Forum ContraBanda.eu

OD GRACZY DLA GRACZY => Jeszcze więcej o grach => Wątek zaczęty przez: żur0 w Kwietnia 08, 2017, 00:42:42

Tytuł: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Kwietnia 08, 2017, 00:42:42
Jeśli ktoś ma ochotę, to Amazon za 0,00$ na Kindle udostępnia książkę "The Untold History of Japanese Game Developers Volume 2", przeczytać ją można również za pomocą ich amazonowej apki kindlowej.

 
(https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51oFniv9UAL.jpg)

Cytuj
Detailed contents listing here: http://www.hardcoregaming101.net/untoldhistory2/untoldhistory2.htm Nearly 400 pages and over 30 interviews, with exclusive content on the history of Japanese games. The origins of Hudson, Masaya's epic robot sagas, Nintendo's funding of a PlayStation RTS, detailed history of Westone Entertainment, and a diverse range of unreleased games. Includes exclusive office layout maps, design documents, and archive photos. In a world first - something no other journalist has dared examine - there's candid discussion on the involvement of Japan's yakuza in the industry. Forewords by Retro Gamer founding editor Martyn Carroll and game history professor Martin Picard.

"Zakupiłem", zdam relację jak przeczytam, jeśli będą jakieś ciekawe kąski to wrzucę z pewnością na naszego fanpage :)

BTW. Zupełnie nie wiedziałem, gdzie dodać taki temat. Wydaje mi się, że to jest jedyne miejsce pod słowo pisane (nie chciałem tego wrzucać w jakieś gruzy, bo jednak bardziej ma to związek z grami). Jeśli, któryś z modów uważa, że to złe miejsce, to niech przeniesie :)
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Kwietnia 22, 2017, 16:55:55
(http://contrabanda.eu/wp-content/uploads/2017/04/visual-compendium1.png)

Na stronie jest już recenzja tego albumu (http://contrabanda.eu/the-unofficial-nesfamicom-a-visual-compendium/).
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Grudnia 20, 2017, 10:40:35
Odświeżam wątek, bo wydaje mnie się, że co nieco przegapiliśmy. We wrześniu wyszła książka:

(https://c.allegroimg.com/s1024/000bec/e0a290f745ec8a699b1bf5186ecc/Wojny-konsolowe-SEGA-Nintendo-i-batalia-ktora-zdefiniowala-pokolenie-Blake-J-Harris)

Cytuj
W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo. Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do zwyciężania batalii skazanych na porażkę. Oto Dawid postanowił zmierzyć się z Goliatem, a świat zapłonął.
Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią.
Wojny konsolowe to oparta na ponad dwóch setkach wywiadów z byłymi pracownikami wstrząsająca opowieść o przełomie na rynku gier. To także historia o tym, jak skromny, rodzinny człowiek z ponadprzeciętną wyobraźnią zainspirował zespół straceńców do stworzenia interesu wartego 60 miliardów dolarów.

Brzmi doskonale prawda? Po świętach nabywam w pierwszej kolejności, bo niewiele jest w ogóle takich tytułów przetłumaczonych na polski, może jakaś recka na stronę pójdzie czy do gazety. Książka kosztuje około 40 zł i ma 576 stron. No to już wiecie co na prędkości sprawić sobie pod choinkę! :)
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Roben w Grudnia 21, 2017, 09:06:16
Mam zamiar właśnie ją zamówić, chyba że uda się ją kupić lokalnie.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: setezer w Kwietnia 15, 2018, 17:28:27
Jestem w trakcie czytania tej książki i niestety jestem rozczarowany.

Mam poczucie, że autor nie pochyla się w ogóle nad grami, a opowiada jedynie o technikach marketingowych, o relacjach ludzi związanych z promocją konsoli, o walce marketingowej. Jest trochę o Sonicu i Mario, ale to wszystko jest bardzo pobieżne.

Można troszkę się ciekawostek podowiadywać, ale to nie jest to czego oczekiwałem, liczyłem jednak na mocniejszy kontekst growy, czytelnik ma poczucie że gry to tam mało znaczący element tej walki. Zresztą nawet jeżeli tak było, to dla mnie, jako gracza jest ich zwyczajnie za mało i czytanie wymyślonych rozmów w taksówce prezesów segi o tym jak się stresują czy prezentacja na targach elektroniki wyjdzie jest takie sobie. Książka wydaje się mocno poszatkowana bez solidnie zarysowanego rdzenia, daty i wydarzenia się mieszają. Czasem czyta się to jak jakąś książkę historyczną a czasem wpadają wątki jak z telenoweli, nie wiem, może taka specyfika gatunku non-ficion, ale coś nie gra z tą książką.

