepuja bo to dem jako test mechanik na razie

Natomiast wiekszosc najwazniejszych reczy juz jest i jak cos piszcie czy jakiegos buga nie przegapilem.
Demko jest obecnie 0.05 versja, bo kilka poprawek dodalem.
Jeden blad ktory moze wykryjecie to na ekranie gdzie spadamy w dol mozna skoczyc na line i gracz nie zlapie sie - to jest akurat nie blad ale pewne drobne ograniczenie, ktore musze brac pod uwage stawiajac liny na ekranie. No i jak spadamy w dol i zginiemy to checkpoint jest w miejscu przejscia miedzy ekranami, wiec wznowienie gry spowoduja opadanie non stop (jak w jet set willy) - takich miejsc finalnie nie bedzie bo i Montezuma ich nie miala (pomijajac koncowe ekrany gdzie opadalismy w dol).

Nie bedzie pochodni jak w Montezuma, ale beda ciemne lokacje gdzie na pamiec trzeba lazic.

Drewniane skakanie musi zostac - "It's not a bug, it's a feature!" :)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Stycznia 29, 2021, 21:19:18
Twórca portu Indivisible na NESa, Kasumi, podzielił się swoimi planami na przyszłość, czyli chęci stworzenia gry w klimacie horroru na NESa. Pracę już się rozpoczęły, a Kasumi w swoim artykule krok po kroku opisuje, jak wygląda jego praca nad powstająca grą... Bardzo ciekawy tekst, poniżej przesyłam link:

https://www.patreon.com/posts/creating-spooky-43829697 (https://www.patreon.com/posts/creating-spooky-43829697)

Oby projekt został sfinalizowaniy. Miłej lektury!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lutego 02, 2021, 20:32:27
Wiekszosc mechanik gotowa, mozliwe finalnie bedzie postac z Montezumy, zobaczy sie.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lutego 17, 2021, 14:42:07
Kazik bedzie mial pradwopodobnie przebudowana grafike wody, bedzie efekt ala przezroczystosc:

Trzeba ustawic film na 720/60 inaczej YT nie wyswietli poprawnie efektu (w opisie jest ROM) - Jak sie to widzi?

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Lutego 17, 2021, 17:34:57
Super to wygląda, ale bałbym się ataku epilepsji po dłuższej rozgrywce. Nieprzyjemnie drży ten obraz. Może na CRTku wyglądałoby to płynniej, ale na ekranie smartfona mam wrażenie drżenia.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Lutego 18, 2021, 08:36:41
Straszne migotanie...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lutego 18, 2021, 10:29:41
Jest przeplot, na filmiku czy emu moze migotac bo ekrany maja rozny refresh. Niestety pewne efekty tylko CRT. Na NES nie widzialem takiego zastosowania efektu, ale juz pewne gry na SMD widywalem aby uzyskac przezroczystosc, bo tam nie bylo tego efektu prawdziwego jak w SNES.

W nowej grze na SMD zastosowano dokladnie to samo dla przezroczystych barierek w tle dokladnie od 10:03

http://www.youtube.com/watch?v=cmJNCi5tvec&t=10m3s

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Lutego 18, 2021, 20:22:55
Chopaki mają rację, na emu nie idzie cieszyć się tym efektem. Można pobawić się filtrami, żeby działało, ale to na jedną grę... nie warto.
Na razie Famiś w pudełku, jak będę odpalał na CRT to dam znać jak efekty.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lutego 18, 2021, 20:51:01
Na dole po srodku woda jest inna niz pozostale, ktore maja szachownice - srodkowa ma przeplot na liniach poziomych (fajniej wyglada ruch w tej wodzie, bo jakby zalamanie grafiki generuje). Nawet filmik na YT skaszanil wszystko, bo druga klatka wody jest brazowa a nie niebieska. :)

Tu podobne rozwiazania byly na SMD:

https://www.youtube.com/watch?v=x0weL5XDpPs&t=424s

TEST NA CRT:

