Full Quiet [Retrotainment Games]
*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 14, 2023, 13:26:52 »
Wciągnęło mnie dziś, pograłem godzinę. Niestety, dotarłem do punktu, z którego nie potrafię pchnąć fabuły dalej. Będę jednak próbował, bo gra jest tego warta.
Jest w ogóle bardzo ciemna, ale to wiedzieliśmy już dawno. Ciężko gra się w ciągu dnia, gdy w pokoju jest jasno, bo dużo rzeczy można na ekranie przegapić. Dodatkowo, na Everdrive Pro glitchuje mi się pasek życia i amunicji - źle się czasami wyświetla i jest to trochę problematyczne.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 563
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 14, 2023, 20:57:05 »
Ja w sumie nie poszalałem, bo dotarłem do kryjówki, gdzie udało się zapisać stan gry. Przelazłem przez jakąś bramę i potem się totalnie pogubiłem w terenie XD
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2023, 12:30:07 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 20, 2023, 22:32:55 »
Ej, wytłumaczcie mi coś, bo nie ogarniam tego moją głową. Dlaczego rom, który MWK umieścił parę postów wstecz odpala mi się w innej wersji na Everdrive Pro i na emulatorze. Na EDPro wchodząc w menu sterowania mam wersję z konsoli Switch, czyli wykorzystującą przyciski m.in. X, Y, L, R. Ten sam rom odpalony na NesterJ ma menu zupełnie inne - NESowe właśnie:



Problemem jest to na tyle dużym, że w wersji odpalanej na EDPro nie mogę wykonać dive'a, który jest bardzo przydatny w poruszaniu się postacią. W wersji emulowanej działa wszystko jak powinno i chłop "nurkuje" przyciskiem Start. Dotarłem już do piątej lokacji i teraz nie wiem, co mam zrobić, bo słabo tak bez tego uniku się gra. :o O co może chodzić?

Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 21, 2023, 07:40:06 »
"This game also works with a Super NES controller".
Gra wykrywa że grając na EDN8 Pro masz podłączony... kontroler od SNES.

Testowałem na emulatorze Mesen, który emuluje pad od SNES. Efekt na zrzutach ekranu.

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 21, 2023, 07:45:33 »
Łał, dziękuję Verteks za diagnozę. Odczytałem ten komunikat, że po prostu jest możliwość podłączyć taki kontroler. Czy ktoś ma możliwość przetestowania na podstawowej wersji n8 (ja swoją akurat pożyczyłem na dłuższy okres czasu xD)?

*

Offline Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 28, 2023, 16:57:13 »
hm hm u mnie na EDN8 PRO działa po nesowemu na famicomie AV. Nie grasz przypadkiem pszczółką czy czymkolwiek innym podpiętym w port rozszerzeń?

*

Offline daf

  • *****
  • 1744
Odp: Full Quiet [Retrotainment Games]
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 28, 2023, 21:35:41 »
No tak! Twój post odblokował mi głowę (co powinno było nastąpić już po uwadze od Verteksa). Przecież ja grałem na padzie Retro-bit, zamiast na oryginalnym NESowym... Sprawdziłem teraz na klasycznym i wszystko jest ok. Dzięki chłopy, działa.