No i wydanie jest beznadziejne, takie nowomodne grafiki jak dla 15latków książka o minecrafcie, w środku zupełnie ok, fajny śmieciowy papier. Cena też nie zachęca, co prawda stron sporo, ale wydaje się zbyt wysoka.

Trudno ostatecznie oceniać póki nie skończę, ale w sumie warto się pochylić, bo nic innego nie jest wydawane o grach.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: daf w Kwietnia 18, 2018, 08:54:45
Ja ostatnio przeczytałem (mowa o Wojnach konsolowych)i nawet mi się spodobała. Nie zostanie raczej na długo w mojej pamięci, ale miała wg mnie dobre momenty. Skupienie się na pojedynkach marketingowych korporacji to dla mnie akurat plus tematyki tej książki, bo ja akurat na taką się nastawiałem i na taką liczyłem.
Nie było zachowanego ładu chronolicznego wydarzeń, co zawsze mnie trochę dezorientuje i denerwuje, ale dzięki temu dowiedziałem się kilku ciekawostek historycznych na temat Nintendo.
W ogólnym rozrachunku - przystępna lektura, jednak troszkę niepotrzebnie rozciągnięta, przez co trochę nudziła.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Stycznia 30, 2021, 21:14:13
The NES Encyclopedia - Every Game Released For The Nintendo Entertainment System Chris Scullion.

(https://zapodaj.net/images/0061934a5f00a.jpg)

Pierwszy rozdział zawiera opis konsoli, jej historii, wariantów i akcesoriów. Jest dość krótki i w możliwie skondensowany sposób przedstawione zostały fakty.

W kolejnym rozdziale w encyklopedyczny sposób zaprezentowane zostały wszystkie licencjonowane gry wydane na konsolę NES.

(https://www.gamesasylum.com/wp-content/uploads/2019/05/sample1.jpg)

Przedstawiono również tytuły nielicencjonowane, wydane do momentu zaprzestania sprzedaży konsoli.

(https://www.gamesasylum.com/wp-content/uploads/2019/05/sample2.jpg)

Każda gra opatrzona jest odpowiednim zdjęciem z rozgrywki. Opisy w bardzo ciekawy sposób przedstawiają daną grę, jej historię, twórców, a także fakty i ciekawostki. Pod tytułem gry mamy podanego wydawcę i dewelopera oraz informację czy gra została wydana w USA czy w Europie. W niektórych przypadkach jest informacja, że gra wydana została np. w Australii.

Bardzo fajna lektura w języku angielskim. Bardzo przydała mi się np. w celu sprawdzenia czy posiadam wszystkie możliwe gry. Jednocześnie często sięgam po nią, gdy chce sobie pograć w jakąś grę, której nie znam... Tak by przybliżyć sobie damy tytuł. Złapać zajawkę ;)

Szkoda, że książka nie zawiera tytułów na Famicoma. Chciałbym, aby podobna encyklopedia powstała właśnie o grach od japończykow... Puki co jest chyba tylko NES / Famicom: A Visual Compendium, lecz ta pozycja nie zawiera wszystkim tytułów, jedynie wybrane...
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: daf w Lutego 01, 2021, 08:04:21
Bardzo fajna publikacja - lubię takie kompendia. Jednak tak jak piszesz - jakby książka zawierała wszystkie pozycje na Famicoma, od razu bym ją bez namysłu nabył. A tak za te ponad 2 stówy jednak się wstrzymam.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: yojc w Lutego 01, 2021, 12:29:22
A tak za te ponad 2 stówy jednak się wstrzymam.
W wersji z miękką okładką jest za niecałą stówę ;) https://www.bookdepository.com/NES-Encyclopedia-Scullion-Chris/9781526760159
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 01, 2021, 13:12:55
Ooo, to się opłaca. Ja swoją w twardej oprawie swego czasu kupiłem za 140 zł przez stronę:

https://www.swiatksiazki.pl/the-nes-encyclopaedia-6529519-ksiazka.html (https://www.swiatksiazki.pl/the-nes-encyclopaedia-6529519-ksiazka.html)

Niestety już jest niedostępna, ale może się jeszcze kiedyś pojawi...
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Preki w Lutego 02, 2021, 10:01:32
Daf, mówisz i masz. Właśnie trafiłem na wydawnictwo o nazwie NES/Famicom Anthology, dostępne na zamówienie na Świecie Książki właśnie. Zauważyłem też aukcję na Allezło.

https://www.swiatksiazki.pl/nes-famicom-anthology-6716484-ksiazka.html
https://allegro.pl/oferta/nes-famicom-anthology-mathieu-manent-10163544351