Szachownica ma dziwna mozaike, wydaje sie lepiej wyglada przeplot na liniach poziomych. Ze wzgledu, ze CRT migocze tak czy siak to przeplot na wodzie nie kuje w oko:

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Marca 24, 2021, 19:12:07
Powstaje świetna gra w klimatach graffiti, hip-hop... ZDEY The Game. Wygląda to bardzo obiecująco. Poniżej film:


Przesyłam stronę projektu z opisem:

https://www.kisskissbankbank.com/en/projects/zdey-the-game?fbclid=IwAR3UN2h2otQeI3JzGfs6vHil7UINJu-zaCFYQ9Co_cfEhHiztOJgUjiqy9Y (https://www.kisskissbankbank.com/en/projects/zdey-the-game?fbclid=IwAR3UN2h2otQeI3JzGfs6vHil7UINJu-zaCFYQ9Co_cfEhHiztOJgUjiqy9Y)

Czekam ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Kwietnia 01, 2021, 09:56:27
No nareszcie jest i to w wersji kolekcjonerskiej 8)

(http://mwk1.vot.pl/contrabanda/img/elektrowzwody2.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 01, 2021, 12:51:29
Wow, The Lost Project... :o Jak można zdobyć takie cudeńko? ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 01, 2021, 23:38:48
Ufff. Po ogromnej ilości czasu, w końcu "KAZIK" ukończony...

Plik ROM wersji 1.00 Finalnej:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/bryunty68sztia5/kazik_final_1.00.nes


1 Kwiecień :)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 02, 2021, 01:14:52
sdm, co za news!!! Dzięki niebiosom!!! Na to czekałem od dawna. Od jutra zaczynam ogrywanie Kazika. Dzięki! :)

Prima Aprilis, zapomniałem... :D zaraz odpalam kompa, to sprawdzę co tam wrzuciłeś... ;)

Ja od siebie przekazuje info: Alwa's Awakening jest dostępne w wersji Beta do testów pod linkiem:

https://mailchi.mp/211baab541c7/alwas-awakening-nes-beta-is-now-live
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 02, 2021, 22:22:11
Alwa's Awakening - zapowiada się super! To NESMAKER?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 03, 2021, 13:10:35
To jest gra, która wykonuje Brad Smith (Lizard), przekłada tytuł z PC na NES. Info już kiedyś wrzucałem tutaj: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1205.0 (http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1205.0)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 04, 2021, 14:26:33
Stary projekt z 2015. Nie mam kodu źródłowego, jedynie ROM.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/xzv4skjixg7avwe/lake_fever.nes

Wzorowana na "pixel-perfectowych" grach z A2600 dla masochistów. Ktoś to kiedyś odpalał w ogóle? Dziś próbowałem najlepsze score zrobić:

9778

Zastanawiam się czy nie ożywić projektu, jest prosty, można zrobić z ~16 ekranów. Obecnie score wyświetla się jedynie po przejściu całości ekranów, finalnie oczywiście byłby zawsze nawet jak straciliśmy życia.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 07, 2021, 17:37:59
Kilka całkiem nowych poziomów Kuku-Ruku skleconych gdy nudziłem się w wielkanoc:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/lvmv76zvl8s4785/kuku-ruku_easter_2021_demo.nes

Tym razem wszystko w poziomie. Uproszczone, ułatwione, bez hardkorow itd.

(https://i.postimg.cc/yN6Mr7pp/weww.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 15, 2021, 09:05:43
No nareszcie jest i to w wersji kolekcjonerskiej
Jaka jest historia tego akurat kartridża, opowiedz coś. :D Która to w ogóle wersja gry tam w środku? Kto zaprojektował tak okropną grafikę na etykietę?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 15, 2021, 13:18:36
No wlasnie - co z tym projektem? Jest jakos oficjalnie przerwany czy trwa ?

