Motyw przewodni oraz grafiki
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Motyw przewodni oraz grafiki
« dnia: Listopada 01, 2017, 03:07:30 »
Kochani. Listopad. Czas działać. Jak mówi klasyk >>  mamy 8 miesięcy do zlotu a tu nic nie zrobione 8)

A tak całkowicie serio. Jubileusz przed nami. To wyjątkowa okazja. Zatem zgodnie z zapowiedziami ruszamy tym razem równie wyjątkowo wcześnie. Lepiej już zacząć ogarniać poszczególne rzeczy, aby potem nie zabrakło czasu.

Motyw przewodni oraz logo, w porozumieniu z WÓDKAZOO, zaproponowałem aby (bez)pośrednio nawiązywał do klimatu pierwszego zlotu. Pisał o tym dokładnie daf, ale dla przypomnienia, wyglądało to tak :


W związku z powyższym pragnę zaprezentować Wam odświeżone logo wraz propozycją identyfikatora na jubileuszowy, dzisiąty fCON :


OCZYWIŚCIE, temat otwarty, a wszelkie uwagi/zmiany mile widziane.



edit:: gotowe logo, a tu paczka >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/fCON10_logosetka.rar



« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2017, 01:13:01 wysłana przez MWK »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2017, 14:05:23 »
Bajka, MWK! Bardzo dobrze odświeżona graficzka z pierwszego spotkania. Usunąłbym jedynie te konsole z famicomowego paska, bo trochę razi różny kąt robienia zdjęcia. Można tam wstawić np. maskotkę przyszłego zlotu, czyli samego Grand Dada. Jego grafikę niedługo miałem zamiar wykonać. ;) A i trochę przysunąć "F" do reszty napisu. W ogóle ten pasek jest na tyle ładny, że całość prezentuje się świetnie.

Pytania. Może pasek nie bordowy, a np. w niebieskim kolorze tła Grand Dad? Bądź w zielonym kolorze butelek z piwem? ;) Temat do przemyślenia. Druga sprawa - przyszły zlot, to w zasadzie 9. rocznica naszego pierwszego spotkania, a nie 10... Co z tym robimy? Zostawiamy jak jest, czy rezygnujemy z hasła "10th anniversary"?
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 10:42:12 wysłana przez daf »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2017, 16:30:56 »
GrandDad obowiązkowo plus tytuł zlotu, nie musi byc Anniversary, wystarczy jak da się Grand DecADe! Wtedy rozwiąże się problem liczenia rocznic, a spuentowane wszystko zostanie WIELKĄ DEKADĄ!

edit: o kurde, dopiero zauważyłem ten delikatny napis z dekadą na pasku <3
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2017, 16:33:14 wysłana przez żur0 »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2017, 19:02:04 »
W zasadzie, to owa tytułowa "wielka dekada" też w takim razie jest nazwą mylącą, bo prawdziwa dekada będzie na 11. zlocie. ;) Ale olać to, nie zrezygnujmy już z tego hasła. Przy okazji - zrobiłem małą zajawkę. Nie jest to w żadnym razie propozycja na logo zlotu - to po prostu taka graficzka, którą będziemy mogli wykorzystać do różnych rzeczy.



*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2017, 21:44:37 »
Niszczysz Paweł, jeśli sam "narysowałeś" cały ten projekt to jestem pod absolutnym wrażeniem - FENOMENALNY ten CONTRAN (zjebałem, w "oryginale"
 był Fortran) CORTRAN 8)

Co do logo, to macie racje, o wiele lepiej "pulse" wygląda bez tych konsol i nie ma co bawić się w dodatkowe podpisy (data zlotu oczywiście czysto przypadkowa).
Wprowadziłem tudzież zastosowałem sie do Waszych poprawek/zaleceń, niebieski jest spox, ale osobiście nadal najbardziej podoba mi sie "oryginalny", bo i owszem, ten kolor ściągnąłem z oficjalnego logotypu prosto od Nintendo.







Jak myślicie?

NATOMIAST, co do tego, że kalendarzowo za rok wypadnie dziesięć lat jak spotkaliśmy się po raz pierwszy nie ma najmniejszej wątpliwości, ALE przecież tutaj chodzi o dziesiątą rocznicę powstania, pierwszy rok liczymy juz jako jeden, bo to podobnie jak w przypadku tego, że w przyszłym roku na zlocie będziemy obchodzić 35 rocznicę premiery Famicoma (10 rocznica odbyła się w 1993 roku a nie w 1994). Taki tok rozumowania pociąga również za sobą termin "dekada" = 10. Nie wiem jak to konkretniej wytłumaczyć...

Słowem >> celebrujemy dziesięciolecie powstania = spotkanie nasze po raz dziesiąty,  A NIE (uwielbiam to połączenie hehe).
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 22:22:25 wysłana przez MWK »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2017, 21:56:35 »
Zajebiście, Marek! O to właśnie chodziło! Propsuję to po stokroć. Bordowy chyba faktycznie najlepszy. Jeszcze tylko przybliżyć "F" do reszty napisu i będzie ideał.

