Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #30 dnia: Października 04, 2020, 20:58:22 »
Jeszcze jeden strzał odnośnie naszego tajemniczego "M" z Dubaju i też po części tego co pisał Siudym.

Dzisiaj przypadkowo wpadłem na konsolkę, która nie dość, że brandowana jest wszystkim co tu rozkminiamy, to dodatkowo nosi symbol MT-1010DX  8)

















« Ostatnia zmiana: Października 10, 2020, 22:40:13 wysłana przez MWK »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #31 dnia: Października 10, 2020, 22:48:41 »
Przepraszam za double post, ale kurcza co ruszysz te temat, to nowe kwiatki wychodzą... "NAGLE" okazało się, że istnieją DWIE kompletnie różne (z wyglądu) konsole Pegasus MT-1010DX jednak nadal sygnowane tym samym tajemniczym "M" z Dubaju  8)
















*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 03, 2020, 21:14:09 »
Świetne znaleziska MWK!!! Szczerze mówiąc już myślałem, że w temacie nic więcej nie da się odkryć szperając w internecie, a tu proszę. Ach, gdyby tak można zajrzeć do środka tych maszynek... Co tam siedzi pod obudową  8) Gratuluję znaleziska! Piękne Pegasus'y, a szczególnie ten z bezprzewodowymi padami :) Być może to jeden z ostatnich modeli od Mirrador, szczyt techniki tamtych czasów  ;D Z tego co pamiętam firma Micro Genius też produkowała konsolę z padami bezprzewodowymi, muszę sprawdzić w Twoim temacie o MG jakie to były roczniki...

Edit: Ciekawostka z allegro. Pojawiła się aukcja z SY-700, znaczek Mirrador, logo Pegasus i oznaczenie modelu MT 777-DX. Pomieszanie z poplątaniem. Sprzedawca opisuje konsolę jako Europejska/Azjatycka wersja. MWK, Ty widziałem w innym temacie, że dobrze ogarniasz tematykę padów. Jakie pady ma mieszaniec z aukcji? Hmmm...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pegasus-mt-777dx-asian-european-version


Edit 2: Dodaję screen, aby nie sczezło.  /daf
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2020, 12:42:16 wysłana przez daf »

Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 06, 2022, 16:02:28 »
Bazując na 99% prawdopodobym prototypie do którego dotarłem (pełen opis w osobnym temacie), możemy kontynuować wątek w oparciu o poszukiwania producentów stosujących:

- mikroprocesor UMC UM6561CF-1 9650A M50633
- oznaczenie głównego PCB symbolem S-060
- oznaczenie PCB padów symbolami IN-5 oraz IN-10

Jeśli dotrzemy do modeli konsol, w których zastosowane zostały powyższe, będzie to poszlaką przybliżającą do konkretnego producenta, który ze swojej fabryki mógł wypuszczać także Pegasusa MT-777DX.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 17, 2022, 14:50:45 »
Nie chcę Cię rozczarowywać, Grzegorz, ale na 99% nie jest to prototyp, a dokładnie jak w przypadku opisywanego przeze mnie przed laty Ken-Kida, jest to młodszy model wykorzystujący rozwiązania (tudzież zmodyfikowane formy wtryskowe) znane nam ze starszego, rodzimego MT-777DX.

Nie wdając się w szczegóły, popatrz tylko na sam procek, w Ken-Kidzie jest datowany na 94 rok, a u Ciebie jest 96. Redukcja komponentów to efekt cięcia kosztów wraz z ubiegiem lat i wzrostem cen (patrz wszystkie wersje IQ-502), a nie prototypowania.

Żeby nie było. Zajebiste znalezisko - najbardziej podobają mi się joypady - i bardzo fajnie, że trafił w Twoje ręce, ale uważam, że na chwilę obecną poza cenną informacją, że jakaś firma tłukła to dalej w takiej postaci (i z taką naklejką na przodzie), to wszystko.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Narazie tylko tak tu wrzucam, że by nie zginęło >> https://uc.pory.app/

Dziękuję Rocket za to znalezisko! Ogarnęliśmy w jeden wieczór to, czego nie byliśmy w stanie od ponad 15 lat  8)