A to kolejny moj wynalazek, z cyklu "gier robionych czakajac na przeciagajacy sie obiad"

https://dl.dropboxusercontent.com/s/w7pvyikfo49rpln/czarna_dziura.nes

Edit: W pliku jest maly update 0.18 poprawilem zauwazone bledy. Tradycyjnie rozwiniecie projektu zalezy od zainteresowania nim.

EDIT2: 0.20 gra nieco szybkich zmian, trudniej, szybsze enemy, szybkie strzelanie trwa dluzej.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 16, 2021, 14:36:11
sdm klimat z Atari czuć w Twojej nowej produkcji. Fajne wybuchy wrogów, szczególnie jak jest ich więcej niż jeden to powstaje fajny efekt :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 17, 2021, 12:40:41
Kilka zmian doszlo, dwa itemy do zestrzelenia - zabicie wszystkiego i szybkie strzelanie
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Kwietnia 19, 2021, 21:00:01
Fajna ta dziurwa, dynamiczna taka. Dodaj pan jakaś rosnąca z czasem presję, nie wiem, szybsze ziomki, więcej strzelające czy coś, bo jedyna wada to taka, że ciężko tu zginąć jak się nie chce, a przy stopniowaniu trudności może wyjdzie z tego jakiś turniejowy Score Attack!.
Przeszło mi tez przez myśl zrobienie z tego gry na Zapper, ot tak ładnie te wybuchy przypominają te z Clay Shooting.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Kwietnia 19, 2021, 21:50:42
Jo, tak jak pan Mcin powiedział. Trudniej, albo timer. Wybuchy pięknie zrobione!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 20, 2021, 19:55:44
Wszystko mozna :) Skoro w miare sie spodobala to posiedze i wprowadze wszelkie poprawki.

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 20, 2021, 21:02:58
No i dodatkowe życia, tak jak pisałem Ci na PW. ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Kwietnia 21, 2021, 21:23:02
Jaka jest historia tego akurat kartridża, opowiedz coś.

Niech data mojego postu posta będzie dla Ciebie wystarczającą odpowiedzią  8)

Która to w ogóle wersja gry tam w środku?

To wytłoczka, sama obudowa z brokatem dla beki :-)

Kto zaprojektował tak okropną grafikę na etykietę?

Z tego co pamiętam to DAF  ;D

No wlasnie - co z tym projektem? Jest jakos oficjalnie przerwany czy trwa ?

To pytanie musisz wysłać poleconym do Nowego Sącza.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Kwietnia 22, 2021, 00:47:40
To pytanie musisz wysłać poleconym do Nowego Sącza.

To chyba musze miec wiecej danych, bo nie wiem o co chodzi...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 22, 2021, 08:14:23
Wyjaśniam: emunes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 26, 2021, 21:06:13
Przesyłam ciekawy filmik z famicomowego homebrew. Gra nazywa się F-0, jest to prosta ścigałka, lecz animowane wstawki wyglądają jak rodem z psx'a... Gra ma zaimplementowane również ciekawe animacje graficzne w trakcie rozgrywki, np zmieniająca się pogoda... No i Pani wypuszczająca auta na tor, finezja ;)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Kwietnia 26, 2021, 21:17:48
Wstawki okej, poza tym nędza.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Kwietnia 27, 2021, 21:27:39
Zacznę od pojazdu - co to kurwa za zwyczaj, żeby publikować info o swoich dziełach tylko na twitterze. Co tam że chcesz coś znaleźć konkretnego, scroll down for more... nienawidzę. https://twitter.com/ls_create tutaj link, oszywiście twitter blokuje przepuszczenie przez translator w przeglądarce. walcie się, konta nie założę, obejdę wasze blokady i zrobię po swojemu.

