W co teraz grasz??
*

Offline sdm

  • **
  • 182
W co teraz grasz??
« dnia: Listopada 20, 2022, 21:19:05 »
Skoro jest temat "Co ostatnio przeszliście??" to przydałby się "W co teraz grasz??".

Obecnie przechodzę Dragon Quest III na SNES. Jest to moje drugie podejście do tej części. Wcześniej miałem spory postęp, ale został przerwany i nie wznowiony przez kilka lat. Dlatego zaczynam od zera.

Poprzednie "duże" części na SNES czyli DQ5 i DQ6 ukończyłem kiedyś na konsoli, niestety teraz nawet mając taką możliwość nie podejmę się jej z prostego powodu - save game. Brak czasu i "doskokowość" do ogrywania wymagają użycia nowoczesnych rozwiązań jakim jest emulacja na tablecie :) Niestety archaiczność zapisu stanu gry jest w starych DQ mocno upierdliwa i nie wytrzymuje próby czasu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie migracji pliku save game z emu do Super Everdrive, wiec grom wie czy nie bedzie ogrywany na dwa fronty.

Co do samego DQ3 to fabularnie mocno odstaje od DQ5/6, ale za to technicznie przepiękny.


« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2022, 14:00:49 wysłana przez sdm »

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: W co teraz grasz??
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2023, 14:05:38 »
Przechodzę ponownie Kingdom Come Deliverance - jedną z najlepszych gier "nowożytnich" w jakie grałem, ale tym razem wersja Royal czyli z wszystkimi dodatkami DLC.

Wiele osób odbija się od niej twierdząc często "nie mam sił grać w grę, która mechanikami siedzi w latach 80/90" :)



.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: W co teraz grasz??
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2023, 14:21:28 »
Próbuję zrobić kolejne podejście do Mission: Impossible. Tego na naszego ulubionego 8-bitowca, bazowanego na serialu o tym tytule z lat 80-tych. Gra oczywiście od Konami (wydana pod marką Ultra Games), więc nie może zabraknąć fenomenalnej oprawy audiowizualnej (ahh, ten title theme).  W ten tytuł grałem pierwszy raz dawno dawno temu kiedy próbowało się losowych gierek na emulatorze, i oczywiście ze względu na dość znajomy tytuł musiałem sięgnąć po nią. Moje pierwsze, pierwsze podejście wyglądało następująco: pierwszy etap, ulice w Moskwie. Ktoś mnie zaczyna atakować, przez przypadek trafiłem cywila, przylatuje helikopter żeby zabrać pierwszego chłopka, potem powtórka z drugą postacią, i za trzecim razem potrącił mnie samochód. No i game duper. Zupełnie nie kumałem o co chodzi. Dopiero teraz po przeczytaniu instrukcji oraz recenzji autorstwa SNESDrunk zacząłem czaić o co w tej grze chodzi, i jest to jakby krzyżówka Metal Gear i G.I. Joe. Zamysł jest świetny - trzy postacie o różnych umiejętnościach i parametrach, z ograniczonymi zasobami przeciwko hordzie wrogów którzy stają się agresywni gdy nas zauważą (krzycząc YOU!! w stronę gracza), choć w przeciwieństwie do Metal Gear, nie ma tak że ekran jest zalany nieskończoną falą mięsa armatniego. Wręcz przeciwnie, twórcom udało się uniknąć classic enemy respawn bullshit, i raz pokonany wróg już się nie pojawi ponownie. Jak na NES-a jest to coś rzadko spotykanego. Tyle że wykonanie całości nie do końca jest takie dobre, bo poziomy są długie, zginąć jest łatwo (zwłaszcza w kanałach nietrudno wpaść do szamba), a jak już jednego chłopka stracimy, to tracimy też jego cenne zdolności. Tak jakby developerzy z Konami chcieli, by poziom trudności pasował do tytułu gry ;) No, może mi się jakoś uda chociaż pierwszy etap ogarnąć.

Swoją drogą - wydaje mi się że twórcy Hotline Miami inspirowali się tą grą, gdyż styl oraz animacja sprajtów postaci widzianych bezpośrednio z góry wygląda zaskakująco podobnie, a do tego obydwa tytuły są bardziej, że tak powiem, ukierunkowane taktycznie niż na bezpośredni rozpierdziel typowy dla gier akcji.

Siudym, dobry temat, tylko skoro jest to dział o Famicomie/NES, to utrzymajmy go w tej konwencji.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2023, 14:57:57 wysłana przez Preki »

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: W co teraz grasz??
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2023, 16:41:28 »
Siudym, dobry temat, tylko skoro jest to dział o Famicomie/NES, to utrzymajmy go w tej konwencji.

Wzorowałem się na "Co ostatnio przeszliście??" - gdzie podawane są gry z różnych platform.