Forum ContraBanda.eu

NIE TYLKO 8 BITÓW => Gry na różne platformy => Wątek zaczęty przez: Qurek w Września 13, 2020, 00:32:35

Tytuł: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 13, 2020, 00:32:35
Witam serdecznie.
Chciałbym rozpocząć mały cykl, w którym będę prezentował w oparciu o kilka słów oraz gameplay, gry jakie posiadał piracki klon Atari 2600 o nazwie "Rambo". Nadmienię tylko, iż była to moja pierwsza w życiu konsola (prezent komunijny) i posiadam do niej ogromny sentyment. (Gry będą pojawiać się w temacie, w takiej kolejności, w jakiej były umieszczone w pamięci konsoli).

Zatem rzutem na taśmę wjeżdża pierwszy gość, tłuczony na Tajwanie dla europejczyków "Time Warp". Gra mechanicznie i wizualnie kulawa - to jednak nie Activision - acz tragedii też nie ma. Składa się z dwóch zasadniczych etapów. Pierwszy polega na niwelowaniu przeciwników, drugi natomiast na przedostaniu się przez wąski korytarz na drugi koniec etapu.  Taki mocny średniak pośród tłumu.

(https://i.ibb.co/mcc0Dzy/001-Time-Race-2-Funvision-PAL-200920-103716.png) (https://ibb.co/FDDXx7Y)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 13, 2020, 12:17:10
Jeżeli musiałbym podać najlepszy moim zdaniem tytuł na Atari 2600, to bezsprzecznie byłby nim "River Raid". Gra ewenement i co ciekawe zaprojektowana od A do Z przez kobietę. Mam do niej ogromny sentyment również przez wzgląd na mojego śp. dziadka, który również był wielkim miłośnikiem tejże gry. Opisywanie jej nie ma sensu, gdyż nie znam osoby która nie kojarzyłaby tego mega-miodnego, o prostych jak konstrukcja cepa założeniach. I to chyba ta prostota zadecydowała o ogromnym sukcesie produkcji. Bezsprzeczny numer jeden jeżeli mowa o Atari 2600.

EDIT: przypomniało mi się, że wersja tej gry na mojej konsoli posiadała zupełnie inną paletę barw (dominował niebieski, granatowy i brązowy). Nie mam pojęcia skąd taki obrót sprawy, ale nie udało mi się odnaleźć rom'u z grą, który odpowiadałby wersji River Raid tej z konsoli "Rambo".

EDIT2: podwędziłem zdjęcie z internetów, na którym widnieje screen z gry w wersji omawianej powyżej


(https://i.ibb.co/vVGCG2v/002-River-Raid-1982-Activision-PAL-200920-103728.png) (https://ibb.co/Xjgfgmk)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 13, 2020, 17:24:17
Pac-Man inaczej. To pierwsza myśl jak nasuwa mi się po odpaleniu "Jawbreaker". Jednak o ile w Pac-Manie jesteśmy w stanie przewidzieć pewne ruchy naszych oponentów, tak tutaj nie bardzo. Spowodowane jest to tym, iż znikają z pola widzenia i odnoszę wrażenie, że zaprogramowane są tak, aby pojawiać się właśnie w tej linii, z której akurat zbieramy nasze hm... (w tym miejscu wpiszcie co chcecie) reprezentowane przez białe prostokąty. To taki zwykły średniak. Pod względem mechanicznym wykonany jest bardzo poprawnie, ale niestety wieje od niego nudą bo każda kolejna plansza prezentuje się identycznie, a jedyną zauważalną zmianą jest przyspieszenie ruchu oponentów z planszy na planszę.

EDIT: Dokopawszy się do manuala dowiedziałem się iż rozgrywka toczy się w fabryce cukierków pełnej batonów, uśmiechniętych buziek oraz taśm produkcyjnych. Gra polega na schrupaniu owych batonów, manewrując w labiryncie taśmociągów i uważając na buźki. Poza tym trzeba zjadać witaminową pigułkę (biały kwadrat który pojawia się co jakiś czas pośrodku planszy) aby móc schrupać uśmiechięte buzie. No czyż to nie słodkie ?

P.S. Manuale w tamtych czasach to była jednak ważna rzecz. Były swoistym suplementem do niedomagającej podówczas grafiki.

(https://i.ibb.co/F6HwYYj/003-Jawbreaker-1982-Tigervision-PAL-200920-103736.png) (https://ibb.co/LSNtgg2)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 13, 2020, 22:55:47
"Keystone Kapers" to kolejna po River Raid perła od Activision nad którą spędziłem setki godzin. River Raid jest dla mnie wzorcem gry doskonałej i to właśnie do niego będę przyrównywał wszelkie tytuły od Activision (cała reszta to gnioty i średniaki). To co powoduje, że Keystone Kapers stoi o mały szczebel niżej w hierarchii, jest fakt iż gra w pewnym momencie przestaje być wyzwaniem, bowiem nie wzrasta poziom trudności, a to z kolei przedkłada się na nudę. Niemniej jest to jedna z najbardziej grywalnych i obowiązkowych pozycji, w której wcielamy się w rolę policjanta goniącego złodzieja po kondygnacjach galerii handlowej, unikając przy tym zastawionych pułapek. IMHO zawsze lubiłem ten dobór barw mających imitować zmierzch nad miastem. Proste acz genialne.

(https://i.ibb.co/SrjhG34/004-Keystone-Kapers-1983-Activision-PAL-200920-103753.png) (https://ibb.co/NSv8byd)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 15, 2020, 20:15:41
A ja na komunie G**no dostałem :( Najcenniejszy był PRL-owski walkman :(
Co do RAMBO pamiętam całe ściany w sklepach na początku lat 90-tych - widać jak tylko kurtynka opadła to biznesmeny zaczęli od razu zwozić elektronikę ze świata. Mam kurcza ten widok przed oczyma ciągle :)
I pewnie jak już kiedyś pisałem to także była moja pierwsza konsola, a dokładnie konsola kolegi piętro niżej, ale uznaje ją za "wspólną" bo ciągle razem ogrywaliśmy maszynkę.

Nie wiem co mogę więcej dodać - masz ten same przemyślenia wiec jedynie mogę przytakiwać ;)

Z ciekawostek związanych z RAMBO to mogę przytoczyć sprawę plastrów na palcach graczy :) O co biega? A o to, że joye w środku pękały strasznie, ale po rozebraniu można było grać na tzw. "blaszkach". Niestety blaszki ostre i palce były pocięte.
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 15, 2020, 20:28:20
Cieszę się Łukaszek, że przywołałem wspomnienia. To fajne uczucie wiedzieć, że nie jest się samemu ze swoimi przemyśleniami. Duże pozdro ;).

EDIT: Te joye to była tragedia, oba padły już chyba pierwszego dnia grania, i to nie żebym je jakoś mocno eksploatował. Ja zawsze byłem raczej spokojnym dzieckiem i byłem wychowywany w kulturze "poszanowania dla dóbr materialnych" bo w tamtych czasach podobnie g**no miałem. Pamiętam, że płakałem fest bo czułem, że stary mnie zbeszta za to, że popsułem joysticki. Na szczęście kochany dziadek odżałował pieniądze dla wnuczka i kupił mu "Pythona" od "Quickshota", skubaniec działa pewnie do dziś.