Co do samej gierki, to może nie nędza... ale tez nie gra jak na razie. Poza ładnymi wstawkami mamy tez obracająca się plansze w ślad za naszym pojazdem, co jest, zdaje się, dosyć trudnym do uzyskania efektem. Z pamięci nie jestem w stanie podać tytułu żadnej gry, która z tego korzystała na Pegasusku... No ale nie ma nic za darmo. Tutaj, jak widzimy, cierpi klatkaż, zamiast animacji mamy trochę pokaz slajdów. No i model jazdy, po samym filmiku widać, że płynność sterowania czy wykrywanie kolizji to jeszcze wczesna alfa. Także na razie bardziej wytwór demosceny niż dobra gra. Potem się zobaczy.Przejrzałem też inną twórczość autora, bo jakoś wczoraj miałem dobry dzień na szperanie po sieci, jest koleś twórca jednego animca o tematyce łączącej motywy z waty kanu i Alabamy. Także prędzej się spodziewam dodatkowych cycków niż dobrej gry.

Dobra, pogrzebałem trochę jeszcze, macie.
gra jest jeszcze nie wydana, ale z tego co doczytałem, to niewiele się zmieni. a szkoda. Na razie wypuszczono oficjalny-soundtrack-na-cd
https://www.kadenken.com/view/item/000000001190?category_page_id=ct10
nie rozumiem, chyba jeszcze nie doszedłem do tego poziomu konsumpcjonizmu, żeby docenić gadżety zbudowane na marce, która jeszcze nie istnieje...
żeby nie było, pokazany gameplay jest z jakiejś starszej wersji chyba, tu macie inny link: https://twitter.com/ls_create/status/1373652167114981377
chyba ciut lepiej ze sterowaniem, ale ten tor dalej taki pusty... no nic, szkoda. A, no i nowy widok na cycki, najważniejsze.
Co jeszcze. no, to nie jedyna gra autora. tu mamy visual novel na bazie jego filmu. No, grafika ładna, ale to... visual novel. Po japońsku. poza moim zainteresowaniem.
https://twitter.com/ls_create/status/1344645115516657666
Ostatni produkt to chyba jedyny, na który z chęcią poczekam. Shoot'em up wzorowany chyba na Recca - wybuchy wyglądają na zerżnięte 1:1 - i Cho Ren Sha 68K.
https://twitter.com/ls_create/status/1365357884507189249
https://twitter.com/ls_create/status/1366433977704148995
https://twitter.com/ls_create/status/1373635472526741507
cytując autora, z pomocą tłumacza internetowego:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Cytuj
Current status guest of the current status of confessions.
I think that the doubler is reckless, so let's design a memory! (Lol)
-----
OAM buffer on the process of processing
107 enemies bullets
18 enemies
Eight with effects etc.
Player and its bullets
After that, the part used by the system

Na deser wywiad z autorem, tym razem po portugalsku w dialekcie brazylijskim https://warpzone.me/entrevistamos-o-desenvolvedor-de-utakata-synopsys-e-f-theta-para-nintendinho/
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Kwietnia 28, 2021, 13:43:06
Dzięki Mcin za ten research, bardzo fajnie to rozpracowałeś na czynniki pierwsze :) Mi to się rzuciło w oczy podczas szperania w sieci za nowymi homebrew... Graficznie intro bomba, gameplay tak jak piszesz, zgadzam się, po dopracowaniu mógłby być co najmniej niezły. A ponieważ jestem wiernym fanem Mojon Twins i stworzonego przez nich stylu, dlatego cycki w NESowych grach mi nie przeszkadzają... Co więcej ugrzecznione Nintendo przez swą politykę bardzo skąpo zadowalało dojrzałego gracza. Dlatego powiem Wam jedno, WIĘCEJ CYCKÓW!  ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Kwietnia 29, 2021, 15:14:48
Nie rotuje calym ekranem, tylko częścią, moze właśnie dzieki mniekszej powoerzchni jest to możliwe. Oprócz tego widoku z wlaczonymi swiatlami bolidu to nie ma tragedii... z checia bym sie powiercil po tej planszy:D