No tylko ta cena, ale dla chcącego nic trudnego. Poza tym myślę że jest uczciwa za, jak autorzy twierdzą: kompletny opis każdej z gier na NES, Famicom, FDS (w tym bootlegi i gry nie wydane) oraz cała historia konsoli, jej sukcesu oraz końca popularności.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 02, 2021, 10:51:39
Preki świetna pozycja, dzięki za to info. O coś takiego właśnie chodziło. Złożyłem zamówienie przez Świat Książki, ponieważ mam już z nimi doświadczenie... Wyrabiają się w terminach no i łatwiej w księgarni oddać uszkodzony przedmiot zakupu biorąc pod uwagę, że książka ma do pokonania spory kawał drogi...

Uwaga: Zamawiając dziś na Świat Książki przewidywany termin dostawy to 10 marca!!!

Na Allegro podają termin realizacji 30 dni więc teoretycznie trochę szybciej... I 5 zł taniej.

Reckę napiszę jak tylko Antologia wpadnie w moje ręce 8)
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Verteks w Lutego 02, 2021, 11:21:29
Na taką cenę mogę się zgodzić jeżeli to faktycznie kompletne kompletne.

Policzmy pi raz oko... 673 gier wydanych tylko na Famicom, 174 na NES tylko w USA, 16 na NES tylko w Europie. 374 na Famicoma wydane we więcej niż jednym regionie. 863 + 374 = 1237 gier. Nie policzyłem FDS, pewnie gdzieś ze 100 gier na wyłączność. Do tego pirate original, Waixing i Nanjing to już ponad 100 gier. Codemasters to z 20 gier. Inni developerzy z lat dziewięćdziesiątych to kolejne 100 - 150.
Jeśli zapewnienia o wszystkich grach są prawdą, no to na jednej stronie można się spodziewać opisu czterech tytułów.

lubone, czekam na recenzję.

EDIT: forma prezentacji na takim poziomie jak w wyżej zrecenzjowanej "The NES Encyclopedia - Every Game Released For The Nintendo Entertainment System" byłaby co najmniej zadowalająca.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: daf w Lutego 02, 2021, 12:02:57
No proszę Preki, nie spodziewałbym się. Dziękuję za info - zamówię przez ten Świat Książki może za miesiąc, gdy tylko budżet odetchnie, bo trochę go nadwyrężyłem ostatnio.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Lutego 02, 2021, 13:45:26
Też się może skuszę, posiadam już "NES/Famicom: A Visual Compendium" i jeśli chodzi o samą jakość wydania wątpię żeby jakaś pozycja była w stanie je pobić. Ciekawe jak merytorycznie wygląda to co Preki podrzucił.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Lutego 02, 2021, 19:42:18
Podbijam stawkę, Tanuki Edition: https://www.geeksline-publishing.com/home/37-nes-anthology-tanuki-edition-9782380170023.html https://www.kickstarter.com/projects/2099439603/nes-famicom-anthology Mam problem z doczytaniem, czym Kickstarterowa wersja Deluxe różni się od dostępnej. Jak niczym w treści, tylko jakością i ozdóbkami, to git.

Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 02, 2021, 20:53:49
Info dotyczące francuskiego wydania Tanuki (tłumaczenie przez translator :D):

"Dostępna tylko w przedsprzedaży, wersja Tanuki deLuxe Edition zawiera:

+100 niepublikowanych dodatkowych stron

Tekturowy rękaw kolekcjonerski

Certyfikat autentyczności

Numerowana edycja"

Aczkolwiek wersję angielskie mogą się różnić od francuskich. Dla przykladu francuska Koopa edition liczy 400 stron, a angielska dostępna na Świat Książki 430 stron. Zobaczymy jak odbiorę swój egzemplarz... Napiszę tutaj czy wszystko jest, czy czegoś brakuje.

Pytanie co jest na dodatkowych 100 stronach wersji Tanuki...

Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lutego 02, 2021, 22:52:19
Verteks, pamiętam, że swego czasu ziomuś z forum Famicom World, pisał bardzo obszerną i rozbudowaną książkę "Family Bits" traktującą głównie - albo tylko - o wszystkich nielicencjonowanych tytułach jakie kiedykolwiek się ukazały na jakimkolwiek kontynencie. Od początku do końca. Widziałem kiedyś wersję roboczą, no i muszę przyznać, że wyglądało to bardzo imponująco, wszystko skrupulatnie wylistowane, wszystko dokładnie opisane, ze zdjęciami, numerkami, producentami, itd. itd. itd.

