Forum ContraBanda.eu

OD GRACZY DLA GRACZY => Opisy i recenzje gier => Wątek zaczęty przez: Squidek w Listopada 28, 2021, 15:01:59

Tytuł: Mega Man / Rockman
Wiadomość wysłana przez: Squidek w Listopada 28, 2021, 15:01:59
Chciałbym opowiedzieć wam, o mojej ulubionej grze na Nes, oraz ulubionej grze z serii Mega Man, którą kocham, czyli pierwsza część tego cyklu Mega Man z 1987 roku.

Gra opowiada o tytułowym bohaterze, który chcę pokonać złego doktora Wily'iego żeby ocalać świat. Gra jest typową platformówką, skaczemy na platfromach oraz strzelamy do przeciwników, ale gra wprowadza rewolucyjną wtedy mechanikę wyboru poziomu, mogliśmy sami zdecydować do jakiego poziomu wpierw pójdziemy, gra oferuje 6 poziomów Robot Masterów (w późniejszych grach jest ich 8 ) których na końcu każdego poziomu musimy pokonać, w tej części zmierzymy się z Cut Man'em, Elec Man'em, Bomb Man'em, Guts Man'em, Ice Man'em oraz z Fire man'em.

Po pokonaniu każdego bossa otrzymujemy specjalną broń, na każdego bossa działa lepiej inna broń (warto testować). Gdy skończymy wszystkie planszy pojawia nam się Wily, i musimy skończyć następne 4 poziomy żeby go pokonać, mamy do dyspozycji wszystkie nabyte bronie.

 Gra ma miano bardzo trudnej, nawet przy fandomie Mega Mana, pierwsza część ma miano "dla spoceńców", nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, owszem jest wyzwanie, ale każdy na spokojnie przejdzie te grę. Po pierwsze mamy nieograniczone kontynuacje, które już ułatwiają grę, a po drugie mamy do dyspozycji tricky, których łatwo się nauczyć, słynny glitch z pauzą jest bardzo pomocny w poziomach Wiliego, i sam go nadal stosuje, bo często nie chcę mi się walczyć normalnie z paroma bossami.

 Muzyka w grze jest wyborna, nie jest to poziom następnych części, ale i tak mamy kawał niezłej muzy, co do grafiki to dupy nie urywa, już wtedy mieliśmy castlevanie która miała nieziemską grafikę. Sterowanie jest bardzo proste i przyjemne ale bardzo skillowe, często musimy idealnie skoczyć, żeby ominąć pociski, które stanowią największe wyzwanie.

Podsumowując gra moim zdaniem jest bardzo dobra, jest moją ulubioną grą ale nadal uważam, że nawet nie jest najlepszą grą z serii mega man na NES, (mega man 4 wymiata) warto zagrać jeśli lubicie platformówki, nie każdemu ona podejdzie przez bardzo ciężkie unikanie pocisków (coś typu contra), ale zawsze warto spróbować.
Tytuł: Odp: Mega Man / Rockman
Wiadomość wysłana przez: Mcin w Listopada 28, 2021, 21:13:32

Pierwotnie miałem do tej gry uraz - coś mi nie pasowało w sterowaniu, jakby reagował z drobnym, ale zauważalnym opóźnieniem... Nie wiem, czy to przywykłem, czy przesiadka z Emu na LCD na Famicoma podpiętego pod kineskop zrobiły różnicę, ale się przekonałem i przeszedłem.


Gra jest trudna, ale nie bardzo trudna, o ile oczywiście poświęcimy chwilę na rozpracowanie co/na/kogo. Jest paru przeciwników (cutman, gutsman), których idzie łatwo pokonać zwykłym miotaczem, ale próba przejścia firemana bez dopałek to droga przez mękę... ja się nie zdecydowałem.


Fakt, końcówka, czyli walka z kilkoma bossami na raz to już ścieżka zdrowia, ale na szczęście sam willy to już wisienka na torcie i nie napsuje nie wiadomo ile krwi.


Podsumowując, warto się przekonać. ja sam ukończyłem dopiero klikam miesięcy emu i zbieram wenę na olejne części :)
Tytuł: Odp: Mega Man / Rockman
Wiadomość wysłana przez: Squidek w Listopada 29, 2021, 12:25:58
Z tym fire manem też tak miałem, ale okazuję się że jest najłatwiejszym bossem buster only, wystarczy skakać i atakować w tym samym czacie, warto spróbować. Co do opóźnienia, mega man lekko laguje gdy strzelany, ale to nie jest tak źle jak w mm3, da się przyzwyczaić.

edit: nie cytuj całego posta, pod którym piszesz bezpośrednią odpowiedź. [daf]
Tytuł: Odp: Mega Man / Rockman
Wiadomość wysłana przez: daf w Listopada 29, 2021, 12:37:52
Nie no, według mnie Cutman oraz Bombman są o parękroć łatwiejsi do ubicia podstawowym busterem - łatwo wyczuć wymagany pattern. W przypadku Firemana wielką przeszkodą jest ogień spod ziemi, co znacznie uderza w nasze HP. Za dzieciaka potrafiłem go "na aferę" ubić zwykłym strzelaniem, ale jest to sztuka. Dzisiaj bez lodu nawet do niego nie wchodzę...
Tytuł: Odp: Mega Man / Rockman
Wiadomość wysłana przez: Squidek w Listopada 29, 2021, 12:59:14
Fire man jest naprawdę łatwy gdy użyjesz tego sposobu, skacząc w rytmie z strzelaniem pokonasz go bez straty hp

edit: drugie ostrzeżenie, jak wyżej:  nie cytuj całego posta, pod którym piszesz bezpośrednią odpowiedź. [żur0]