Forum ContraBanda.eu

NIE TYLKO 8 BITÓW => Inne konsole => Wątek zaczęty przez: Roben w Maja 28, 2017, 16:35:47

Tytuł: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Roben w Maja 28, 2017, 16:35:47
Jako ze temat fajnie w gruzowym się rozwinął, postanowiłem z Piotrkiem rozdzielić posty. Automatowa nitka idź.
(http://i.imgur.com/Pv4iJmB.png)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Dred w Czerwca 15, 2017, 22:00:15
https://finanse.wp.pl/totalizator-sportowy-otwiera-salony-gier-na-poczatek-60-80-placowek-6133193811494529a

czaicie? gdyby Totalizator Sportowy ogarnął jeszcze przydział socjalny tygodniowego korzystania z arcade'u z Contrą, żylibyśmy w idealnym społeczeństwie.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 15, 2017, 22:51:37
Wszystko się zgadza, tylko pytanie co Totalizator Sportowy rozumie przez pojęcie "automaty do gier", ponieważ obawiam się, że może chodzić tutaj (niestety) o owocówki...
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Dred w Czerwca 15, 2017, 23:44:47
wiadomo że chodzi o owocówki, bo Totalizator glównie pije do hazardu. chyba że hazardem można nazwać ryzyko utraty życia lub mały high score w grach xD

ot, znaleźli sobie kolejny sposób na zbieranie pieniędzy.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Gustlik w Czerwca 22, 2017, 00:18:39
Wszystko się zgadza, tylko pytanie co Totalizator Sportowy rozumie przez pojęcie "automaty do gier", ponieważ obawiam się, że może chodzić tutaj (niestety) o owocówki...

Nie tylko owocówki...
Obecna definicja automatu do gry:
3. Grami na automatach są gry na urządzeniach mechanicznych,
elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych oraz gry
odpowiadające zasadom gier na automatach urządzane przez sieć Internet
o wygrane pieniężne lub rzeczowe, w których gra zawiera element losowości.
4. Wygraną rzeczową w grach na automatach jest również wygrana
polegająca na możliwości przedłużania gry bez konieczności wpłaty stawki za
udział w grze, a także możliwość rozpoczęcia nowej gry przez wykorzystanie
wygranej rzeczowej uzyskanej w poprzedniej grze.
5. Grami na automatach są także gry na urządzeniach mechanicznych,
elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, oraz gry
odpowiadające zasadom gier na automatach urządzane przez sieć Internet
organizowane w celach komercyjnych, w których grający nie ma możliwości
uzyskania wygranej pieniężnej lub rzeczowej, ale gra ma charakter losowy.

Art. 2 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych z późniejszymi zmianami.

Przy czym warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie ust. 5. Definicji z ust. 3 nasz przykładowy automat z Contrą nie wypełnia, bo nie ma wygranej rzeczowej, choć zawiera element losowości (jeżeli zdarzenia losowe w grach można za taki element uznać). Ustęp 5 mówi o losowym charakterze gry, nie jedynie o elementach losowych, więc rozumiem to w ten sposób, że gra musi mieć charakter całkowicie losowy, więc Contra nie mieści się w tej definicji, choć zawiera elementy losowe.

Wyjaśnienie Ministerstwa Finansów:
"Losowość gier
Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych całkowita lub częściowa losowość jest zasadniczą cechą charakterystyczną dla gier hazardowych. Gra ma bowiem charakter losowy, gdy dla gracza jej wynik jest nieprzewidywalny. Wprowadzenie dodatkowych elementów o charakterze niehazardowym, np. pytań, które mają jedynie sugerować, że wygrana w grze jest zależna od wiedzy gracza, a nie od przypadku, nie zmienia faktu, że jest to gra na automacie w rozumieniu ustawy o grach hazardowych, jeżeli zawiera w sobie element losowości.

Tylko Minister Rozwoju i Finansów rozstrzyga o charakterze gier na automatach
W przypadku wątpliwości co do charakteru gier na danym urządzeniu podmiot ma możliwość wystąpienia do Ministra Rozwoju i Finansów z wnioskiem o rozstrzygnięcie charakteru gier na automatach (w trybie at. 2 ust. 6 ww. ustawy). Należy przy tym podkreślić, że jedynie decyzja ministra właściwego do spraw finansów publicznych rozstrzyga o charakterze tych gier w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych.