Niestety, z tego co obecnie widzę, to albo temat został zarzucony, albo jest realizowany zakulisowo >> https://www.famicomworld.com/forum/index.php?topic=14197
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 03, 2021, 10:08:59
Różnice pomiędzy Koopa Edition, a Tanuki Edition.

Koopa:

ZAWARTOŚĆ:
- NES / Famicom: od powstania do emerytury,
- Cała biblioteka oprogramowania - ponad 1400 gier,
- Przeanalizowane gry na Famicom Disk System,
- Wszystkie akcesoria i urządzenia peryferyjne,
- Wszystkie kompilacje,
- Seria „Classic” i wznowienia.

Tanuki:

ZAWARTOŚĆ:

- NES / Famicom: od powstania do emerytury,
- Cała biblioteka oprogramowania - ponad 1400 gier,
- Przeanalizowane gry na Famicom Disk System,
- Gry „posprzedażowe”,
- Gry bez licencji,
- Anulowane gry,
- Edycje kolekcjonerskie,
- Serce sprzętu,
- Wszystkie akcesoria i urządzenia peryferyjne,
- Wszystkie maszyny spin-off, nawet najbardziej nieznane,
- Zaginione pakiety.

Tak więc różnice są spore. Można powiedzieć, że książka podstawowa skupia się na grach, które oficjalnie zostały wydane na NESa i Famicoma oraz oficjalnych akcesoriach i konsolach. Generalnie wersja rozszerzona zawiera dodatkowo informacje o grach nieoficjalnych, niewydanych itp. oraz rozszerzone informacje o sprzęcie.

Jest też spora różnica w cenie: skoro producent wersję Koopa sprzedaje za ok 180 zł, a w Polsce można ją zakupić za 240 zł, to wersja Tanuki sprzedawana przez producenta za ok 320 zł, jeśli w Polsce się w ogóle pojawi to będzie kosztować coś ok 380 zł. Tak więc różnica też spora. Ale myślę, że wydawca dobrze to wymyślił, ponieważ gdyby pojawiła się tylko wersja Tanuki za te prawie cztery stówki to ja bym jej już nie kupił. Przymierzając się do zakupu książki o grach na NESa / Famicoma ustaliłem sobie górną granicę na poziomie 250 zł i gdyby nie to nowe wydawnictwo, to pewnie zakupił bym NES / Famicom: A Visual Compendium... Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zając podrzuci Wielkanocny prezent do paczkomatu ;)
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Verteks w Lutego 03, 2021, 10:49:33
MWK, ja się właśnie zastanawiałem czy któraś z zalinkowanych tutaj książek to nie dzieło fcgamera ale wyjaśniłeś że nie. Szkoda, bo gość z taką wiedzą na pewno by napisał książkę tip-top.

Gry "posprzedażowe" brzmi jak homebrew - jak na 2021 rok to już chyba temat na osobną książkę, tyle tego jest.
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 04, 2021, 11:42:59
Verteks, temat gier"aftermarket" to szerokie zagadnienie:

(https://pbs.twimg.com/media/EtTbVFhXUAIYC98?format=jpg&name=large)

Odnośnie antologii, to na różnych stronach podają różne zawartości wersji Tanuki i Koopa... Coś czuję, że dopóki nie przyjdzie egzemplarz to nie dowiemy się co tak naprawdę jest w środku... ::)
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: żur0 w Lutego 10, 2021, 07:41:06
Szykuje się naprawdę ważna dla wszystkich graczy NES/Famicom publikacja!

(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/howard.png)

Więcej: https://www.kickstarter.com/projects/437762268/gamemaster-classified/?fbclid=IwAR36Rn1CSkJ3TsHpqwEjgoXlm8A-nXV2BGyxRKgvQYszzqS-FEtulSegzOM
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Lutego 10, 2021, 10:52:33
"Mistrz Gry" Howard Phillips we własnej osobie? AMAZING!!! Bardzo fajny, komiksowy sposób opowiadania... I te smaczki z pracy w Nintendo... Jako, że w "Wojnach Konsolowych" pokazano przede wszystkim punkt widzenia SEGA, tutaj poznamy historię z punktu widzenia Nintendo... Fajnie, że książka będzie głównie skupiać się na aspekcie gier... A w mniejszym stopniu na podejściu do biznesu i pracy w korporacji... Bo to już mieliśmy właśnie w Wojnach... Czekam i dzięki za info!
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: lubone w Marca 01, 2021, 00:27:02
Cześć.

