Czy Retro Wróci do Mody [Radio Rzeszów - 18.03.2023]
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Czy Retro Wróci do Mody [Radio Rzeszów - 18.03.2023]
« dnia: Marca 19, 2023, 13:33:24 »
Za pozwoleniem Mono, pozwoliłem sobie umieścić jego nowinkę z żerania w odpowiednim temacie. Cytując:

Wczoraj o 10:15 w Radiu Rzeszów mieliśmy okazję pogadać trochę o 8-bitowcach. W audycji uczestniczył Kaz (AtariOnline), Jad (Avalon), Michał Piętal (Politechnika Rzeszowska) i ja - atarowiec :) Skoncentrowaliśmy się na komputerach i za mało było o konsolach (właściwie tylko mała wzmianka), ale to zorientowałem się poniewczasie i następnym razem się to naprawi. Jakby ktoś chciał posłuchać konwersacji to podrzucam linka:

>> https://radio.rzeszow.pl/audycje/czy-sprzety-retro-przejma-rynek

(gdyby ktoś zechciał sobie pobrać całość materiału w formacie mp3 i odsłuchać poza stroną, to zapraszam do klikania TUTAJ)

Na koniec chciałem tylko dopisać, iż moim zdaniem retro, jako całość zjawiska, zarówno komputery, konsole jak i styl, już od dłuższego czasu zauważalnie przeniknęło do naszego życia i spotyka się z coraz większą akceptacją społeczeństwa, bo już nie na zasadzie ciekawostki, czy sentymentu (tego oczywiście też, szczególnie dla nas przede wszystkim), ale jako patent na życie, takiego wiecie, już bez skrępowania, że to jakieś "dziecinne wygłupy", patent, który pozwala ludziom zatrzymać się, popatrzeć, posłuchać i pomyśleć - hm, rzeczywiście, coś w tym jest.

*

Offline mono

  • *
  • 41
Odp: Czy Retro Wróci do Mody [Radio Rzeszów - 18.03.2023]
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 20, 2023, 19:14:40 »
Zgadza się. To już nie są przelewki. To już są początki polskiego game-devu :D Pionierzy i prekursorzy.
Dzięki Marek za wątek. A na dodatek jeszcze mała notka o KWAS-ie, który odbył się w wigilię wydarzenia nieopodal w lokalu Stary Browar przy współudziale nie kogo innego ale (a cóż to za postać przemyka po ulicach) MWK we własnej osobie.
https://ptodt.org.pl/wszyscy/k-w-a-s-28-w-rzeszowie/
Kaz nie opisał zdjęcia, ale od lewej: RobertXS, MWK, Trub, Kaz, DiskDoctor, MAG(M) i ja.
Może na przyszły raz zapowiadać takie wydarzenia też i u Was?
code, hex and rol'n'ror
niewiedza buduje, wiedza rujnuje