Opowieści ze stajni: CAPCOM
*

Online daf

  • *****
  • 1743
Opowieści ze stajni: CAPCOM
« dnia: Stycznia 14, 2016, 17:33:29 »

Tym razem jedziemy z Capcomem. Jak odbieracie gry z tej stajni? Mi kojarzy się głównie z trzema rzeczami: Rockmanem, Street Fighterem, oraz liczną gromadą postaci od Disneya. Mają kilka niezłych shmupów i sporo wymagających platformówek (chociaż są również i bardzo błahe). Wydali moje ulubione serie na Famicoma - Rockmana właśnie, Duck Tales oraz Chip n'Dale, więc chociażby za to mam do nich duży szacunek.

Krótko opisaną historię Capcomu znajdziecie o tutaj.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Opowieści ze stajni: CAPCOM
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2016, 20:13:10 »
Capcom to gwarancja dobrej rozrywki! Zdecydowanie serie Duck Tales i Chip n'Dale grają u mnie pierwsze skrzypce! Za Mega Manem nie przepadałem, ale doceniam mocno ten cały świat, historię, kunszt i wiem, że są osoby, dla których to jedna z najważniejszych serii. Wspomniałeś Paweł o tych Capcom vs SNK i Capcom vs Marvel - grałem kiedyś na MAME, to jest taki roz^%$%l, że po prostu poezja!

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Opowieści ze stajni: CAPCOM
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2016, 20:25:36 »
Dodam jeszcze jedną rzecz, o której zapomniałem napisać wyżej - capcomowskie gry, w ogólnym rozrachunku, posiadają chyba najlepsze ścieżki dźwiękowe z tych na Famicoma. Przecież w samej serii z Rockmanem można wyłowić chyba z 20 sążnych pereł, do tego dochodzi Duck Tales 2 i Bermuda Theme. No a o sątraku z Western World (Chip n'Dale 2) kolejny raz nie będę już nawet wspominać. Dla mnie - bomba.

Cytuj
Wspomniałeś Paweł o tych Capcom vs SNK i Capcom vs Marvel - grałem kiedyś na MAME, to jest taki roz^%$%l, że po prostu poezja!
A ja z kolei nie miałem okazji nigdy pograć, ale widziałem gameplaye i... powiem, że na ekranie dzieję się naprawdę nieźle.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Opowieści ze stajni: CAPCOM
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2016, 20:41:05 »
Technicznie najlepsze ścieżki dźwiękowe ma Konami, Sunsoft i kilka innych developerów. Capcom owszem ma kilka melodycznych i świetnych, ale szału nie ma, natomiast są harakterystyczni do rozpoznania, ale brakuje tego pierdolnięcia jak w przypadku Konami chociażby mimo wszystko kilka dobrze zapamiętanych muzyczek mam i uwielbiam :).
Kwestia gustu :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2016, 20:42:46 wysłana przez Mati »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Opowieści ze stajni: CAPCOM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 16, 2020, 21:23:22 »
Rusek przechuj mistrz pokrzywiony właśnie opublikował kolejną część swojej serii o muzyce w grach, a ponieważ opowiada o kluczowych momentach oraz kompozytorach ze stajni Capcom, to idealnie pasuje do tego tematu:


(znajomość języka zdradzieckiego, chociaż podstawowa, jest tutaj niestety wymagana, aby cokolwiek zrozumieć)