Jest jakis link do cyganu F-0?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Kwietnia 29, 2021, 22:35:33
Nep, na razie tylko CD z muzą do kupienia. Po wieści twitter.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 01, 2021, 14:15:04
sdm, przesyłam krótki ale treściwy artykuł i Twojej grze, który znalazłem na Indie Retro News. :) Poniżej link do strony:

http://www.indieretronews.com/2021/04/kuku-ruku-easter-2021-demo-downloadable.html?fbclid=IwAR3TZIRUF45c3CfvceS2MVcVrnhdxXdShcT-eCAqVDE9_vCPXWvWG2DxQWQ&m=1 (http://www.indieretronews.com/2021/04/kuku-ruku-easter-2021-demo-downloadable.html?fbclid=IwAR3TZIRUF45c3CfvceS2MVcVrnhdxXdShcT-eCAqVDE9_vCPXWvWG2DxQWQ&m=1)

A tutaj wzmianka o grze Czarna Dziura:

https://mechanism.fr/getRecord.php?id=776&fbclid=IwAR3KZiPWlz4Ktxk1eYDYBBPnd1zwqIgKSHFbxxxevwwMyJdy2cRFDBlL5ZM (https://mechanism.fr/getRecord.php?id=776&fbclid=IwAR3KZiPWlz4Ktxk1eYDYBBPnd1zwqIgKSHFbxxxevwwMyJdy2cRFDBlL5ZM)

Swoją drogą, autor wspomina, że jesteś jednym z trzech polskich koderów... Czy wiesz może o kogo może jeszcze chodzić? Kojarzę Łukasza od Gruniożercy i Romana z Immunatio... Czy jest jeszcze ktoś? Dajcie znać jeśli kojarzycie kto jeszcze profesjonalnie koduje w PL ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 01, 2021, 23:13:07
Axi0maT z RetroAge, ale on koduje na różne systemy. Na NESa znany jest z gry The Wizard (http://www.pouet.net/prod.php?which=66527).

No i jest jeszcze przecież Lubone, pozdro! 8)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 01, 2021, 23:43:56
Dzięki za info MWK.

Hehe, ja to jestem bardziej artysta niż "programatyk" :D Skupiam się na sferze audiowizualnej i fajnych scenariuszach, bo w tym czuję się najlepiej. Dlatego wybór padł na NESmakera :) Kodowanie może kiedyś ogarnę, ale pytam się bo może w przyszłych projektach udałoby się z kimś obeznanym w ASM współpracować ;) To by otworzyło pewna furtkę do wykonania projektów w 100% tak jak bym chciał, bez ograniczeń ;)

Kolego, jakiś czas temu zadałeś pewne pytanie, a Child of the Damned jest na nie odpowiedzią  ;) Pytanie było tutaj:

http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1192.0 (http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1192.0)

