Daiku no Gen-san [SERIA]
*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Daiku no Gen-san [SERIA]
« dnia: Grudnia 10, 2021, 14:52:47 »
Daiku no Gen-san (1991)

Mało znana gra. Platformer gdzie nawalamy młotem w przeciwników. Znam ją z pirackiego carta z dawnych lat. Jedynka dość prosta i krótka, ale przyjemna.

Daiku no Gen-san 2: Akage no Dan no Gyakushuu (1993)

Dwójka zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o rozgrywkę, grafikę i muzykę. Sam system rozgrywki pozostaje bez zmian, jednak dwójka jest też dłuższa. Polecam, bo naprawdę warto.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2021, 10:16:16 wysłana przez żur0 »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Daiku no Gen-san - 2 części
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2021, 22:59:44 »
Czyli "Hammerin' Harry". Druga część chyba nie wyszła poza JAP?

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Daiku no Gen-san - 2 części
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2021, 13:57:52 »

Dokładnie tak, dlatego jednak użyłem japońskiej nazwy.


Poza 2 częściami na famicom - gra wyszła też na automaty, GB, GBC, SNES i PSP.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

Odp: Daiku no Gen-san - 2 części
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 15, 2021, 11:52:07 »
Na F#13 próbowałem grać w Daiku no Gen San (1) ale tak sobie mi szło, w czwartym etapie przestawałem sobie radzić bo zawsze gdzieś się dałem dziabnąć tracąc power-upy a bez nich trudno. Ogólnie osiągalne do przejścia, może kiedyś.
Ja doceniam w tej grze "japońską" estetykę - mamy słodkie okrzyki, przerysowane postacie, przemoc jest ukazana w zabawny sposób. Wszystko co robi Harry po prostu cieszy michę, Irem zrobił kawał dobrej roboty w kwestii animacji.
Gameplay bardzo dynamiczny, sterowanie resposywne, wydawanie Harry'emu poleceń daje dużo radochy.
Muzyka typu "posłuchaj i zapomnij", największy minus produkcji.

W drugą część nie grałem, nie mam zdania na tę chwilę.

Irem ogólnie jest słabo doceniany jeśli chodzi o NES; Daiku no Gen San to akurat jedna z lepszych produkcji spod ich ręki na tego ośmiobitowca.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Daiku no Gen-san - 2 części
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 17, 2021, 17:06:24 »
Irem ogólnie jest słabo doceniany jeśli chodzi o NES; Daiku no Gen San to akurat jedna z lepszych produkcji spod ich ręki na tego ośmiobitowca.

Ooo przepraszam, ja Irem im na F#13 dużo czasu poświęciłem i zachęcam wszystkich do tego samego na F#14 ^^