Kolejny omawiany tytuł to "Babochłop", czyli "Tom Boy" będący najzwyklejszym hackiem jednej z najlepszych gier na Atari 2600 (i to gry legendy, która wywindowała system na szczyt popularności). Mowa o "Pitfall". Zmianom względem oryginału uległa zarówno grafika jak i pewne niuanse, które obawiam się wpłynęły na brak możliwości ukończenia gry. Oryginalnego Pitfalla można było bowiem ukończyć (tj. zebrać wszystkie skarby w przeciągu 20 minut). Aby tego dokonać, należało poznać prawidłową ścieżkę wiodącą zarówno po jak i pod powierzchnią gruntu. W "Tom Boy'u" niestety coś programistom poszło nie tak, gdyż nie ma możliwości przeskoczenia nad (psem ?), który w oryginale prezentowany był jako (skorpion ?) i którego dało radę przeskoczyć. Tak czy owak, będąc posiadaczem "Rambo" również wiele razy zdarzało mi się zasiąść do tej gry ponieważ do dziś stanowi spore wyzwanie i co najważniejsze nie nudzi.


(https://i.ibb.co/HFg2nsm/005-Tom-Boy-Suntek-PAL-200920-103802.png) (https://ibb.co/dWKcGqn)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 15, 2020, 20:42:27
Oj Tom Boy to była tajemnicza gra - gdzie to się kończy? o co chodzi? :)

Na szybko z innych gier, które pamiętam i to bardzo:

Seaquest - wtedy nazywana jak popadnie czyli np. "włącz tą łódź podwodna"


Oraz Dragonfire:


Obie mooocno ogrywane
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 15, 2020, 21:36:08
A oto i pierwszy tłuczony na Tajwanie pasztetowy gniot. Nawet nie siliłem się specjalnie, żeby cokolwiek w niej osiągnąć. Dwie plansze na krzyż, skok w lewo krótszy od skoku w prawo, skrzyżowane nogi przy upadku oraz latające, pulsujące podwawelskie, potrafiące zamienić cię w czaszkę. Oto moje skojarzenia z Pac Kongiem.

(https://i.ibb.co/m8QWgSF/006-Pac-Kong-AKA-Inca-Gold-Starsoft-PAL-200920-103811.png) (https://ibb.co/wsDmjYr)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 16, 2020, 21:17:41
Łukasz dwa posty wyżej przypomniał grę "Dragonfire". To co następowało na konsoli "Rambo" właśnie po "Pac-Kongu", było wspomnianą grą, z tym że występującą jako kolejny tajwański hack o nazwie "King Arthur". "Dragonfire" został wyprodukowany przez "Imagic", chyba drugą po "Activision" stajnią wydającą całkiem przyzwoite tytuły. Nie inaczej było z tą produkcją. To z czym najbardziej ją kojarzę, to zawrotna prędkość chłopka w kurtce a'la flek (chu.a tam King Arthur) podczas jumy w smoczym leżu. No i ta śmieszna animacja kiedy nasza postać ginie. Poza tym urzekał mnie w niej ten specyficzny klimat fantasy, którego jestem ogromnym entuzjastą.

(https://i.ibb.co/4tMZqx1/007-King-Arthur-Starsoft-PAL-200920-103823.png) (https://ibb.co/3dWy3HR)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 17, 2020, 17:52:29
"Sub-Scan" to nie, jak można by się domyślać, aplikacja do śledzenia subskrypcji (czyt. sypukcji), a port bardzo nudnej gry od firmy SEGA. Właśnie tak, Sega na Atari. Ale spokojnie pojawi się i Nintendo ;). Gra jest... ehhh sami zobaczcie dzyńńń ...... dzyńńń ...... dzyńńń. Należy zrzucać bomby głębinowe na nadciągające łodzie podwodne. Jest to jednak tak frustrujące zajęcie, że nie zapraszam i nie polecam ... Piotr Fronczewski.

P.S. Aż normalnie przypomina się scena z filmu "Chłopaki nie Płaczą", w której bohaterowie oglądają inny "nowy", "zajebisty" film - Śmierć w Wenecji.

(https://i.ibb.co/RCkkXDN/008-Sub-Scan-1982-Sega-PAL-p1-200920-103901.png) (https://ibb.co/tbTT0Jz)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 17, 2020, 21:01:13
Prawdopodobnie dlatego, iż nazwa "Adventure" była już zarezerwowana przez jedną z pierwszych gier ever, na Atari 2600, nazwa kolejnej gry została sprytnie skrócona do "Venture", które niby oznacza ryzyko/przedsięwzięcie, ale budzie oczywiste skojarzenia. Zresztą nie ma się co dziwić, bo "Venture" to kawał bardzo dobrej gry, w której można doszukiwać się różnych gatunków. Mnie osobiście kojarzy się troszkę z przygodówką, i troszkę z erpgiem w stylu roguelike, moimi ulubionymi zresztą gatunkami, co przedkłada się tym samym na dużą sympatię do produkcji. W grze penetrujemy lochy, oczyszczając je z wszelkiego paskudztwa (lub też nie), w poszukiwaniu skarbów. Prościej i miodniej się nie da ;).

(https://i.ibb.co/WvSKnrB/009-Venture-1982-CBS-Electronics-PAL-200920-103912.png) (https://ibb.co/8gF8MyP)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 17, 2020, 23:00:36
"Motocross" to jeden z tajwańskich niebadziewi, acz nie da się nie zauważyć, że chyba sporą część kodu podwędzono z gry, która pojawi się już niebawem, a będzie to "Enduro" od Activision. Najzwyklejsza w świecie ścigałka, która potrafi zarówno bawić jak i irytować. Obawiam się, że miała to szczęście być na początku listy, w związku z czym była często ogrywana. Skojarzenie z dzieciństwa jest takie, iż często zapominałem, że mam do czynienia z motocyklami a wydawało mi się, że są to projektory do wyświetlania klisz z bajkami (jedna z moich smarkatych zabawek, którą mam do dziś ;)).

(https://i.ibb.co/SfvvFfb/010-Motocross-Starsoft-PAL-200920-103932.png) (https://ibb.co/VwBBfwR)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 19, 2020, 03:40:17
"Venture" bardzo pozytywne wspomnienia.
Z najlepszych jeszcze musze wspomniec o "Bobby is Going Home" oraz grze, ktora "ryło się" przejscia w ziemi, a powyżej były diamenty do zestrzelenia. Niestety nie potrafię wygrzebać nazwy :/
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 19, 2020, 14:08:19
eee.... szkoda nawet strzępić języka. Znam milion innych ciekawszych rzeczy od "Tanzende Teller", który polega na niedopuszczeniu do spadnięcia obracających się na tyczkach talerzy.
EDIT: skojarzyła mi się scena z filmu "Nic Śmiesznego" w której Adaś Miauczyński siedzi z żoną przed telewizorem i patrzą jak ktoś ozdabia talerz. Ta gra jest tak samo pasjonująca jak tamta scena, w której Koterski po mistrzowsku wywołał u widza poczucie nudy.