W konsekwencji jednostka badająca (upoważniona do badań technicznych automatów i urządzeń do gier) w swoich opiniach nie jest uprawniona do rozstrzygania, czy gra na danym urządzeniu jest grą na automacie w rozumieniu ustawy. Przedmiotem opinii wydawanej przez jednostkę badającą jest jedynie to, czy badany automat może być legalnie eksploatowany przez podmiot uprawniony do oferowania gier na automatach, zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie urządzania tych gier."

Trudny temat, jednak myślę, że lwia część arcade-ówek nie wypełnia powyższej definicji losowości. Wynik nie jest do końca nieprzewidywalny, bo w większości zależy od umiejętności gracza.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Czerwca 22, 2017, 01:35:36
To tak przy okazji jeżeli już się zrobiła super niesamowicie poważna, najbardziej ważna i gigantyczna debata polityczna do rozstrzygnięcia- kto przez ostatnie 5 lat widział GDZIEKOLWIEK jakikolwiek automat z grą "komputerową"? ? ?
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: setezer w Czerwca 22, 2017, 05:41:27
jestem wielkim fanem ogrywania automatow gdy tylko jakikolwiek spotkam, ale wlasnie zbytnio nie spotykam. co prawda nie jezdze na wakacje nad morze - ostatni bastion automatow. pewnie w zakopanem tez by sie cos znalazlo. w toruniu w galerii copernicus kilka lat temu byl metal slug 4. chlip chlip. a teraz cymbergaj. rzucanie realna pilka do kosza i jakies smieciowe wyscigi z ery wczesnego saturna.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: daf w Czerwca 22, 2017, 06:54:15
kto przez ostatnie 5 lat widział GDZIEKOLWIEK jakikolwiek automat z grą "komputerową"? ? ?

http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=470.msg5702#msg5702
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: dziat w Czerwca 22, 2017, 08:24:43
O - profeska Gustlik. Ale paradoksalnie, to tylko pozwala mi z większą pewnością stwierdzić, że automaty do gry nie zostaną objęte ustawą. Chodzi w niej o namacalne wygrane, a w przypadku automatów z grami wygraną jest wyłącznie hi-score. No chyba, że Ministerstwo będzie pobierać podatek wysokości 18% od hajskoru. Takile podatki to mógłbym płacić.

edit_bo_gruz: Dziękuję Pan TatarTalk.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170622/1a56e1c53918368a5b4447adb2ee0132.jpg)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Gustlik w Czerwca 22, 2017, 21:12:44
kto przez ostatnie 5 lat widział GDZIEKOLWIEK jakikolwiek automat z grą "komputerową"? ? ?
W Szczecinie w CH Galaxy jest parę automatów, ale tylko jakieś biedne pistoletówki i samochodziki, a jakieś 4-5 lat temu stał tam Tekken i Metal Slug
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Dred w Czerwca 23, 2017, 00:07:20
w Poznaniu na dworcu jest legendarny arcade z obudową od Killer Istinct 2 (a w środku Tekken 3)...
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 23, 2017, 00:32:39
To samo nad jeziorem białym w Okunince, nieopodal Włodawy (ściana wschodnia). Kiedyś był to istny RAJ automatowy. To tam przecierałem szlaki w Metal Sluga, Bucky O hare, Die Hard Arcade, Aero Fighters, Terminatora, no i nie mógłbym zapomnieć o spełnionym marzeniu życia - Tetrisa, w którego wjebałem chyba z 50zł, a przypomne, że "żetony" były jeszcze po 50gr. TAK! najprawdziwszy i obrzydliwie stary cabinet z Tetrisem, takim jak na Pegasusie tylko w wersji "arcade", szybszy i jakieś bomby spadały aby jeszcze podkręcić tempo.

Obecnie, tak jak piszecie, biedne pistoletówki (chociaż Jurassic Park jak stał, tak stoi, to jedyne w co można jeszcze od tej bidy strzelić) i samochody Segi z ery Saturna. Jak zaczepiłem typa, który to ogarniał i pół-serio krzyknąłem "a gdzie Pan ma Metal Sluga!?", to typ się tylko gromko zaśmiał i poszedł dalej 8)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Czerwca 23, 2017, 07:28:13
w Poznaniu na dworcu jest legendarny arcade z obudową od Killer Istinct 2 (a w środku Tekken 3)...