NES / Famicom Anthology w wersji Koopa to bardzo solidny, wręcz encyklopedyczny opis wszystkich gier, zarówno na NES, jak i Famicom. Książka ma 434 strony. W porównaniu do Nes Encyclopedia, gdzie głównie były opisy gier na NESa, tutaj mamy bardzo długie teksty o historii konsoli i sprzęcie. Widać to także po spisie treści, gdzie wprowadzenie ma kilkadziesiąt stron. Jeśli chodzi o to co najważniejsze, czyli gry, to są wszystkie oficjalne tytuły na NESa i Famicoma  w porządku alfabetycznym. Jeśli któraś gra wyszła na obie konsole, to podawany jest tytuł alternatywny (US lub JP). Ważniejsze tytuły są umieszczone w większych rubrykach z dłuższym opisem. Do tego historia i wszystkie gry na FDS, nieoficjalne tytuły, Classic Series, compilations oraz niewydane gry. Jeśli chodzi o tytuły nieoficjalne to opisanych zostało tylko 40 pozycji, natomiast w Nes Encyclopedia są wszystkie wydane za życia konsoli. Jest to mały minus. No i Mcin w drugiej części spisu treści jest wykaz tego co znalazło się dodatkowo w wersji Tanuka... Wydaje się, że będzie to część bardziej opisowa niż encyklopedyczna, ale zawarte są tam największe smaczki dotyczące konsol... Minusy... Hmmm... No może to, że wielkość czcionki w wykazach jest dość mała... Widać, że ogromna ilość materiału musiała się zmieścić na określone liczbie stron. Ale generalnie jest to chyba na ten moment najbardziej kompletne kompendium gier na NES / Famicom. Jestem zadowolony z zakupu! Poniżej załączam przykładowe zdjęcia z różnych stron książki:

(https://i.ibb.co/FhybV63/IMG-20210228-230942.jpg)

(https://i.ibb.co/9W3H4Cx/IMG-20210228-231053.jpg)

(https://i.ibb.co/NKC2HSL/IMG-20210228-231154.jpg)

(https://i.ibb.co/sQ5WJ1p/IMG-20210228-231214.jpg)

(https://i.ibb.co/0yNH6Tx/IMG-20210228-231353.jpg)

(https://i.ibb.co/c3z1L6n/IMG-20210228-231436.jpg)

(https://i.ibb.co/2dZsy43/IMG-20210228-231522.jpg)

(https://i.ibb.co/PC08tsW/IMG-20210228-231547.jpg)

(https://i.ibb.co/mNCn60x/IMG-20210228-231619.jpg)

Niektóre gry w Antologii są oznaczone dodatkowym piktogramem mającym pomóc w rozpoznaniu z jakim tytułem mamy do czynienia. Pierwszy piktogram to gwiazda, którym oznaczone są najważniejsze gry, najbardziej znane, o najwyższej popularności, grywalności itp. Drugi piktogram to serce. Zostały nim oznaczone tytuły bardzo dobre, bardzo grywalne, obok których nie można przejść obojętnie, jednak mniej znane, nie tak wypromowane, jak te oznaczone gwiazdą. Trzeci piktogram to czaszka. Oznaczone tym symbolem zostały najsłabsze, najmniej grywalne tytuły, a piktogram to dla czytelnika znak ostrzegawczy! Ponadto są też rubryki z ciemnoszarym tłem i dodatkowym, jasnym tekstem na dole. W ten sposób oznaczono gry, które zostały wydane w kilku regionach, a wydania te się różniły między sobą. Dla przykładu, jeśli gra została wydana zarówno w US i JP, a wydania te różniły się np. główną postacią (jak Shatterhand) to informacja o tym znajdzie się na dole rubryki, białą czcionką. Poniżej przesyłam fotki z piktogramami:

(https://i.ibb.co/4t9M6V0/IMG-20210307-202603.jpg)

(https://i.ibb.co/bzcvZfB/IMG-20210307-202535.jpg)

(https://i.ibb.co/FwSTxCC/IMG-20210307-202622.jpg)

Pozdro!
Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Czerwca 21, 2021, 20:54:59
Nasz ulubiony "Przemieszczeni Gracze" wydał ostatnio nowy filmik, bez NESa, ale nie ma co płakać...Całość o przetwarzaniu obrazu w Atari 2600, w dużej mierze bazuje na TEJ Książce (http://bogost.com/books/video_computer_system/)
coś typu "proszę brać moje piniążki i wysyłać mi czytanko"?

Tytuł: Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Września 06, 2021, 19:45:02
Przyjaciele z RnG wypuścili przegląd oublikacji o NESie: http://www.retronagazie.eu/gracz-czyta-przeglad-ksiazek-o-nes-ie/