W kontakcie ;) Pozdro!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Maja 02, 2021, 00:02:45
Jeśli chodzi o gry od zera to wiele nazwisk sobie nie przypomnę, ale było kilka osób dziergających w ROMhackingu, np. Berion i Dr88 zrobili kiedyś Warsaw City, przyjemny hack w czołgi.https://www.romhacking.net/hacks/427/
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 02, 2021, 10:43:13
Dzięki za info Mcin! Ps. Wczoraj kilkanaście stron z Antologii pyknęło... ;) Odezwę się na PW, żeby tu off-topu nie zaczynać :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Maja 02, 2021, 15:51:56
Axi0maT dodatkowo jako jedyny napisał swoją grę w NES C. Nie wiem czy w PL ktoś tego używał.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 02, 2021, 16:11:53
Dzięki za info sdm... Ale jednak spod Twojej ręki najwięcej produkcji w PL wyszło... I zawsze są to ciekawe, grywalne tytuły... Co jakiś czas odwiedzam Twoje konto na YouTube i np. koło pełnej wersji Alien Isolation by sdm nie mógł bym przejść obojętnie... A Kazikowi nieustannie kibicuję! ;) Pozdro!
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Maja 03, 2021, 10:28:31
Ja ubolewam, że w całej tej masie nowych gier, nie ma nic co by było jakąś ścigałką dobrą. Same platformery, metroidvanie itd. To co tu podrzucał Mcin jest słabe i nawet nie leżało obok dobrej gry wyścigowej na NESa. To sterowanie, caly ten klatkaż, Panowie nie czarujmy rzeczywistości.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 03, 2021, 11:12:32
żur0, faktycznie mało ścigałek teraz powstaje... Generalnie gier sportowych... Myślę, że jest ich sporo na NESa, a nie dają one twórcom możliwości przedstawienia jakiejś historii, scenariusza... Historii może być niezliczoną ilość, zależna od wyobraźni twórcy... Platformówki dają możliwość wyrażenia siebie... Opowiedzenia historii... Dlatego ja sam raczej pozostanę przy platformówkach. Po prostu lubię ten typ gier. A nie wyobrażam sobie hobbystycznie zmuszać się do tworzenia czegoś, w czym się nie gustuje... Tak to widzę... Stąd pewnie za dużo tego nie powstaje... ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Preki w Maja 03, 2021, 13:27:20
Prawdę mówiąc, do wielu gatunków idzie wcisnąć fabułę,  nawet bez potrzeby używania dużej ilości tekstu. A platformówki przedstawiające jakąś historię, zwłaszcza w ostatnich latach, są dość popularne. Do tego nie bez powodu, obok shooterów wszelkiej maści jest to najpopularniejszy gatunek na 8-bitowym Nintendo, więc wybór jak najbardziej na miejscu.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Maja 05, 2021, 13:46:33
Nie wiem czy bylo udostepnione juz:

https://lukaszkur.itch.io/mm9?fbclid=IwAR24Sl31yFt9ZEsNr3NpYJqacLhjYAayLoA3s950iUwWyHJsHel5fX4coVQ
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Maja 05, 2021, 16:42:03
Miałem cynk z pierwszej ręki ;) Nawet ograłem ten poziom Galaxy Man :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Maja 10, 2021, 00:41:05
Taka ciekawostka, wykopalisko ze sterty różnych moich "konceptów" gier.
Projekt od 2019 stoi w miejscu bo nie mam na niego pomysłu - spontanicznie ostatnio wykonane jedynie nieco poprawek kodu.
Inspiracja poziomy Shadow Tribe z Lemmings 2 - uwielbiam ten etap.

Demko silnika można poskakać nic więcej (mechanika posiada podwójny skok btw).

https://dl.dropboxusercontent.com/s/7afpbk0hn1z7db5/lemming_sotl.nes

(https://i.postimg.cc/wBxZkbxC/sotl.jpg)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Duobix w Maja 10, 2021, 13:41:11
Projekt od 2019 stoi w miejscu bo nie mam na niego pomysłu - spontanicznie ostatnio wykonane jedynie nieco poprawek kodu.
Skoro lemingi, to może dorzuć spawnowanie autonomicznie idącego leminga od miejsca w którym stoisz w stronę w którą byłeś zwrócony?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Maja 10, 2021, 19:12:28
To bardziej platformowa wariacja poziomów The Shadow i samych Lemmings. Bez klasycznej mechaniki Lemmingów. ;)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: lubone w Maja 10, 2021, 22:18:28
Dzięki za ten fajny koncept-demo. Przede wszystkim podoba mi się styl Lemmings. Same Lemingi bardzo lubię, zdarza mi się  grać w Lemingi godzinami i mi się nie nudzi... ;)

Podoba mi się również dobór barw, co samo w sobie tworzy świetny klimat wieczorowej pory. Super!
No i nabijanie sobie guza o niski sufit nad głową jest kapitalne ;) I fajnie że to zatrzymuje bohatera i tracisz czas, bo mam pewien pomysł...