W którym miejscu to jest?
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Dred w Czerwca 23, 2017, 07:52:39
koło kiosku Ruchu na przeciwko wejścia do starego dworca, w jednym z kebabów.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Preki w Czerwca 24, 2017, 00:30:59
Białystok, wiosna (faktycznie to zima) 2013 roku, dworzec PKS. Znudzony Preki szlaja się po obiekcie zanim wyruszy do miejsca docelowego gdzie przenocuje (mieszkanie wujka to jest). Aż tu trafia na jakieś małe pomieszczonko na antresoli mieszczące automat z Metal Slugiem. Nie jestem dobry w tę grę, ale parę złociszy poszło mimo wszystko, bo co miałem robić? Niestety ZTCW automatu, jak i saloniku z grami już nie ma.

A ile bym dał żeby zobaczyć Gryzora, czyli arcade'ową Contrę w wydaniu europejskim...
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Czerwca 24, 2017, 18:26:13
Temat salonów gier wywołał we mnie sentyment i tą drogą zapytałem na facebookowej grupie Puławy czy ludzie orientują się kto prowadził nasz puławski salon, a nawet czy ktoś posiada zdjęcie! I oto jest! Za tymi drzwiami Panowie i Panie mieściły się moje najpiękniejsze wspomnienia z początków gier wideo. Zapytałem o  możliwość wywiadu z Panem Andrzejem Zajdlerem, który jak się okazuje prowadził ten salon, jak będę coś więcej wiedział to dam znać! :)

Zdjęcie nadesłane przez córkę właściciela, dodam tylko, że po drugiej stronie ulicy naprzeciwko salonu był wielki targ, otwarty codziennie, popularnie nazywany "Manhattan" i tam stały całe stanowiska poświęcone tylko i wyłącznie Pegasusowi, akurat przy chodniku, który prowadził na wprost do salonu. To miejsce było kiedyś prawdziwym combo! Dziś mieszkam w kawalerce oddalonej o 2 minuty od tych wspomnień, po których niestety nic już nie pozostało.

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/Salon.jpg)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 24, 2017, 21:06:58
żur0, jakie to piękne, aż mnie przeszły ciarki sentymentu gdy to czytałem, kurcza uwielbiam takie fale nostalgii 8)

Zapytałem o  możliwość wywiadu z Panem Andrzejem Zajdlerem, który jak się okazuje prowadził ten salon, jak będę coś więcej wiedział to dam znać! :)

Zrób to, personalna prośba, ponieważ nadal czuję lekkie rozgoryczenie po kompletnym zlaniu mnie/nas przez właściciela ciągle operującej tu w Rzeszowie, staroszkolnej acz zmodernizowanej na potrzeby obecnego rynku Wypożyczalni Kaset. Jeżeli to kiedykolwiek przeczytasz, albo Ty, jego bracie, Zbyszku, to raz jeszcze dzięki za cudowne ukręcenie łba tak fantastycznej sprawie (już nie wspominając o darmowej reklamie). Jebać.

To jest dopiero liga ciężka... cięższa nawet od samego gruzu >> https://www.youtube.com/watch?v=hK9BO4RGnNw
Przypomniał mi się ten najcięższy w świecie kartridż z drugiego/trzeciego? zlotu, dociążony ołowiem 8)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Roben w Czerwca 25, 2017, 08:35:41
W Zawierciu jak chodziłem do podstawówki (1999-2002) był taki bar gdzie były jednorękie owocówki i Bijatyka, tylko nie wiem jaki tytuł bo to dawno, wiem tyle że był w 16bitowej wersji. Klasycznie po szkole chodziło się na "flippery". Raz na koloniach w Dziwnówku były rozstawione salony gier i coś na wzór wesołego miasteczka. Do dziś pamiętam intro ze Street Fighter 2.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MaarioS w Czerwca 25, 2017, 12:31:39
Skoro zrobiła się taka rozwinięta i głęboka debata to proponowałbym nawet wyciągnąć temat od gruzu
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Czerwca 27, 2017, 07:36:07
No i mamy to!

