Forum ContraBanda.eu

WPADNIJ POGRAĆ, POROZMAWIAĆ... => Wydarzenia w klimacie retro => Wątek zaczęty przez: MWK w Lutego 13, 2020, 21:47:29

Tytuł: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lutego 13, 2020, 21:47:29
Czołem.

Właśnie dostałem cynę od ludzi z Classic Tetris PAL (oddział Polska), że szykują przymiarki na przeprowadzenie profesjonalnego turnieju w Klasycznego Tetrisa podczas tegorocznych Warszawskich Targów Fantastyki (https://targifantastyki.pl/wiosna-2020) w Warszawie przy ul. Brackiej 25 w dniach 21 i 22 marca 2020.

Plan jest taki, że na razie jest tylko plan 8) ale jeżeli skompletowany zostanie wymagany sprzęt, to turniej się odbędzie. W tym celu zajawiam temat w celu rozeznania, czy byliby chętnie aby partycypować w tym wydarzeniu zarówno sprzętowo jak i obecnościowo.

Odnośnie samego sprzętu słów kilka. Ponieważ turnieje rozgrywane są TYLKO na prawdziwych konsolach to organizator z ramienia CTP w osobie Bartka ŚWIDR Świderskiego potrzebuje ogarnąć i przygotować 4 (cztery) kompletne stanowiska zawierające następujące rzeczy:

- Telewizor CRT z wejsciami RCA/Chinch i obsługą PAL,
- Konsola NES PAL lub PAL-E,
- Kartridż z grą Tetris w wersji PAL (dopuszczalna jest również ta oficjalna składanka 3in1 z Maryjanem i World Cupem),
- Grabber/Capture Card pozwalający na wyświetlanie obrazu z konsoli na komputerze, dzięki czemu można robić podgląd dla oglądających oraz stream po sieci.

Z początkowych wieści wiem tylko tyle, że na stanie jest jedna konsola i jeden kartridż oraz że grabbery zostaną dostarczone. Potrzeba zatem 4 telewizorów (hello CFL!) oraz pozostałych 3 konsol i kartridży zgodnych z wymaganiami podanymi wyżej.

Pytanie zatem podsumowujące - czy są wśród nas chętni i czy jest wśród nas odpowiednia ilość PALowskich NESów i gier? (*spogląda w stronę Ekipy Warszawskiej)
Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lutego 13, 2020, 21:58:36
Telewizory są, NESy mam dwa - jeden Robiego PAL niemiecki (czyli, chyba, się łapie - nie mam go pod ręką), i mam też 3in1 z Tetrisem sztuk raz. Nie wiem jak z tym terminem - ale przekazać do organizacji mogę!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: daf w Lutego 13, 2020, 22:07:06
Ja z kolei mogę przekazać samego, gołego NESa PAL, bez żadnego okablowania. Nie wiem czy się przyda taki golas, ale jakby coś to jest taka opcja.
Aha, no i mam na NESowym kartridżu SMB + Tetris, tylko że z labelem z Little Nemo. xD Też chętnie przekażę w razie jakby coś tu tego.
Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Lutego 14, 2020, 00:41:20
Woop!

Z tej strony "Serce i Głos" polskiego oddziału CTWC. W końcu udało mi się tak poukładać życie, by założyć konto i choć trochę się udzielać. A że nie znalazłem żadnego działu na powitania czy AMĘ... no to tutaj od razu przejdę do rzeczy. :D

"CTEC Poland" czy też "Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym" to regionalna odnoga CTWC, która dąży do tego, by eksportować czołowych rodaków do Portland (MŚ na NTSC) czy też Kopenhagi (ME na PALu).  A że pierwsze zawody bez promocji zebrały 28 uczestników, nieco ponad setkę oglądających na żywo i czterocyfrowy peak viewers na Twitchu... to chyba jest potencjał na dalszy rozwój. :D

Plan na 2020 rok już ma wyznaczony punkt końcowy - II Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym (wrzesień, Toruń, podczas Coperniconu). Ale droga do tych zawodów upstrzona jest różnymi przystankami rozsianymi po kraju.