Jest to na razie koncept, ale przydał by się cel, typu... Lemingi muszą przeżyć... A tutaj skoro jest to Shadow of the... mógłbyś dodać coś w stylu np. latarni olejnych, które przygasają i bohater musi minimalna ilość podtrzymać zapalone do np rana... Timer odlicz czas. Jak Ci się uda, przechodzisz dalej i nabijasz score w zależności od ilości utrzymanych zapalonych latarnii. I tak biegasz po nocnym labiryncie... Gwarantuję, że dobrze to rozpracować i masz gierkę która pochłonie gracza na godziny... Taki pomysł... ;)

Koncept jest świetny, perspektywistyczny, ma klimat i mi się podoba  :)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Czerwca 03, 2021, 14:19:49
Fajna gra:
http://www.mediafire.com/file/oo2au1vfz6oedvl/SlowMoleBeta_NES.zip/file


Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lipca 31, 2021, 13:54:42
Zapowiada się niezle ten Zeldoklon:

https://atarath.itch.io/light-from-within

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Sierpnia 03, 2021, 20:55:51
Wychodzi na to, że F-Theta i ta druga gra o bzykającym się rodzeństwie już wyszły, mamy pierwsze tweeety od zadowolonych japońców:
https://twitter.com/Misoni0514/status/1418468732972634113
Romu nie widzę, ale będe śledził.

PS jakby ktoś z moderacji mógł wydzielić watek o F-Θ albo o grach tego pana jako takich, będe wdzięczny. trochę postów jest w historii, szkoda, żeby znikneły w zalewie.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Duobix w Września 05, 2021, 18:24:07
Wyszło coś w stylu bardzo prostego painta gdzie rysuje się za pomocą tile'i:
https://hundredrabbits.itch.io/nespaint (https://hundredrabbits.itch.io/nespaint)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 09, 2021, 00:33:51
Cave Driller

https://www.szybkiplik.pl/Vj824yVRKd

(https://i.postimg.cc/SjB74sYn/Cave-Driller-0.png) (https://postimg.cc/SjB74sYn)

(https://i.postimg.cc/3d2jxT2n/Cave-Driller-1.png) (https://postimg.cc/3d2jxT2n)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Grudnia 09, 2021, 09:46:25
Pobrane. Oblukam w wolnej chwili jak będę w domu. :D
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Grudnia 09, 2021, 21:31:28

Sentymentłem, motherload z miniclip mi się przypomniał.


To robota własna? Podanego autorstwa w meniu.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Grudnia 19, 2021, 23:40:36
Nie znam autorstwa.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lutego 02, 2022, 13:15:19
Bardzo fajna, NESMAKER'owa gierka - autor Pinky Xmas, która może nie była długa, ale bardzo wciągająca:

Raz Adventure

(https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTM2NDE4Mi83OTQxNzA5LnBuZw==/347x500/JxAeLR.png)

https://axbakk-games.itch.io/raz-adventure-nes-homebrew


Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Czerwca 16, 2022, 14:09:27
Przyjemna gierka się zapowiada:

http://www.gravelstudios.com/IsostasyDemo.nes
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Krisuroku w Czerwca 16, 2022, 14:46:41
Fajne! :D Taka Contra Glut. XD
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Września 29, 2022, 17:10:32
Little sound, czyli autor opisywanego tutaj F-theta - ścigałki z widokiem z góry i rotacją - szykuje się do wypuszczenia kolejnego dzieła. Tym razem celuje w zrobienie shmupa typu Bullet Hell na Famicoma i... premieram ma być pod koniec roku!
https://twitter.com/ls_create/status/1538917070993510401

Gra nazywa się OverObj, co ponoć ma być sugestią do nadmiaru sprajtów na ekranie względem rzekomych możliwości konsoli i wypuszczona będzie pewnie znowu tylko na kartridżu, w cenie 7500 jenów + transport z jap i vat... wolę nie przeliczać na złotówki.
Ale zapowiedzi wyglądają nieźle :P
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Stycznia 29, 2023, 21:12:00
Pojawiło się jakieś nowe demo w kategorii "intro 64K" na naszą platformę... ale tradycyjnie niczym i na niczym nie idzie tego uruchomić. Albo inaczej, jak odpalę w emulatorze, to niby PPU coś robi, ale jaki to ma sens? nie wiem. co to ma robić? nie wiem. co będzie dalej z polską ludową? nie wiem.