Cytuj
Tata mówi, że chętnie udzieli wywiadu. Prosi o przesłanie pytań.
Z tamtego czasu mamy jeszcze kilka automatów, gier i być może plakatów


Czekam na Wasze potencjalne pytania, ja zadam te bardziej szczegółowe dotyczące stricte tej miejscówki, wy możecie ogólne, w piątek wysyłam Pani Sarze pytania dla jej Taty :) Przed zlotem chciałbym to wrzucić na stronę :)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: dziat w Czerwca 27, 2017, 08:28:22
- może chciałby jakiś automat sprzedać? :D
- jaki automat cieszył się największym uznaniem?
- skąd zamawiał gry do sprzedaży?
- jaka była sprzedażowa kondycja Segi Master System, Segi Mega Drive i SNESa - konkurencyjnych do Pegasusa systemów - w jego ocenie?
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Czerwca 27, 2017, 09:33:06
- Dlaczego jeszcze się nie pozbył tych sprzętów? Nostalgia? Nadzieja na powrót?
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 27, 2017, 23:15:23
Pietrek, załączam plik z poprzedniej akcji, o której wspominałem - jak chcesz, to możesz tam wykorzystać wiele pytań, a nawet jak niektóre nie pasują to zamiast "pegasus" dać "automat" i też będzie. Jak tam będziesz uważał. Wiele pytań pozostaje nadal żywych, mimo okoliczności ich zgonu... lub zgonu ich okoliczności. Whatever.


edit:: acha, i od razu mówię, że jeżeli wśród tych "kilku automatów" Pan Andrzej będzie miał - i chciał - sprzedać "Cadillacs and Dinosaurs" to rezerwuje i kupuje, żeby nie wiem co, przyjadę osobiście i zabiore se to do siebie i postawie w firmie w przejściu, po czym założę wrzutnik na 2zł i będziemy czesać dzieciaki z kieszonkowego, bo tam ich się tygodniowo przewalają całe stada 8)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Czerwca 29, 2017, 11:14:39
To ciekawe że wspomniałeś o Dinozaurach i Kadilakach Marek bo to zdecydowanie automat który dążę największym sentymentem. Maluteńka buda w Ustce, 13 lat temu. Tekken 3, jakieś Daytony i to cudo od Capcomu. 30 zł wrzuciłem, pod koniec to właściciel dziewczynę z kolan zrzucił i patrzył jak jadę. Niestety nie ukończyłem ani nigdy więcej tej budy nie odnalazłem, od tego jednak czasu wszystko co 2D i od Capcomu, działa na mnie elektryzująco.

 
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: OsA w Czerwca 29, 2017, 11:56:36
U mnie na sąsiednim osiedlu tuż za ulicą istniał prawdziwy salon gier. Była to bardzo klimatyczna miejscówka. Schodziło się nieco pod ziemie do pomieszczenia usytuowanego jakby w piwnicy, dzięki czemu w środku było całkiem ciemno i chłodno.

Salon gier był wyposażony w masę automatów. Nie jestem w zdanie przypomnieć sobie wszystkich pozycji, ale pamiętam 3 na których spędziłem najwięcej czasu:
- Cadillacs and Dinosaurs
- Mortal Kombat
- Simpsons (4 graczy).
Ale ogółem było około 15-20 automatów. Do tego było kilka telewizorów o do nich podpięte PSXy, które wtedy były rarytasem na który mało kto mógł sobie pozwolić. Żetony do większość automatów kosztowały 1zł. I nie muszę chyba dodawać, że większość wolnych złotówek z mojej kieszeni lądowała w automacie. Nie raz z kolegą biegliśmy w deszczu do salonu gier, bo mieliśmy akurat parę złotych. Ale chodziliśmy także bez pieniędzy, popatrzeć jak inni grają. Sam klimat tego miejsca, radował nasze dusze.

Z takich mini wspomnień pamiętam jeszcze jak raz wyszliśmy z kolegą przed salon zastanowić się na co "wydać" nasze żetony. Niestety chwilę później wyszedł za nami włąściciel i kazał powrócić do salonu. Pewnie bał się, że chcemy 'przemycić?" żetony i je dorobić????