Weekend wspomniany przez MWK (21-22 marca) będzie weekendem, w którym planujemy nie jeden, a dwa stoiska z miniturniejami:
 - Warszawskie Targi Fantastyki w Warszawie
 - Śląskie Dni Fantastyki w Chorzowie
Chorzów mamy prawie skompletowany.

Na start osobom dostarczającym sprzęt byłbym w stanie zapewnić niewiele - darmowe wejście na wydarzenie (jako obsługa stanowiska).

Jeśli zaś chodzi o uczestnictwo: osobiście jestem zdania, że im więcej osób spróbuje, tym lepiej. Ba, CTWC samo odgórnie zachęca osoby organizujące turniej do brania w nim udziału samemu. Jakoś ja nie potrafię odmówić, jak "góra" nakazuje. XD

PAL niemiecki (czyli, chyba, się łapie - nie mam go pod ręką)
Zarówno PAL, jak i PAL-E są dobre. Fotka spodu konsoli (naklejki z identyfikatorem NESa) tylko to powierdzą - w najgorszym wypadku będzie trzeba tylko tego nesa oznakować, ponieważ jest lekki problem z kompatybilnością padów (tutaj nawet popełniono cały artykuł (https://tetrissuomi.wordpress.com/english/nes-controller-compatibility/) na ten temat) . :D

Jeszcze raz miło poznać Społeczność. :)
Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: Preki w Lutego 14, 2020, 10:52:58
Osobiście w Tetris jestem cienki bolek, ale przekazałem info koledze z Białegostoku który Tetrisa uwielbia, może będzie miał czas i chęci się stawić w turnieju ;)
Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lutego 15, 2020, 00:03:10
Witamy witamy Panie Chris Foryst! 8)

Cieszę się i dziękuję, że zaglądnąłeś w nasze skromne, mordercze, contrabandyckie progi oraz za garść ważnych informacji z pierwszej ręki.
No i dziękówa również za baaardzo pomocną linkę - zastanawiam się nad przeklejeniem jej do jakiegoś technicznego tematu.

WOOP! Tetris for Poland!
Tytuł: Odp: CTP na WTF - plany
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Lutego 17, 2020, 19:03:50
A, dziekuję, dziękuję. :)

Linka będzie jeszcze potem tłumaczona na kilka języków (w tym polski) i umieszczona na stronie ClassicTetris.EU. Ale na to jeszcze trochę czasu będzie potrzebne :)Przejdźmy do kompletowania. :D

@dziat
 - czy mógłbym dostać nieco dokładniejsze info? W sensie liczba telewizorów, konsol (Można nawet konsole ofocić z dołu, by było wiadomo czy to PAL czy PAL-E). Przyda się do rozplanowania stanowiska.

@daf
 - myślę, że każdy działający sprzęt się przyda. Kto wie, może uda się skompletować tego golasa w jakiś sposób? :)

Przy okazji - @MWK, czy można byłoby zmienić tytuł tego posta na, na przykład "Classic Tetris Polska"? Wtedy nie trzeba byłoby trzaskać kolejnych tematów na kolejne przystanki...

...do których przed chwilą doskoczył Gorcon w Gorzowie Wielkopolskim (28-29 marca).
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lutego 17, 2020, 20:21:22
Słuchaj, jeżeli będą autentyczne braki w skompletowaniu sprzętu, to ja mogę zaoferować mojego NES-klona NASA NS-81 (http://elprimermando.com/wp-content/uploads/2017/12/consola-clonica-de-nintendo-nes-Nasa-con-caja-20161003001110.jpg), naturalnie jeżeli nie zaburzy to regulaminu.
Mimo, że to pirat, to działa w 50Hz i jest (prawie) w pełni zgodny z systemem PAL 8)
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Lutego 18, 2020, 09:36:53
NASA nie przejdzie nawet, jeśli wygląda podobnie i ma 7-pin. Jestem po rozmowie z całą ekipą CTWC - Vince'm, Trey'em i Adamem C w tej sprawie. :P
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lutego 22, 2020, 18:18:42
@Foryst, jutro będę na magazynie, rozejrze się jak z telewizorami stoimy i dam znać!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lutego 22, 2020, 18:32:02
No dobra, Panowie, a co z resztą?
50 chłopa na zlotach i tylko 3 NESy mamy na stanie, tak?
Ja wiem, że my bardziej Famicom/Pegasus, ale że aż tak?!
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Lutego 28, 2020, 11:08:12
Ymmm... korzystając z tego, że dziat zaginął w Magazynie...


