Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Demoscena i gry homebrew / Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sdm dnia Marca 31, 2024, 13:46:44 »
Update. Poprawione sporo błędów, ale zapewne są ukryte jakieś jeszcze. W razie wykrycia proszę pisać :)

MMC1:
https://www.dropbox.com/scl/fi/9aea98v7az4xs13egafm0/sowa_wip_mmc1.nes?rlkey=oseco1dvadh3ivqxpq4ynv0c2&dl=1
MMC3:
https://www.dropbox.com/scl/fi/qi7akb7jmn4msv6gofntt/sowa_wip_mmc3.nes?rlkey=q1vb81tra3dk9e8hg5w4msmq2&dl=1

Linki z postu niżej są także po update, nieco inne poziomy:




Zacny projekt. Ciekawe jak z progresem bo na stronie pisali o poznym 2020. Moze Covid cos namieszal.

No i na koniec pytanie o Keystone Kapers - czy będziesz kontynuował projekt? (zatrzymał się z tego co wiem na v.0.13a i kuniec... a szkoda, bo doskonale się zapowiada)

Jeszcze wracajac do pytania:  Robiac tego KK na NES, jednoczesnie bawilem sie w pewien "miszmasz" owej gry z Montezuma Revenege - roboczo nazwana "Kapitan Sowa na tropie". Na razie wstepnie ogarniety silnik sobie lezy, a czy wroce do KK i Sowy to raczej pewna sprawa.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/eww9me21rlw5hi7/kapitan_sowa.nes (MMC3)
https://dl.dropboxusercontent.com/s/fule8wsxychv5kh/kapitan_sowa_mmc1.nes (MMC1)

Wczesniak ROM do potestowania, ekrany oczywiscie zrobione jedynie do testow wiec prosze nie doszukiwac sie sensu. Ogolnie podobnie jak w Montezuma, klucz otwiera drzwi, mieczyk umozliwia zabicie przeciwnika (tu zamiast mieczyka jest "cos", ale pewnie bedzie to grafika "pałki" policyjnej).



Filmik - dodane kilka zmian ostatnio:

42
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Marca 29, 2024, 05:52:54 »
Rzutem na taśmę pękła setka. 100 stron nie licząc okładek.
43
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OsA dnia Marca 28, 2024, 23:19:00 »
To ile tam stron ostatecznie wyszło Panie Kapitanie?
44
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piterus dnia Marca 28, 2024, 21:47:32 »
Piszę się na przedpłatę w ciemno. Cena na spokojnie niech jest taka żebyście nie musieli dokładać do tego.
45
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Marca 28, 2024, 15:37:13 »
Dziękuję, Mcin.

Cena egzemplarza poszła jednak delikatnie w górę - kwestia zwiększonej objętości pisma, ale to poniekąd powinna być pozytywna informacja. ;)
Myślę, że zrobimy to tak, że cena dla osób kupujących z przedpłatą wyniesie 55 zł, ciut wincy - bo 60 zł - na zlocie i po nim. Mam nadzieję, że wybaczycie podwyżkę, ale taką właśnie mniej więcej cenę będziemy płacić w drukarni za 1 egzemplarz.

Konkrety wlecą już w święta, bądźcie więc czujni.
46
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Marca 25, 2024, 20:52:54 »
Moje wszystko wysłane. Jeśli trzeba będzie podnieść cenę, żeby zabezpieczyć operację, masz mój głos.
47
Hardware / Odp: Evedreive N8 Plus - chiński everdrive pro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OsA dnia Marca 25, 2024, 16:34:00 »
Po 1.5 miesiace uzytkowania - wersja video.

48
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Preki dnia Marca 19, 2024, 11:30:52 »
49
Demoscena i gry homebrew / Odp: Siudymowe Gry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sdm dnia Marca 12, 2024, 13:58:37 »
Po sporej przerwie od kodowania i raczej tylko na chwilę zmiana tego faktu  - wróciłem do asemblera 65816 i wersji kodu demka multiplatformowego na SNES (miałem zaczęte ale poddałem się)...

Udalo sie ogarnac 65816...


SNES ROM (1024 Bytes LoROM)
https://www.dropbox.com/scl/fi/o2gdicila1igd38li7jd2/snes_engine_test.smc?dl=1

Oraz dwa Pak-Many na C64/Atari8 i coś na ZX Spectrum ale to jeszcze z 2022 roku:


C64 (ROM ma SFX, ale film nie ma bo nie udało mi się tego ogarnąć zgrywając video z emulatora

Tu z innego kanału, jest SFX:

Atari8:

Skaczący Willy na ZX:

Na koniec bardzo bardzo pierwsze podejście do Amstrad CPC+ (GX4000)
50
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daf dnia Marca 12, 2024, 10:36:50 »
Prace mają się ku końcowi, ciężko powiedzieć ile artykułów jeszcze dotrze. Za nieco ponad 2 tygodnie kończy się deadline ostateczny, wtedy wszystko stanie się jasne.

Cena jednego egzemplarza ponownie wynosić powinna 50 zł, mimo większej objętości pisma. Ale poczekajmy z ostateczną ceną jeszcze te kilkadziesiąt dni. Piszę jednak o tym już teraz, gdyż w tym roku chciałbym przeprowadzić zamówienia online, z jednoczesną zapłatą za pismo z góry. Dlaczego tak? Ano po prostu - cena całego zamówienia wynosić będzie sporo więcej niż organizacja całego FamiCONu, stąd redaktorzy nie chcieliby ponownie wykładać całej tej kasy od siebie.
Nakład będzie trochę większy niż w przypadku numeru 2. Pierwszeństwo zakupu będą miały osoby, które napisały jakikolwiek tekst do numeru, ale starczy na pewno dla wszystkich. Jest na co czekać, gdyż wartość merytoryczna tego numeru przerasta dwa pierwsze numery razem wzięte. W kontakcie!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10