A drugie wspomnienie to syn właścicieli, który napieprzał w Mortal Kombat bez końca. Oczywiście używał kontynuacji, a po żetony na kolejne kredyty chodził... do rodziców. Ten to miał życie.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Lipca 01, 2017, 21:51:09
Pytania do Pana Andrzeja już poszły! :)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 30, 2018, 21:56:13
W końcu, bo po wieeelu wielu latach, odnalazłem gre, w którą władowałem dość sporą sumkę pieniędzy (jak na szczeniaka, który wyjudził wszystko od starszyzny) i która urzekła mnie swoim - bądź co bądź - realizmem.

Mowa tu o grze Rad Mobile firmy SEGA :

>> https://youtu.be/-AXaEGhFDqs

Na pierwszy rzut oka to zwykła ścigałka. Owszem, tym bardziej, że gameplaye i emulatory w najmniejszym stopniu nie oddadzą klimatu gry na prawdziwym automacie.
A nie było to w cale takie byle co :

(https://i2.wp.com/www.seganerds.com/wp-content/uploads/2014/12/radmobile3.png)

Wsiadało się do bolidu, który bardzo fajnie przechylał się we wszystkich kierunkach podczas gry, w zależności od tego, co się działo (w momencie jak się jechało po łuku i bolid był na prawdę mocno przechylony w bok to lubił wypadać spod lusterka brelok Sonic i tak dyndał sobie podczas dalszej jazdy). Na panelu były trzy przyciski; start engine oraz wycieraczki i światła, z których trzeba było korzystać w dalszych etapach gry. Wszystko było bardzo fajnie, dynamicznie i grywalnie zrealizowane. Nie pamiętam tylko czy była skrzynia biegów ale raczej nie.

Chciałbym jeszcze gdzieś spotkać tego arcade'a 8)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Roben w Lipca 02, 2018, 07:07:49
Nie jestem pewny ale podobny chyba we Wrocławiu w muzeum komputerów i gier minionej ery na dworcu Swiebodzkim, ale ręki nie daje uciąć. Chodzi o Rad Mobile.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Nielogiczny w Lipca 03, 2018, 08:35:38
Żur0 gdyby się udało zdobądź zdjęcia automatów i plakatów, które pozostały właścicielowi - chętnie zobaczę.  :)
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Preki w Czerwca 28, 2019, 12:58:32
Pozwolę sobie odgruzować odkopać temat.

Niedawno szwędałem się po Trójmieście i okolicach, głównie półwyspie. Pod koniec dnia zajrzałem do Władysławowa i szukając jakiejś szamy na ciepło trafiłem na kilka salonów gier. W większości standardowo - cymbergaje i podobne, ale były też automaty z grami video oraz flippery. Te drugie są zaraz przy dworcu w takiej drewnianej budzie, sporo pinballi od Williamsa, obok znajdują się też automaty z Sega Rally (game over, yeeeeeaaaaahhh!) oraz Tekken Tag Tournament. Dalej wgłąb miasta, w dwóch salonach przy ulicy Morskiej natknąłem się na light gun shootery, mianowicie Aliens: Extermination oraz absolutnie klasyczny Time Crisis.

Niestety, priorytetem było zeżarcie czegoś po całym dniu, pivko nad plażą i potem spieprzanie na stację PKP przed ultra giga ulewą która mnie nagle zastała, więc nie pograłem w ani jeden z tytułów, ale myślę że warto wspomnieć co przykuło moją uwagę. Jeżeli kiedykolwiek będę miał tam więcej czasu, na pewno skorzystam.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Lipca 14, 2019, 15:04:05
Pozwolę sobie dołączyć do odkopu.

Mejs, nie chodzi Ci o salon przy "muszli", na środku promenady?

Cadillacs and Dinosaurs było tam jeszcze w 2014 roku. W zeszłym roku jeszcze koleś miał tam stanowiska z automatami, nie wiem jakimi). Z tego co wysondowałem, gmina planuje zmienić wizerunek Ustki kolesia wypchną z promenady, bo im nie pasuje do wizerunku... idą bardziej w klimaty rekreacyjne dla niemieckich emerytów. Ostatni news jaki miałem to że koleś planuje się z tym rozstawić gdzieś w centrum, ale nie dostałem informacji, gdzie.
Będę w tym roku na rejonie i tak czy tak planuję wyszukiwać automaty, jak kogoś to kręci, mogę i tu zdać relację.