(https://i.ibb.co/5WpqRLV/011-Teller-Jonglieren-AKA-Tanzende-Teller-Starsoft-PAL-200920-103944.png) (https://ibb.co/6R96WF5)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 19, 2020, 21:58:15
"Robot Fight" to przykład tajwańskiej adaptacji, która przerosła pierwowzór pod względem grywalności. Jest to bowiem bezsprzecznie klon "Missile Command", które pojawi się jeszcze na łamach tego wątku. W zasadzie ciężko zrozumieć fenomen tej, z pozoru, przeciętnej pozycji ale w końcu przecież liczy się miód. A tego akurat grze "Robot Fight" nie brakuje. Na plus doliczyłbym jeszcze kwestie audio, z którymi jeżeli mowa o Atari 2600, bywało rozmaicie.

(https://i.ibb.co/MDpxNtq/012-Robot-Fight-AKA-Space-Robot-Home-Vision-PAL-b1-200920-104004.png) (https://ibb.co/Kj7pyfC)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 19, 2020, 22:42:09
Na chwilę wracamy do tytułów z gatunku najlepszych. W "Enduro" grała nawet moja mama. Niby nic, ale wyobraźcie sobie swoich rodziców z joystickiem w dłoni. Programiści zrobili kawał świetnej roboty. Jak to Activision... włączasz grę i już wiesz co masz robić, niemniej to co według mnie najbardziej urzeka i pozostaje niezapomnianym to zmieniająca się sceneria oraz pora dnia  podczas wyścigu, które są nie bez znaczenia dla komfortu jazdy. Tak genialnych zabiegów, przy tak ograniczonych możliwościach sprzętowych można szukać ze świecą.

(https://i.ibb.co/frVZvDD/013-Enduro-1983-Activision-PAL-200920-104022.png) (https://ibb.co/mhrd8NN)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 11:03:20
"Defender" to gra skąd inąd dobrze znana i naszej społeczności. Na NES'ie bowiem występowała jako "Star Gate". Automatowy hit, który nie wymaga zbytniego rozwodzenia się nad nim, ot taki sobie szmapik. Bardzo lubię ten efekt przyspieszania i hamowania naszego statku. Wprowadza to pewien poziom realizmu do rozgrywki.

(https://i.ibb.co/jkNRKVM/014-Defender-1981-Atari-PAL-200920-102845.png) (https://ibb.co/F4rVvsw)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 11:26:33
"Star Wars - The Empire Strikes Back" czyli Imperium Kontratakuje. Jedna z niewielu licencjonowanych gier na konsolę Atari 2600. Wcielamy się w postać śnieżnego ścigacza, mającego powstrzymać najazd robotów gigantów AT-AT imperium na planetę Hoth. Niby nieskomplikowana gra, ale będąc młokosem nie za bardzo wiedziałem o co w grze chodzi ze względu na to, iż oponenci nie za bardzo chcieli ginąć od strzału, co było dla mnie wówczas normą. No i cóż więcej? Jak na licencjonowaną grę wyszła ona całkiem nieźle. Ścigacz zachowuje się bardzo płynnie i podobnie jak w Defenderze dynamika oddana jest bardzo fajnie, ale ze względu na brak zainteresowania grą w młodości, nie mam do niej jakiegoś specjalnego sentymentu.

(https://i.ibb.co/sFdcHPv/015-Star-Wars-The-Empire-Strikes-Back-1982-Parker-Bros-PAL-200920-111243.png) (https://ibb.co/y8cKSRn)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 12:09:25
"Bobby is Going Home" to, tak jak pisał sdm, kolejna gra w którą tłukło się godzinami. Jej magnesem była przede wszystkim bajkowo kolorowa grafika. Każdy kolejny screen przynosił oczom nowe palety barw, które stwarzały iluzję niepowtarzalności etapów, których tak naprawdę było kilka na krzyż. Z pewnością jedna z ciekawszych i nienużących pozycji.

(https://i.ibb.co/R2VKFnC/016-Bobby-is-Going-Home-Bitcorp-PAL-200920-115130.png) (https://ibb.co/4W5Lqyj)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: MWK w Września 20, 2020, 12:30:02
Ciekawostka. Bit Corp (https://bootleggames.fandom.com/wiki/Bit_Corp.) (tak, ci od tych krapów na NESa) oprócz wydawnictwa pirackich gier na 2600 produkowało również swoje konsole 8)

Qurek, kiedy gra "w chowanego", haha, jeden z moich ulubionych tytułów na ten system z lat dzieciństwa i grania w "kwadraciaki" z kuzynami ;-)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 12:30:41
Kolejny licencjonowany tytuł wydany jako jeden z pierwszych, który oferował rozgrywkę tylko na jednego gracza. "Superman"a wspominam bardzo ciepło, głównie za sprawą mojego ukraińskiego kolegi, który jeszcze za czasów przed-pegasusowych wyłożył mi kompletny opis ukończenia gry. I właśnie tutaj mamy fenomen, jeżeli mowa o Atari 2600. Tę grę w odróżnieniu od 90% całej reszty dało się ukończyć. Poza tym, produkcja jest tak kompleksowa, że aż trudno uwierzyć jak programiści zdołali tego dokonać, przyrównując ją do całej reszty nieskomplikowanych w założeniach gier.  Krótko opiszę o co w niej chodzi. Zaczynamy w budce telefonicznej jako Clark Kent. Udając się w prawą stronę okazuje się, że zostaje zniszczony most, którego przyjdzie nam odbudować. Wracamy zatem do budki telefonicznej i po przebraniu się w strój Supermana możemy już korzystać ze swojej umiejętności latania. poruszać można się w czterech kierunkach (góra, dół, lewo, prawo), za każdym razem możemy posłużyć się naszą umiejętnością skanowania otoczenia i podejrzeć co nas czeka na kolejnym screenie. W kilku miejscach umiejscowione są również zejścia do stacji metra, które również służą do skracania sobie drogi. Naszym zadaniem jest wyłapać wszystkich złoczyńców i umieścić ich w więzieniu oraz skompletować części wcześniej wspomnianego mostu. Dodam tylko, że należy uważać na kawałki kryptona, które po zetknięciu z Supermanem odbierają mu jego możliwość latania i tylko spotkanie dziewoi w zielonym wdzianku jest w stanie tą umiejętność przywrócić. Zdaję sobie sprawę, że ktoś kto nie grał w ten tytuł i tak pewnie nic z tego nie zrozumie. Chciałem tylko uzmysłowić z jak skomplikowaną produkcją przyszło mi się zmierzyć ongiś na prymitywnej "maszynce" do grania jaką była Atari 2600.

(https://i.ibb.co/YLrVbj8/017-Superman-1978-Atari-PAL-200920-121020.png) (https://ibb.co/LZGsvp6)

EDIT: Mareczku muszę Cię niestety zmartwić, bo "Sneek 'n Peek" jest dopiero na 92 pozycji na liście wszystkich 128 gier na "Rambo". Zatem nieco cierpliwości, aczkolwiek przyspieszyłem ten cykl i nie robię już filmików (bo i tak chu..a kto je ogląda ;)) a wstawiam screeny.
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 15:00:53
Nie lubię gier sportowych. "Frogs and Flies" należy jednak do wyjątków. Mecz żab o to, która z nich złapie więcej much, nie jest oczywiście konwencjonalną dyscypliną sportową, ale próżno próbować zaszeregować tę produkcję do jakiejkolwiek innej kategorii gier. Bardzo ciekawie rozwiązano kwestię reżimów czasowych meczu. Jest nią zmieniająca się pora dnia, a ostatni gwizdek sędziowski (w postaci cykających świerszczy) wieszczy nam mucha ciągnąca za sobą napis "The End" pośród mroków nocy. Mamy zatem kolejną grę, która podobnie jak "Superman" posiada wyraźne zakończenie.