2 marca ogłaszamy te trzy pierwsze przystanki na drodze do Mistrzostw Polski. Więc, możnaby powiedzieć, że kontakt z "bardzo potrzebny" wskakuje na "cholernie bardzo potrzebny" :D
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: dziat w Lutego 28, 2020, 11:26:28
Foryst wybacz - na śmierć zapomniałem. Postaram się to ogarnąć jaa najszybciej, będę dawał znać!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Lutego 29, 2020, 13:35:58
Trzymam za słowo, bo zegar tyka. :D
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Foryst w Czerwca 01, 2021, 13:32:11
...dobra, pora sięgnąć po złotą łopatę. :D

Mamy event live :D (https://www.facebook.com/events/945603779530622/)

Tym razem Kraków, dzięki wsparciu DKiG. Wersja NTSC, więc zwycięzca będzie także miał miejsce na Mistrzostwach Świata. :D

26 czerwca 2021.

A że eventy się budzą, pora szukać też kolejnych imprez.... kiedy się zapowiada famiCON w sumie? :D
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: MWK w Czerwca 21, 2021, 21:35:59
(http://www.contrabanda.eu/upload/hosting/ctwc_krk.png)
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: MWK w Lipca 03, 2021, 22:55:35
>> https://youtu.be/Twu611d_P3g

Tylko pierwsza runda, bo dalej nie było co oglądać ;-)
Bardzo dziękuję dla Forysta za profesjonalne przygotowanie oraz przeprowadzenie turnieju, no i rzecz jasna za mistrzowskie komentowanie - mega szacun!
Dziękuję również wszystkim tam obecnym, których miałem przy tej okazji przyjemność poznać, są naprawdę dobrzy w te klocki - ukłony!
Na koniec gorące podziękowania dla Krisa za zapisanie strumyka i wycięcie dla mnie odpowiedniej części - dziękówa chłop!

No i przy okazji zapisuję sobie tutaj PB (L9) >> 300.972  8)


edit:: byłbym zapomniał - GRATULACJE dla Mistrza Polski  -  furious programming aka fp!


edit2:: a tutaj skromna paczka z kilkoma zdjęciami oraz 1 filmikiem >> https://drive.google.com/file/d/16gBv67LR7AFiMRqIzVnKbHlqJf_5nc2i/view?usp=sharing


edit3:: dodaję jeszcze linka do oficjalnej stronki CTWC PL >> http://classictetris.pl/
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: daf w Lipca 04, 2021, 12:10:26
Bardzo fajna walka - od zawsze chciałem Cię zobaczyć walczącego z kimś z logo CTWC pośrodku. Samo w sobie wygląda to już mega poważnie i profesjonalnie. Musiała być naprawdę rewelacyjna przygoda. BOOM Tetris for Marek!
Gratuluję wyniku i dziękuję za wszelkie działania promujące ContraBandę.
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Ćwirek w Lipca 04, 2021, 19:10:47
Masz mega skill w te klocki MWK! Świetna walka, nie wiedziałem co sie dzieje na ekranie pod koniec :D
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Lipca 04, 2021, 20:16:39
Super sprawa, liczę na ściślejszą współpracę CB i tetrisowców w przyszłości, to ma potencjał.
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Qurek w Lipca 04, 2021, 21:07:51
Niezła OOP!! kompe OOP!! tycja. Pozdro Mareczku.
Tytuł: Odp: Classic Tetris Polska
Wiadomość wysłana przez: Mejs w Lipca 06, 2021, 02:37:15
Niezły emocjonalny rollercoaster, gratuluję zachowania zimnej krwi i odkopania z początkowych wariactw.