Preki, przeglądając swoje stare posty in innych forach widzę, że Tekken Tag Tournament stoi przy dworcowej tak samo jak w 2010 roku :)
Naliczyłem wtedy 4 gralnie we Władku, ta na dworcowej właśnie, 2 na morskiej (Time Crisis 3 już tam był), i jeszcze automat Ghost Squad przy karaoke na ulicy Obrońców Helu.

Aha, i o ile się nie zmieniło, Ghost Squad na mocno zmasakrowanym automacie, powinien być dostępny w HulaKula w Warszawie.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Lipca 14, 2019, 15:17:34
Niestety nie pamiętam lokalizacji, wiem że stał tam jeszcze Tekken 3 i jakaś Daytona. Automaty były ustawione po prawej stronie, wzdłuż ściany od wejścia, a stanowisko właściciela na końcu budy.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Sierpnia 12, 2019, 22:27:34
I niestety, zgodnie z najczarniejszym scenariuszem, wszystkie salony gier wymieniły swój garnitur maszyn i zamiast Dayton, Metal Slugów i Tekkenów, stały całe rzędy gier dla najmłodszych... A gry bez przemocy mnie niestety rozsierdzają i grać w nie, dla bezpieczeństwa otoczenia, nie mogę.
Ostał się jeden normalny automat, Rambo (https://en.wikipedia.org/wiki/Rambo_(2008_video_game)). I Rambo jest spoko.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Preki w Sierpnia 18, 2020, 13:55:10
Znowu odwiedziłem Władysławowo, tym razem samemu, na spokojnie szukałem lokali z arkejdami, i oprócz wypróbowania tego co rok temu, znalazłem taką miejscówkę jak Pixel-Mania zlokalizowana zaraz przy rondzie nazwanym imieniem tego najświętszego (jakieś 800 metrów od dworca). Lokal mieści knajpę a wejście do zaciemnionego pomieszczenia mieszczącego automaty znajduje się obok baru. W środku znajdziemy między innymi Contrę, Tetris by Atari, Mortal Kombat II, Street Fighter 2, Galagę czy też taka ciekawostka jak Tank Battalion (który znamy z naszej ukochanej konsoli jako Battle City). Niestety czasu starczyło tylko na pyknięcie w Contrę, poszły dwa kredyty i zakończyłem rozgrywkę na bossie drugiej bazy :) wiem jak to brzmi, ale dość późno znalazłem tę miejscówkę a do odjazdu pociągu powrotnego coraz bliżej, mimo wszystko jednak wbijając hi-score i choć sam wynik nie powala, to na tabeli wyników znalazł się wpis "PRK". Niemniej jednak, na pewno odwiedzę te miejsce w następnym sezonie wakacyjnym jak tylko będę mógł, bo warto.
Tytuł: Odp: Automaty do gier
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Marca 26, 2022, 20:35:53
Fotki w spoilerach, żeby nie zajebało ludziom neta mobilnego

Score Bowling & Games (https://www.beirut.com/l/11603), Kręgielnia + Salon Gier, Bejrut, ulica Hamra

https://www.openstreetmap.org/query?lat=33.89566&lon=35.47949
https://g.page/Scorebowling?share

Takie oto miejsce:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Płaci się takimi kartami

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

w takich terminalach

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Tu widzimy cenę 9000 Lir Libańskich, czyli niemal równe 2 zł. Cena za jeden żeton wahała się od 7000 do 13000. Jako, że w kraju szaleje inflacja, a monety są warte więcej na skupie niż w sklepie i prawie nie występują to nie ma innej opcji, jak to ma działać ;) Nie da się nawrzucać żetonów "na zapas" a i czytniki są dosyć fochalskie, ale przedwczesny koniec gry mi się nigdy nie przydarzył - czasu zawsze było aż nadto, żeby doładować zanim licznik dobije zera. Wydałem tam... wstyd mówić, ale starczy powiedzieć - warto było!

W lokalu paradoksalnie kręciło się sporo osób, ale to niestety nie czasy stałych, salonowych bywalców, raczej gimby i studenty, które przyszły sobie zobaczyć i sobie pograć.