(https://i.ibb.co/8Bvzkj9/018-Frogs-and-Flies-1982-Mattel-PAL-p1-200920-143948.png) (https://ibb.co/Jd6xZzH)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 20, 2020, 16:44:21
Znalazłem tą grę o ryciu pod ziemią - Thunderground.

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 18:07:02
EDIT: Ja też Łukaszek, bardzo dużo czasu spędziłem przy "Thunderground".

Klasyg? Może i klasyg, ale "Space Invaders", gra z 1978 roku, nie miała szans na bycie mocno ogrywaną w sąsiedztwie wielu, dużo ciekawszych pozycji. Niemniej muszę stwierdzić, iż grałem w wiele portów tej gry i wersja na tę akurat konsolę siadła mi chyba najbardziej ze wszystkich.

(https://i.ibb.co/M8b7cQv/019-Space-Invaders-1978-Atari-PAL-200920-175847.png) (https://ibb.co/Fs9z5Cr)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 18:16:22
"Raumpatrouille" to takie szeroko omijane przeze mnie tajwańskie dziwadło. Nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Patrząc na screen poniżej jesteśmy tym kolorowym ufem, a naszym zadaniem jest zniszczyć tego (motylka i robaszka ??), po czym wlecieć w ten (wziernik ??), aby przejść do następnego etapu. Utrudnieniem są te farfocle które, kiedy się w nie strzeli, same stają się pociskiem i lecą w naszą stronę. Idę zażyć Haloperidol. Witamina dzień zaczyna.
 
(https://i.ibb.co/tcc2zxt/020-Raumpatrouille-Starsoft-PAL-200920-180751.png) (https://ibb.co/rMMp3cS)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 18:36:48
Znów Activision, i znów perła spod ich skrzydeł. Ja, podobnie jak Łukasz bardzo ostro zagrywałem się w "Seaquest". Sterujemy łodzią podwodną i naszym zadaniem jest wyłapywanie płetwonurków i dostarczanie ich na powierzchnię, niszcząc oczywiście wrogie okręty oraz wielkie ryby. Należy również kontrolować stan tlenu na pokładzie, o czym informuje nas pasek stanu. W celu jego napełnienia należy udać się na powierzchnię, ale uwaga! Nie posiadając żadnego nurka nasz statek zostaje zniszczony. Kiedy wynurzymy się mając ich komplet, otrzymujemy dodatkowe punkty.

(https://i.ibb.co/VtWFBCh/021-Seaquest-1983-Activision-PAL-200920-181809.png) (https://ibb.co/c1cWT8p)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 21:19:03
"King Kong" (King King sring kong, niedźwiedź kur..a) to gra na licencji samej postaci, natomiast jest klonem znanego nam wszystkim "Donkey Kong'a". Niestety jeżeli idzie o różnorodność poziomów szału nie ma. Natomiast innowacją względem oryginału jest fakt, że po dotarciu do środka planszy, nasz King Kong udaje się na dół i znajdźki, które w oryginale były beczkami, zaczynają ścigać nas od dołu w górę. To co mnie zawsze urzekało, to animacja postaci.

(https://i.ibb.co/P9634kz/022-King-Kong-1982-Tigervision-PAL-200920-185014.png) (https://ibb.co/LJZb6Kh)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 21:34:07
Nie wiem czy jesteście na to gotowi. Czytacie na własną odpowiedzialność. Jesteście żółtym misiem z zespołem downa, który musi przedostać się na prawą stronę ekranu unikając gówien latającego w te i nazad oreła. Gdy już uda się dostać do słupa trzeba się po nim wspiąć wciąż uważając na gówna, które opierają się prawom grawitacji i lecą prosto na nas. Będąc już na szczycie słupa musimy skoczyć na bujające się w te i nazad coś wyglądające na linę. Będąc już na linie trzeba spaść na grzbiet oreła, żeby ukończyć pierwszy poziom. Po jego ukończeniu przyczepiają nam do głowy jakiś kutas, który strzela pionowo w górę. Za jego pomocą musimy przez 3 kolejne poziomy strzelać do mniejszych orełków i gówien unikając piorunów. W drugim poziomie jest jeden oreł, w trzecim dwa i w czwartym trzy. Gdy już to wykonamy doczepiają nam skrzydełka za pomocą których musimy przedostać się na drugą stronę planszy do domku nie dotykając żadnej ściany bo śmierć.
Fajne co nie ? Na tym właśnie polega gra "Der Geheimkurier", który na labelku ma jakiegoś ptaka przebranego za listonosza.

(https://i.ibb.co/T0hJ5GZ/023-Der-Geheimkurier-Starsoft-PAL-200920-213401.png) (https://ibb.co/yksKJCD)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 20, 2020, 21:43:58
Nie lubię gier sportowych  ;D , ale ta siatkówka plażowa i ten hokej to akurat kawał przyzwoitych produkcji. Generalnie, jeśli o mnie chodzi, to wszelkie gry sportowe im mniej skomplikowane tym lepsze, bo sportem się zwyczajnie nie interesuję. No i co tu pisać ? Just "Volleyball" i just "Eishockey-Fieber".

(https://i.ibb.co/hCpwTYt/024-Volleyball-Starsoft-PAL-200920-213737.png) (https://ibb.co/XVmMGYv)

(https://i.ibb.co/WpvwSGm/025-Eishockey-Fieber-Starsoft-PAL-200920-214451.png) (https://ibb.co/5xhyqGb)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 17:16:21
"Flippern", czyli atarowa wersja "Pinballa". Ogrywana mocno.


(https://i.ibb.co/XJSXgWZ/026-Flippern-Starsoft-PAL-200921-171453.png) (https://ibb.co/Qmr9RJF)

"Katastrophen-Einsatz" Gra która składa się z dwóch elementów, które nijak do siebie nie pasują. W pierwszym z nich zbieramy jakieś żaby łodzią podwodną. W drugiej części wyciągamy obce ciało z ciała pacjenta.  :o

(https://i.ibb.co/bzVRVzf/027-River-Raid-II-AKA-Katastrophen-Einsatz-Starsoft-PAL-200921-171649.png) (https://ibb.co/Chysyhr)
(https://i.ibb.co/vjbQN7t/027-River-Raid-II-AKA-Katastrophen-Einsatz-Starsoft-PAL-200921-172023.png) (https://ibb.co/gRGP05n)

"Schussel, der Polizistenschreck". Jak zauważyliście zaczęły się gry z gatunku marniejszych. W prezentowanej np. przyjdzie nam udać się w podróż klaunem, który w młodości myślałem że jest babcią z Czerwonego Kapturka, w pięciu tych samych planszach na krzyż przyjdzie nam przeskakiwać policjantów. I tak dookoła Wojtek. Jedyny plus tej gry to ciekawie zaprojektowane tła.

(https://i.ibb.co/d08yRBQ/028-Schussel-der-Polizistenschreck-Starsoft-PAL-200921-172438.png) (https://ibb.co/wN51fyK)
(https://i.ibb.co/gv0x5bR/028-Schussel-der-Polizistenschreck-Starsoft-PAL-200921-172445.png) (https://ibb.co/Q8W427K)

"Threshold" to taki marny szmapik. Nic wielkiego i godnego uwagi.