(https://content.pouet.net/files/screenshots/00092/00092458.jpg)

>> https://www.pouet.net/prod.php?which=92458
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: rocket w Stycznia 30, 2023, 00:42:22
To ja dorzucę demko z lipca tego roku.
https://demozoo.org/productions/310462/ (https://demozoo.org/productions/310462/)

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Marca 29, 2023, 12:34:02
Ooo to będzie dobre!

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Ćwirek w Kwietnia 01, 2023, 13:47:21
Kilka dobrych gier ma wyjść w tym roku  8)
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 10, 2023, 23:19:07
Wiadomo coś nowego o Full Quiet?
Jest, nie ma, będzie za 7 lat, nie będzie...?
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Maja 14, 2023, 20:29:11
Panie, w to już od dawna ludzie grają we full wersji, ale ja żem jeszcze nie miał okazji.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Maja 21, 2023, 20:57:25
(https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTU4NDQ3NS8xMTI2MTExMC5wbmc=/original/By4nEX.png) (https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTU4NDQ3NS8xMTI2MTExMi5wbmc=/original/ZRfd5k.png) (https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTU4NDQ3NS8xMTI2MTEwOS5wbmc=/original/fE%2BeHJ.png)

Montezuma's Revenge! ujrzał światło dzienne - rzekomo gra została napisana przez tego samego typka, co stworzył oryginał  8)
Narazie dostępne jest tylko demo (https://normaldistribution.com/), nie wiem co z pełną wersją/kartridżami.

>> https://youtu.be/yStYQkhnZeg
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipca 01, 2023, 21:12:17
Przyjemna gierka się zapowiada:

http://www.gravelstudios.com/IsostasyDemo.nes

http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1520.0
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Lipca 13, 2023, 12:26:12
Pojawiło się jakieś nowe demo w kategorii "intro 64K" na naszą platformę... ale tradycyjnie niczym i na niczym nie idzie tego uruchomić. Albo inaczej, jak odpalę w emulatorze, to niby PPU coś robi, ale jaki to ma sens? nie wiem. co to ma robić? nie wiem. co będzie dalej z polską ludową? nie wiem.

(https://content.pouet.net/files/screenshots/00092/00092458.jpg)

>> https://www.pouet.net/prod.php?which=92458

jak ktoś chce, to na streamie https://www.twitch.tv/videos/1607504606 przewijasz do 6:27 i jest.
nic szczególnego.

Pewnie działa tylko na jakimś poludniowoamerykańskim klonie, jak to party w argentynie...
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: Preki w Sierpnia 16, 2023, 09:48:52
https://workupload.com/start/FzD8dScEtYq

Całkiem niedawno poprosiłem użytkownika boardu /vr/ (Retro Games) na 4chanie o zdumpowanie romu ze świeżutką grą Over OBJ, którą zakupił w oryginale. No i zarzucił linkiem powyżej w temacie poświęconym romhackingowi i homebrewom. Mam nadzieję, że to nie jest jakiś tymczasowy hosting, w razie co rom jest też w załączniku.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: daf w Sierpnia 16, 2023, 10:32:18
Świetna informacja, dzięki Preki. Ale to w temacie tej konkretnej gry powinien być ten post.
Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 11, 2023, 12:21:15
Ciekawe czy to nowy silnik czy mod na grze BONK?

Tytuł: Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 22, 2023, 16:10:15
https://www.indieretronews.com/2023/09/sams-journey-nes-review-by-thermoptic.html