A, no i najważniejsze - gierki

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Jakiś tancerz - nigdy nie lubiłem tego typu gier a i danego dnia dałem sobie fizyczny wycisk, szukałem gier siedzących, nie ruchowych. Nie oceniam.

Aliens: Armaggeddon (https://avp.fandom.com/wiki/Aliens:_Armageddon)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Mając w pamięci kapitalnego Alien 3: The Gun z 1993 liczyłem na coś równie dobrego. Zawód po pełnej linii. Grafika strasznie plastikowa, statyczne ujęcia, przeciwnicy wchodzą, postoją i atakują, do tego wszyscy jednakowi. Zawód po całej linii.

Deadstorm Pirates (https://www.giantbomb.com/deadstorm-pirates/3030-35407/)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Kolejny celowniczek. Przeciwnicy hurtem wbiegają, stoją i czasem zaatakują. Do tego jakaś kijowa historyjka. Mam wrażenie, że to jedynie graficzny mod do popularnych ostatnio w pl gier w strzelanie wodą czy kuleczkami do zombiaków w kurortach nadmorskich. nuda. Nuda.

Terminator: Salvation (https://terminator.fandom.com/wiki/Terminator_Salvation_(arcade_game))
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Kolejny zawód, głównie przez słaby projekt plansz i przeciwników. Zazwyczaj mamy po kilku wrogów na ekranie z bardzo dużą ilością życia i na zmianę celujemy w tego, który ma zaraz wystrzelić. Plus to długi "kabel" od karabinu i przeładowywanie przez pacanie magazynka od dołu.

Batman (https://batman.fandom.com/wiki/Batman_(2013_arcade_game))
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Wybieramy jeden z Batmobili (różnią się chyba tylko wyglądem), jeździmy po Gotham i strzelamy do złoli mocno chaotyczne, często odbijałem się od bandy albo wygrywałem lub przegrywałem, nie wiedząc czemu. Na minus model jazdy, bardzo umowny, ślizgamy się po asfalcie. Może w tej grze być potencjał, ale nie miałem chęci się przysiadać. To najnowsza gra z zestawienia (2013) i widać po grafice, ładna, szczegółowa, niestety, przez te wszystkie rozmycia i połyski gra traci na czytelności. Surowe, płaskie 3D a'la Windows 98 bardziej by mi pasowało.

Harley Davidson: King of the Road (https://www.highwaygames.com/arcade-machines/harley-davidson-king-road-sd-sega-10207/)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Najstarsza gra w salonie, spotykana też przeze mnie dawniej w Polsce. Widać to po grafice, rozpikselowanej jak PS2. Niestety, sam model jazdy mi nie leżał, ani motorowy kontroler jakoś nie dał się wyczuć. Dostałem wciry na pierwszym wyścigu i na tym skończyłem

TANK! TANK! TANK! (https://en.wikipedia.org/wiki/Tank!_Tank!_Tank!)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Na 4 graczy w deathmatchu może i fajne. Ja niestety grałem tylko z botami przeciwko potworom, co było nijakie w opór. na minus bardzo umowne celowanie, mamy jazdę do przodu, tyłu, i skręcanie, a ja bym chętnie pocelował góra-dół.

Super Bikes 2 (https://www.rgsal.com/en/games/new-games/product-detail/racing/super-bikes-2-42)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Grałem już kiedyś w PL więc teraz sobie darowałem, szczególnie, że mało mnie ubawiło. Ścigałka z rozpikselowaną grafą a'la Xbox360, mająca problem z trzymaniem stabilnych klatek, mocno umownym modelem jazdy i trasami, które polegają na zapamiętaniu, gdzie skrót, a gzie główną jechać.

Namco Nitrogen Oxide System:
Dead Heat (https://www.bandainamco-am.co.uk/machine-sales/video-games/deadheat-42/)
Dead Heat Riders (https://www.bandainamco-am.co.uk/machine-sales/video-games/dead-heat-riders/)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Przepraszam za pierwsze zdjęcie - dopiero po powrocie do domu zauważyłem, jaką lipe odstawiłęm, wierzciem i na słowo co tam jest :P
Gry nie ma co żałować. Graficznie i fajnie, ale model jazdy jak Ridge Racer z Dałnem, do tego dotarły tu mikrotransakcje i możesz zapomnieć o wyrywaniu bez dokupowania Nitro. Wersja w motory ciut lepsza, po prostu sam kontroler jest lepiej spasowany, dobrse się steruje balansując ciałem. Dla twardzieli jazda na manuału, ja skrzynie biegów wziąłem w automacie.