(https://i.ibb.co/59BZ09r/029-Threshold-1982-Tigervision-PAL-200921-172819.png) (https://ibb.co/Db5dJb9)

"Feuerwehr im Einsatz" czyli zabawa z zelasa

(https://i.ibb.co/rpjjKdM/030-Feuerwehr-im-Einsatz-Starsoft-PAL-200921-173255.png) (https://ibb.co/fNggVDt)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 17:36:55
"Aufruhr im Zoo" - w tym badziewiu nawet nie za bardzo wiem o co chodzi.

(https://i.ibb.co/WWg6vDv/031-Aufruhr-im-Zoo-Starsoft-PAL-200921-173512.png) (https://ibb.co/4ZP7RsR)

"Ram It" trzeba niszczyć narastające linie. Kolejne pasjonujące zajęcie.

(https://i.ibb.co/k4w2yvp/032-Ram-It-1982-Telegames-PAL-200921-173730.png) (https://ibb.co/N9J23bX)

"Fox & Goat". Strzelamy kozą do lisów... czy lisem do kóz... ?? Who knows ??

(https://i.ibb.co/bz91NgX/033-Fox-Goat-Starsoft-PAL-200921-175037.png) (https://ibb.co/zGvsPhZ)

"Donkey Kong" od Nintendo. W tej wersji małpa została zastąpiona ciastkiem ze Shreka... tylko bez lukrowanych guziczków.

(https://i.ibb.co/y5h1d94/034-Donkey-Kong-1983-Pet-Boat-PAL-200921-175401.png) (https://ibb.co/WFDwGhV)

"Save Our Ship" - chronimy statek przed abordażem. Zawsze myślałem, że poruszamy się babcią w kapeluszu i uderzamy laską czy parasolem. Ehh... co ja z tymi babciami ???  :-\

(https://i.ibb.co/SNHsXyd/035-Save-Our-Ship-Techno-Vision-PAL-200921-175743.png) (https://ibb.co/kKzHgB9)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:04:25
"Der hungrige Panda" - gównianych gierek ciąg dalszy. Znów zagwozdka o co kaman.

(https://i.ibb.co/crLT8WC/036-Der-hungrige-Panda-Starsoft-PAL-200921-180236.png) (https://ibb.co/W2tKzrP)

"Condor Attack" - taki sobie shooterek

(https://i.ibb.co/qjxrj5Y/037-Condor-Attack-High-Score-Games-PAL-200921-180516.png) (https://ibb.co/r0vw0s2)

"Master Builder" - gra osobliwa, w której należy zapamiętać wygląd budowli jaką należy postawić, a następnie ją odtworzyć. Trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

(https://i.ibb.co/rmrQbQn/038-Master-Builder-1983-Spectravideo-PAL-200921-180759.png) (https://ibb.co/Ms0g8gq)

"Boom Bang" czyli klon gry "Crackpots". Niszczymy robale włażące na budynek zrzucając nań donice.

(https://i.ibb.co/R7k7SPW/039-Boom-Bang-AKA-Crackpots-Cooper-Black-PAL-200921-181018.png) (https://ibb.co/ZNpNJKC)

"Frogger". Chyba nie trzeba przedstawiać.

(https://i.ibb.co/bJDk4kr/040-Frogger-1982-Parker-Bros-PAL-200921-181141.png) (https://ibb.co/gVhx0xD)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:15:20
"Bank Heist"

(https://i.ibb.co/g65w7D5/041-Bank-Heist-1983-20th-Century-Fox-w-Skull-Island-Label-PAL-200921-181324.png) (https://ibb.co/Pt74Y57)

"Spiderdroid"

(https://i.ibb.co/yNrkcHt/042-Spiderdroid-1987-Froggo-200921-181542.png) (https://ibb.co/6ykt7jz)

"Pele's Soccer"

(https://i.ibb.co/sj9Vqyp/043-Championship-Soccer-AKA-Pele-s-Soccer-Atari-PAL-200921-181551.png) (https://ibb.co/XXxCtSf)

"Thunderground"

(https://i.ibb.co/VmV0tZW/044-Thunderground-1983-Sega-PAL-p1-200921-181622.png) (https://ibb.co/dgBsrq0)

"Spider Fighter"

(https://i.ibb.co/cXNw6JH/045-Spider-Fighter-1983-Activision-PAL-200921-181644.png) (https://ibb.co/x8MY1h0)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:22:42
"Tom's Eierjagd"

(https://i.ibb.co/Zg8nzP7/046-Tom-s-Eierjagd-Starsoft-PAL-200921-181935.png) (https://ibb.co/QHN2vRt)

"Time Machine"

(https://i.ibb.co/xD7YRTM/047-Time-Machine-AKA-Great-Escape-Asteroid-Belt-PAL-200921-181946.png) (https://ibb.co/56RkfH5)

"Pyramid War"

(https://i.ibb.co/txxvWn6/048-Pyramid-War-AKA-Wuestenschlacht-Rainbow-Vision-PAL-200921-182006.png) (https://ibb.co/VQQzPbG)

"Flash Gordon"

(https://i.ibb.co/V9RKJ3B/049-Flash-Gordon-1983-20th-Century-Fox-PAL-p1-200921-182015.png) (https://ibb.co/mTkxbSz)

"Tennis"

(https://i.ibb.co/0Kd9wD3/050-Tennis-1981-Activision-PAL-200921-182025.png) (https://ibb.co/RNV65vW)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:31:35
"Grand Prix"

(https://i.ibb.co/7pd5Y85/052-Autorennen-AKA-Grand-Prix-Ariola-PAL-200921-182537.png) (https://ibb.co/hdJj7hj)

"Weltraum Tunnel"

(https://i.ibb.co/hVkbmx3/053-Weltraum-Tunnel-Starsoft-PAL-200921-182547.png) (https://ibb.co/CQqgHpR)

"Marspatrouille"

(https://i.ibb.co/wKTH09v/054-Gas-Hog-AKA-Marspatrouille-1983-Spectravideo-PAL-200921-182605.png) (https://ibb.co/9qJX8FM)

"Mein Weg"

(https://i.ibb.co/gSTYb2D/055-Mein-Weg-Starsoft-PAL-200921-182619.png) (https://ibb.co/hBW0x6K)

"Eddy Langfinger, der Museumsdieb"

(https://i.ibb.co/JmMVw0P/056-Eddy-Langfinger-der-Museumsdieb-Starsoft-PAL-200921-182951.png) (https://ibb.co/tQWgTk5)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:34:47
"Monster Aus Dem All"

(https://i.ibb.co/qWBwJWB/057-Monster-Aus-Dem-All-1983-Rainbow-Vision-PAL-200921-183002.png) (https://ibb.co/wwy1cwy)

"Strahlen der Teufelsvoegel"

(https://i.ibb.co/JQVG0qY/058-Strahlen-der-Teufelsvoegel-PAL-p1-200921-183014.png) (https://ibb.co/gVNfHd0)

"Fuchs & Schweinchen Schlau"

(https://i.ibb.co/G2m1NYj/059-Fuchs-Schweinchen-Schlau-Starsoft-PAL-200921-183034.png) (https://ibb.co/9TPfSKj)