A co do dekady, to się nie zgadzam (30-lecie Famicoma obchodziliśmy na F5, w 2013), ale jednocześnie nie mam nic przeciwko, więc temat uważam za zakończony i tyle. ;) Zróbmy to!
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 22:09:58 wysłana przez daf »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2017, 22:17:00 »
No ale Pawełku, sam sobie odpowiedziałeś - 30-lecie Famicoma na F5 w 2013, a zatem 35-lecie będzie na F10 w 2018 8)
Ja widzę co masz na myśli, F1 był w 2009, zatem dziesięć lat nam stuknie w 2019, czyli na F11, ale tutaj bardziej chodzi o "celebrowanie okrągłego spotkania/cyferki" nr 10, c'nie?

Kurcza, faktycznie to "F" odstaje od reszty, dopiero teraz jak zwróciłeś na to uwagę to zobaczyłem, ale ja nic nie ruszałem, to jakoś czcionka tak gra, niemniej jednak na bank przesunę, bo mnie teraz będzie gryzło 8)

Tak sobie teraz spojrzałem na logo z perspektywy drukarskiej - jak usunę to "tło" z napisu oraz Contrana to będą idealnie 2 kolory na białą koszulkę, wobec czego można by zajebiste sitko zrobić... ale jeśli chcielibyśmy różnokolorowe koszulki ze wszystkimi elementami logo, to trzeba znowu popełnić DTG a ja już tego nie zrobię, straciłem zaufanie po ostatnim razie, nie znam innej firmy, a eksperymentować na Nas nie zamierzam.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2017, 01:11:50 wysłana przez MWK »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2017, 22:26:38 »
Cytuj
ale tutaj bardziej chodzi o "celebrowanie okrąhgłego spotkania/cyferki" nr 10, c'nie?
No i otóż to. Dycha w nazwie zobowiązuje. ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 03, 2017, 00:40:21 »
Bordo i Contran ekstra, Marek! Te Grand DecaDE w lekkim ukryciu jest ekstra, białym fontem również. I F o ile kontrastuje, tak ma swój mocny charakter. daf, poezja ten arcik. Portki ma idealnie pod przyszłoroczną armadę rabarbarówki, zatem siądzie na naklejeczce jak zły!

PS. Panowie, ale ta dyskusja o rocznicy, prima sort, jak pragnę zdrowia!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 14, 2017, 01:13:22 »
Ok, oto gotowe, oficjalne logo, w trzech wersjach :

- czysta


- z Contranem made by daf


- oraz dwukolorowa


Tutaj można sobie ściągnąć paczkę z plikami w wysokich rozdzielczościach oraz w Corelu, w razie gdyby ktoś chciał sobie gdzieś to tam wykorzystać (przykładowo do sporządzenia plakatu? 8) anyone?) >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/fCON10_logosetka.rar

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 14, 2017, 07:08:09 »
Cytat: MWK
(...) w razie gdyby ktoś chciał sobie gdzieś to tam wykorzystać (przykładowo do sporządzenia plakatu? 8) anyone?)
Roger that! Dzięki, MWK. Jest świetnie!

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 14, 2017, 19:36:27 »
Grafiki wymiatają i to mocno XD Już się nakręcam.
Naprawdę jak mi się ludzie zlot śni jeszcze w listopadzie to znak, że się mocno dzieje!!!
Nie w tym roku! XD

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2017, 14:40:43 »
Kolor logo czerwony "Famicomowy" bo jakby inaczej. Innokolorowe niezłe, ale to już nie to.

Co do identyfikatorów to na drugiej wersji umieszczony jest dwukrotnie napis "Grand Decade" co jest zwyczajnie niepotrzebne w aż tak zwielokrotnionej wersji.

I zastanawia mnie element połączenia ręki z zieloną butelką. Wygląda to tak jakby pięść była przed butelką i nijak butelka nie była trzymana. To celowo? Czy może jest to biała etykieta butelki, która robi takie wrażenie? Tak czy siak ten element bym poprawił.

No i kwestia arcyważna! O ile się orientuję przyklask pozyskała nazwa Famicon X , tymczasem tutaj na plakietkach widnieje 10.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2017, 14:43:02 wysłana przez Nielogiczny »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 16, 2017, 07:00:00 »
I zastanawia mnie element połączenia ręki z zieloną butelką. Wygląda to tak jakby pięść była przed butelką i nijak butelka nie była trzymana. To celowo? Czy może jest to biała etykieta butelki, która robi takie wrażenie? Tak czy siak ten element bym poprawił.
Zgadza się. Inaczy nie umiałem narysować...

*

Offline DH

  • *
  • 21
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2017, 18:12:37 »
mi też się bardzo podoba, może w przyszłym roku się w końcu skusze