Na koniec 3 moje ulubione z tego salonu :)

Transformers: Human Alliance (https://en.wikipedia.org/wiki/Transformers:_Human_Alliance)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Nie lubię filmów i franczyzy wykreowanej przez Michaela Baya i jego filmów, ale tutaj grało mi się super. Wiecie, w celowniczkach koła na nowo nie wymyślisz i rozchodzi się o sam projekt poziomów i reżyserię akcji i tutaj była świetna. Rózni przeciwnicy zachowują się w charakterystyczny sposób, i to jakiś sensowny, a nie strzelanie do statycznych kukieł czy trzęsącej się galarety. W grę wpleciono walki transformerów - oczywiście, nie kierujemy nimi, ale odpowiednio "uszkadzając" przeciwników sprawiamy, że nasi mają większe szanse w pojedynkach. Do tego mamy rozdzielające się ścieżki. Grafika na poziomie pomiędzy PS3 a PS4. Z minusów, to te oznaczenia w co celować mogłyby być bardziej subtelne. Chętnie zagram jeszcze raz.


Rambo (https://en.wikipedia.org/wiki/Rambo_(2008_video_game))
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

To już kiedyś chyba wrzucałem, ale opisze raz jeszcze. Mieszanka scen z 3 filmów w formie celowniczka, gdzie za dobre sprawowanie możemy aktywować TRYB RAMBO i rozwalić wszystko co nam wejdzie w ekran. Dużo się dzieje i poziomy fajnie zaprojektowane, w takim, zdawałoby się statycznym jak celowniczki gatunku udało się wprowadzić pewną różnorodność. do tego automat jest dobrze skalibrowany i można precyzyjnie celować po muszce i szczerbince, co ma kolosalne znaczenie w sekwencjach quick time event.

To było moje 3 podejście do gry i tym razem postanowiłem rozbić bank. jak widzicie, nie byłem sam, nie byłem nawet najlepszy. Na moje usprawiedliwienie - spust u karabina się przycinał, ale nie przeszkadzało mi to super się bawić. Jakbym miał w okolicy, szkoliłbym się na 1CC.

Razing Storm (https://en.wikipedia.org/wiki/Time_Crisis#Razing_Storm_(2009))
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Największe pozytywne zaskoczenie. Celowniczek a'la Time Crisis, ale z bardziej szybkostrzelną bronią i z taktyczną tarczą zamiast osłon. I to jest super, bo możemy zasłonić się tarczą i w ten sposób uchronić od ciosu, ale, ale to chwile zajmuje, a zadania są na czas. do tego mamy niemal pełną destrukcję otoczenia i skoszenie wroga schowanego za murkiem to tylko odpowiednio długa seria z gnata.
Gra w ogóle nie traktuje się serio, pierwsza scena to banda debili, która biega przed celownikiem machając kałachami jak z jakiejś afrykańskiej wojny domowej. Ma to też negatywne skutki, mianowicie debilne odzywki motywacyjne naszych kompanów, no ale przebolałem. Co najważniejsze, Jak dorzucałem żetony, to czułem, że nie dałem rady, a nie, że ktoś doi ode mnie żetony niemożliwymi zadaniami, a to chyba najważniejsze w automatach. Jak jeszcze kiedyś spotkam, grosik dorzucę.

Minusy całego przybytku? bardzo jasno ustawione ekrany, przez co oczy bolały, oraz jakiś problem z ustawieniem dźwięku w grach. Niektóre były jakby bez muzyki. Kurde, toć Już CPS i NEO GEO mogły się zgłośnić po rozpoczęciu gry!

Ugółem, znalezienie jaskini z grami było jednym z moich celów na wakacje i bardzo dobrze, że się udało. Zal jedynie, że wszystko to takie "nowoczesne" - chciałem wysmarować rekord w metal Slugu a tu lipa...