"Demolition Herby"

(https://i.ibb.co/12jgpKk/060-Demolition-Herby-1982-Telesys-200921-183051.png) (https://ibb.co/VB51hDs)
shawn signature polska (https://imgbb.com/)

"Im Schutz der Drachen"

(https://i.ibb.co/SK2NyF3/061-Im-Schutz-der-Drachen-Starsoft-PAL-p1-200921-183115.png) (https://ibb.co/GVX7pz5)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:41:32
"Marineflieger"

(https://i.ibb.co/NnqJWYJ/062-Marineflieger-Starsoft-PAL-200921-183849.png) (https://ibb.co/jZYQ34Q)

"Mega Force"

(https://i.ibb.co/58P0RSw/063-Mega-Force-1982-20th-Century-Fox-PAL-200921-183902.png) (https://ibb.co/hWS6m4w)

"Vom Himmel durch die Hoelle"

(https://i.ibb.co/NS3g9jp/064-Vom-Himmel-durch-die-Hoelle-Rainbow-Vision-PAL-200921-183912.png) (https://ibb.co/JQdWv72)
text png image (https://imgbb.com/)

"Alien's Return"

(https://i.ibb.co/ncKm1Ww/065-Alien-s-Return-ITT-Family-Games-PAL-200921-183922.png) (https://ibb.co/cFs38my)

"Raketen-Angriff"

(https://i.ibb.co/vxWbc7w/066-Missile-Control-AKA-Raketen-Angriff-Ariola-PAL-p1-200921-183931.png) (https://ibb.co/3ybwTDr)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:44:20
"Landungskommando"

(https://i.ibb.co/98NCSNf/067-Landungskommando-Starsoft-PAL-200921-183940.png) (https://ibb.co/f12PL2K)

"Challenge of...NEXAR"

(https://i.ibb.co/9wN1XjC/068-Challenge-of-NEXAR-1982-Spectravideo-PAL-200921-183956.png) (https://ibb.co/DGtvXnS)
dancing snake gif (https://imgbb.com/)

"Starmaster"

(https://i.ibb.co/jkC6T0G/069-Starmaster-1982-Activision-PAL-200921-184006.png) (https://ibb.co/b54WPwL)

"Super Circus"

(https://i.ibb.co/Sdr3MqM/070-Super-Circus-PAL-200921-184026.png) (https://ibb.co/JyQsGXG)

"Room of Doom"

(https://i.ibb.co/BBzcqMq/071-Room-of-Doom-Comma-Vid-PAL-200921-184050.png) (https://ibb.co/zZnQGvG)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:50:12
"Die Unterwasser-Bestien"

(https://i.ibb.co/n3QwqvR/072-Die-Unterwasser-Bestien-Starsoft-PAL-200921-184717.png) (https://ibb.co/N1WFgP7)

"Yar's Revenge"

(https://i.ibb.co/z25fKdg/073-Yar-s-Revenge-1981-Atari-PAL-200921-184730.png) (https://ibb.co/ykRsL2C)

"Breakdown"

(https://i.ibb.co/5Wwjk5R/074-Breakdown-AKA-Capture-Dynamics-Goliath-PAL-200921-184758.png) (https://ibb.co/gMhWdDR)

"Planet Patrol"

(https://i.ibb.co/hWDp6TR/075-Planet-Patrol-1982-Spectravision-PAL-p1-200921-184817.png) (https://ibb.co/qskbS2M)

"Spider-Man"

(https://i.ibb.co/25MnrXy/076-Spider-Man-1982-Starsoft-PAL-200921-184825.png) (https://ibb.co/JCpBTXK)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:54:28
"Berzerk"

(https://i.ibb.co/xFwSbbY/077-Berzerk-1982-Atari-PAL-200921-184836.png) (https://ibb.co/bbYgVVF)

"Octopus"

(https://i.ibb.co/3TVxRkD/078-Name-This-Game-AKA-Octopus-PAL-p1-200921-184845.png) (https://ibb.co/2FRzZ5D)

"Tuby Bird"

(https://i.ibb.co/Dg1Nfw1/079-Tuby-Bird-AKA-Vogel-Flieh-Starsoft-PAL-200921-184854.png) (https://ibb.co/CswqKVw)

"Brick Kick"

(https://i.ibb.co/1Zt1DXG/080-Brick-Kick-PAL-p1-200921-184909.png) (https://ibb.co/fMzfhNd)

"Space Cavern"

(https://i.ibb.co/x6JBtjJ/081-Space-Cavern-1981-Apollo-PAL-p1-200921-184928.png) (https://ibb.co/cQDZSFD)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 18:59:12
"Cosmic Creeps"

(https://i.ibb.co/Stsf2KR/082-Cosmic-Creeps-1982-Telesys-PAL-p1-200921-185604.png) (https://ibb.co/m9DNmH6)

"Dice Puzzle"

(https://i.ibb.co/pzLBv0M/083-Dice-Puzzle-Panda-PAL-200921-185616.png) (https://ibb.co/0MGRjD6)

"Winterjagt" lubiany bardzo przez moich rodziców. Ja również bardzo często gęsto ogrywałem tę pozycję.

(https://i.ibb.co/7zX3tPW/084-Mountain-Man-AKA-Winterjagt-ITT-Family-Games-PAL-200921-185627.png) (https://ibb.co/n0bXM9c)

"Worm War I"

(https://i.ibb.co/PM711pG/085-Worm-War-I-1982-20th-Century-Fox-PAL-p1-200921-185650.png) (https://ibb.co/XDhFFBx)

"Hili Ball"

(https://i.ibb.co/ZzTrH9x/086-Hili-Ball-Starsoft-PAL-200921-185720.png) (https://ibb.co/d4KvbZD)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:01:14
"Dark Cavern"

(https://i.ibb.co/n0dBNRm/087-Dark-Cavern-1982-Mattel-200921-185735.png) (https://ibb.co/yRvpcVP)

"Labyrinth"

(https://i.ibb.co/wW838xF/088-Labyrinth-Starsoft-PAL-200921-185748.png) (https://ibb.co/R0tZtVk)

"Phantom Tank" to taki odpowiednik "Battle City"

(https://i.ibb.co/qFxb7sy/089-Phantom-Tank-Bitcorp-PAL-200921-185803.png) (https://ibb.co/R47LY0v)

"Karate"

(https://i.ibb.co/2dZs90Y/090-Karate-1982-PAL-p1-200921-185818.png) (https://ibb.co/njPnGq8)

"Exocet"

(https://i.ibb.co/rs7XK0v/091-Exocet-AKA-Space-Eagle-Panda-PAL-200921-185826.png) (https://ibb.co/zJntWxN)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:05:44
"Sneak 'n Peek" - specjalnie dla MWK ;)

(https://i.ibb.co/dDyCc0R/092-Sneek-n-Peek-1982-PAL-p1-200921-190423.png) (https://ibb.co/fH76SYs)

(https://i.ibb.co/G2sgXq4/092-Sneek-n-Peek-1982-PAL-p1-200921-190454.png) (https://ibb.co/Nj1wXMd)

(https://i.ibb.co/zN9TLw1/092-Sneek-n-Peek-1982-PAL-p1-200921-190443.png) (https://ibb.co/V3nch8d)


Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: MWK w Września 21, 2020, 19:14:45
HAHAHAH jest gra w chowanego! Kurcza, przypominają mi się te GODZINY przewalone w to hovno razem z kuzynką. W ogóle, przed tym jak Wujek miał Pegasusa to mieli "kwadraciaki" właśnie i za każdym razem jak do nich przychodziliśmy to kuzynka zmuszała mnie do grania z nią w chowanego, a potem jak już mieli Pegasusa to z kolei kuzyn zmuszał mnie do gry w Double Dribble i Blades of Steel, potem znowu Double Dribble i Blades of Steel... i tak w koło macieju  8)

Ten NEXAR to była dobra gra :-) Poza tym Bank Heist wygląda mi jak prequel do Get Away na małe Atari (zajebista gra swoją drogą, taki wstęp do GTA). Natomiast Qurek, czy ten Marspatrouille to nie jest przypadkiem Moon Patrol na 2600?
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:23:24
Marspatroille to w oryginale "Gas Hog" od Spectra Vision. "Moon Patrol" wygląda tak i nie ma go na "Rambo"


Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:29:17
"Angriff der Luftflotten"

(https://i.ibb.co/8cfxdk1/093-Angriff-der-Luftflotten-AKA-Paris-Attack-Starsoft-PAL-200921-192553.png) (https://ibb.co/DpvM8d0)

"Earth Dies Screaming"

(https://i.ibb.co/GnxMNpv/094-Earth-Dies-Screaming-1983-20th-Century-Fox-PAL-p1-200921-192615.png) (https://ibb.co/VJjC59W)

"Gangster"

(https://i.ibb.co/B4DVxGd/095-Gangster-Ariola-PAL-200921-192630.png) (https://ibb.co/mvsCw01)

"Immies & Aggies"

(https://i.ibb.co/pdQjVc7/096-Immies-Aggies-Emag-PAL-p1-200921-192647.png) (https://ibb.co/qpCYqKS)

"Black Hole"

(https://i.ibb.co/rMjVvVg/097-Black-Hole-Starsoft-PAL-200921-192655.png) (https://ibb.co/y59rVrD)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:34:47
"Lock 'N' Chase"

(https://i.ibb.co/HrLrB6T/098-Lock-N-Chase-1982-Mattel-PAL-p1-200921-192707.png) (https://ibb.co/FBkBm24)

"Landung in der Normandie"

(https://i.ibb.co/k8mWqcd/099-Landung-in-der-Normandie-Starsoft-PAL-p1-200921-192735.png) (https://ibb.co/T8WFPhC)

"Cosmic Town"

(https://i.ibb.co/4KjqRGT/100-Cosmic-Town-ITT-Family-Games-PAL-200921-192743.png) (https://ibb.co/XjzQxgs)

"Mafia"

(https://i.ibb.co/1sgPfTQ/101-Stopp-die-Gangster-AKA-Mafia-Starsoft-PAL-200921-192759.png) (https://ibb.co/7gfZJKC)

"Megamania" od Activision (świetna gra, nie wiem co ona tutaj wogóle robi, powinna być zdecydowanie na przodzie listy).

(https://i.ibb.co/KjRdMhW/102-Megamania-1982-Activision-PAL-200921-192814.png) (https://ibb.co/3yG2Ddc)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:40:50
"Termool"

(https://i.ibb.co/QKQJvcd/103-Termool-AKA-Fast-Eddie-PAL-p1-200921-193725.png) (https://ibb.co/3CdTmsz)

"Tac Scan"

(https://i.ibb.co/GMbL2VR/104-Tac-Scan-1982-Sega-PAL-p1-200921-193746.png) (https://ibb.co/myMwqH4)

"Der kleine Baer"

(https://i.ibb.co/D8vk8t5/105-Der-kleine-Baer-Starsoft-PAL-200921-193821.png) (https://ibb.co/qWc9Wdk)

"Der Vielfrass"

(https://i.ibb.co/5nhDw4F/106-Der-Vielfrass-Starsoft-PAL-200921-193845.png) (https://ibb.co/pRjD5wy)

"Pharaoh's Curse"

(https://i.ibb.co/S7Pp46m/107-Pharaoh-s-Curse-Techno-Vision-PAL-200921-193854.png) (https://ibb.co/7NXFdSp)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:43:01
"Astrowar"

(https://i.ibb.co/YtN4whL/108-Astrowar-Starsoft-200921-193903.png) (https://ibb.co/4jFw3pV)

"Atlantis"

(https://i.ibb.co/3WQynRg/109-Atlantis-1982-Imagic-PAL-200921-193925.png) (https://ibb.co/k0vgtmN)

Bi! Bi! - gra niewypał, nie wiem jak takie coś mogło się wogóle dostać do sprzedaży. Coś poszło nie tak programistom i postać zawiesza się w teksturach na drugim poziomie bez możliwości powrotu i wydostania się. To tak w ramach ciekawostki.

(https://i.ibb.co/ZzxxSZ2/110-Bi-Bi-AKA-Ungeheuer-der-Tiefe-Starsoft-PAL-200921-193933.png) (https://ibb.co/KxWWD1K)

"Air Raiders"

(https://i.ibb.co/VVng0Fy/111-Air-Raiders-1982-Mattel-PAL-p1-200921-193950.png) (https://ibb.co/dBCPsN9)

"Billard"

(https://i.ibb.co/K0yJZW6/112-Billard-Starsoft-PAL-200921-193958.png) (https://ibb.co/SsvzTBN)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:55:00
"Cross Force"

(https://i.ibb.co/YbB9FCH/113-Cross-Force-1982-Spectravision-PAL-200921-194622.png) (https://ibb.co/hCF5J63)

"Mines of Minos" ta gra zawsze wywoływała we mnie uczucie niepokoju i ogromną ciekawość. Chyba muszę się jej przyjrzeć bliżej.

(https://i.ibb.co/pJLfnWB/114-Mines-of-Minos-1982-Comma-Vid-PAL-200921-194651.png) (https://ibb.co/jgryHVP)

"Fast Eddie"

(https://i.ibb.co/VQ5v6Tx/115-Mr-T-AKA-Fast-Eddie-Starsoft-PAL-200921-194851.png) (https://ibb.co/hZwK0Vc)

"Plaque Attack" - kolejna perła od Activision.

(https://i.ibb.co/8mt04tk/116-Plaque-Attack-1983-Activision-PAL-200921-194908.png) (https://ibb.co/QJtfjt0)

"Die Ratte und die Karotten"

(https://i.ibb.co/pLYdgZh/117-Die-Ratte-und-die-Karotten-Starsoft-PAL-200921-194927.png) (https://ibb.co/yQHqD54)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 19:58:30
"Festival"

(https://i.ibb.co/yNz1X0d/118-Festival-PAL-p1-200921-194935.png) (https://ibb.co/Mgz4snZ)

"Pac-Kong" - inna wersja, acz nic to nie zmienia

(https://i.ibb.co/FW9v0x5/119-Pac-Kong-Funvision-PAL-200921-195001.png) (https://ibb.co/TTZXbv4)

"Barnstorming"

(https://i.ibb.co/vsZH0JW/120-Barnstorming-1982-Activision-PAL-200921-195013.png) (https://ibb.co/yhWXH8C)

"Gefaehrliche Maeusejagt"

(https://i.ibb.co/Z6WX95w/121-Gefaehrliche-Maeusejagt-Starsoft-PAL-200921-195031.png) (https://ibb.co/BVq3kb7)

"Word Zapper"

(https://i.ibb.co/71nbhkb/122-Word-Zapper-1982-US-Games-PAL-p1-200921-195055.png) (https://ibb.co/W2ksCVs)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 20:01:11
"Demon Attack"

(https://i.ibb.co/23qyw86/123-Demon-Attack-1982-Imagic-PAL-200921-195107.png) (https://ibb.co/tpB4SZh)

"Missile Command"

(https://i.ibb.co/PFsvKZy/124-Missile-Command-1981-Atari-PAL-200921-195124.png) (https://ibb.co/rFKRYGh)

"Sea Monster" - zdecydowanie najmniej ogrywany przeze mnie tytuł na konsoli

(https://i.ibb.co/ZcZrBBJ/125-Sea-Monster-Bitcorp-PAL-200921-195144.png) (https://ibb.co/TPCG44T)

"Sesam, Oeffne Dich"

(https://i.ibb.co/hDkvM7P/126-Sesam-Oeffne-Dich-AKA-Open-Sesame-Bitcorp-PAL-200921-195154.png) (https://ibb.co/Yp6GWRz)

"Schnecke und Eichhoernchen" z tą grą kojarzy mi się jedno. Pewnego dnia, będąc w może 3 klasie podstawówki, zostałem sam w domu (rodzice gdzieś wyszli zostawiając dla mnie garnek z zupą na gazie, co bym sobie troszkę podjadł). W ferworze grania oczywiście zupełnie zapomniałem o zupie. Grając właśnie w "Schnecke und Eichhoernchen" poczułem nagle swąd. W sekundzie zorientowałem się, że postawiony dobrą godzinę temu na gazie garnek z zupą zaczął wydobywać z siebie już kłęby dymu. Dostało mi się, oj dostało.

(https://i.ibb.co/RQtZRDp/127-Schnecke-und-Eichhoernchen-1983-Bitcorp-PAL-200921-195216.png) (https://ibb.co/QYhzyKF)

"Fire Spinner"

(https://i.ibb.co/2j4Bs3s/128-Fire-Spinner-Emag-PAL-200921-195340.png) (https://ibb.co/tbr5xpx)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 21, 2020, 20:10:13
I to by było na tyle. 128 pozycji w które można zagrać na konsoli "Rambo" zostały zarejestrowane i niniejszym zamykam listę, zachęcając jednocześnie do podzielenia się swoimi wspomnieniami. ;)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: MWK w Września 21, 2020, 20:40:49
Megamania jedna z moich ulubionych gier na małe Atari, podobnie jak Pharaoh's Curse, tylko na 2600 nieco zubożone ;-)


Die Ratte und die Karotten + Festival przywołują zgorzkniałe wspomnienia, haha!
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Września 22, 2020, 12:31:36
Z tych wymienionych najbardziej orgywalem Bank Heist,  Marspatrouille, Berzerk, Fast Eddie.
A ciekawostka jest 128 gier,  rom ma 512KB - szybka kalkulacja i moze wydawac sie, ze powinno wejsc wiecej. Niestety konsola opracowana zostala chyba pod wielkosc przelaczanego banku 4KB - nawet jak gra ma 1KB to zostaly cztery te same polaczone w jedne 4KB. Dlatego jest 128 gier x 4KB = 512KB. Co ciekawe mialem druga konsole majaca rom 512KB + obok jeden 64KB, mialem ja jeszcze kilka lat temu i szkoda, ze nie sprawdzilem co otrzymala w bonusie (a cos ostrzymala, bo na obudowie byl label "192 games". I to by mialo nawet sens - mozliwe, ze w trybie odczytu drugiego ROM konsola przelaczala banki po 1KB i na tym 23C512 siedzialo 64 innych gier (chyba pstryczek przelaczajacy "strony" z grami mial dodatkowa pozycje). Niestety temat nie zostal dokladnie sprawdzony i nie wiem jakie bonusy byly wzgledem klasycznego rambo.
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Września 24, 2020, 07:27:41
Na moim z tyłu był taki przełącznik 3-pozycyjny. Gdy był ustawiony na którejś pozycji, brakowało części gier.
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Października 05, 2020, 12:48:38
Hmm a ciekawe jakby tak Keystone Kapers przeNES'ować?
Ponownie pograłem aby przeanalizować mechanikę gry - jest prosta.  Rozrysowałem na papierze wstępny projekt "podróbki" tej gry oraz analizując klatki animacji przerysowałem pixel po pixelu grafikę policjanta i złodzieja:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/g6wl9saff816tqq/kk.nes

Na razie jedynie ROM z animacjami, bo reszta kodu na papierze jeszcze.

Obaczymy :)

(https://i.postimg.cc/5t18Gwr9/Bez-tytu-u.jpg)

Update:

Bede musial pewne elementy tla sprytnie zastapic sprite'ami bo limity graficzne NES nie pozwola zrobic tla podobnego do oryginalu uzywajac jedynie palet BGR.

(https://i.postimg.cc/MT54hjnP/keystone.jpg)

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Października 15, 2020, 12:30:03
Niesamowite. Wyszło Ci to naprawdę niemal 1:1 jeśli chodzi o animację. Tak naprawdę tylko dźwięki zdradzają, że to nie Atari.
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: MWK w Października 17, 2020, 17:19:41
No i typek zdaje się za szybko skacze, ale to detal. Ja również propsuję!  Siudym, może tym razem?  8)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Października 20, 2020, 13:29:51
Dokladnie - skok jest za szybki. Juz i tak spowolnilem ale musze go calkiem zmienic. Co do ukonczenia to sa duze szanse, bo to jednak ciagle te same etapy - roznice jak pamietam to jedynie wieksza ilosc przeszkadzajek i co poziom staja sie szybsze.

Oczywiscie musze jeszcze ograc ale juz wiekszosc mechanik rozpracowalem (tak mi sie wydaje). Z ciekawostek to jak uda sie przescignac zlodzieja aby uciekal w droga strone i w dolnym kierunku to zawiesi sie na dole na skrajnym prawym ekranie (biegnac w miejscu przy krawedzi).
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: Arek w Listopada 26, 2020, 10:17:54
Ale kawał dobrej roboty tym wątkiem zrobiłeś! Ja sam ani Atarynki ani Rambo nie miałem, zdarzyło mi się zaledwie kilka razy pograć czy popatrzeć jak mój kuzyn, szczęśliwy (?) posiadacz Rambo, grał. Dla mnie te gry (podobnie jak u Ciebie) z małymi wyjątkami kojarzyły się z niegrywalnymi gniotami, ale z drugiej strony byłem wtedy purchlakiem, który sam nie miał żadnej konsoli. Czytając ten wątek zdziwiłem się ile z tych gier w jakimś tam stopniu pamiętałem. Fajną wycieczkę w głąb mózgu mi zafundowałeś  :)
Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lipca 08, 2021, 22:30:41
Kawał dobrego filmiku omawiającego upierdliwość generowania grafiki Atari 2600:

Tytuł: Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
Wiadomość wysłana przez: sdm w Lipca 11, 2021, 13:27:40
I znowu coś ciekawego w temacie :)