Newsy z demosceny NES/Famicom
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Newsy z demosceny NES/Famicom
« dnia: Sierpnia 03, 2017, 16:06:22 »
Zakładam nowy wątek, który przypinam od razu. Jest co prawda temat Dreda, ale on się skupia na tłumaczeniach. Temat powstaje z myślą o dzieleniu się newsami z demosceny, często krótkimi informacjami, które jeszcze nie zasługują na nowy wątek. Możecie tutaj informować o nowych demkach czy postępach w tworzeniu homebrew. Jest kilka mniejszych studio niż Mega Cats, więc warto żebyśmy byli na czasie z ich produkcjami. Proponuję przed każdym newsem dawać datę.

21.07.2017r.

Eskimo Bob na Steamie! My jednak bardziej czekamy na wersję NES, która jest zaplanowana na początek przyszłego roku. Wygląda nieźle. Na profilu twórcy znajdziecie więcej video z grą zarówno w wersji NES jak i PC.


01.08.2017r.



Twórca Lizarda zapowiada, że to ostatnie takie przeprosiny, więc może doczekamy się w końcu finalnego produktu.


03.08.2017r.



Sly Dog Studios informuje na Twitterze o możliwym końcu prac nad swoim głównym projektem czyli  Black Box Challenge. Gra wydaje się być RPGiem z elementami akcji. Więcej zobaczycie pod tym linkiem na filmach związanych z powstawaniem gry.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 16:41:47 wysłana przez żur0 »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #1 dnia: Września 06, 2017, 18:00:30 »
21.09.2017r.

Na Kickstartera trafił kolejny projekt Retrotainment Games czyli przygodówka Full Quiet. Gra wygląda obiecująco i już uzyskała wymagane wsparcie. Poniżej film promujący nowe wydawnictwo:


*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #2 dnia: Września 10, 2017, 04:37:46 »
09.09.2017

https://youtu.be/ITrWY0S46lw
Świat ujrzał nowy tytuł na NESa. Widziałem tylko dwa filmiki, jutro widzę się z MaarioSem na wolumenie, mam nadzieję że wrzucisz na Everdrive i sprawdzimy u mnie na chacie tak jak pisałem (znaczy piszę teraz smsem). Połączenie Sailor Moon i zrecznościowej klikaniny jak Adventure Island. Koks, czy tam gdzie jesteś, mają kompy z assemblerem? Czy już zrobiłeś jeden?

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #3 dnia: Września 10, 2017, 09:31:24 »


O kurde, myślałem na początku, że laska ma penis.

W zasadzie znowu nic odkrywczego, ambitnego i bardziej złożonego aniżeli najprostszy pomysł rozgrywki. Taka tam prosta minigierka, z tego co widzę. Tym razem okraszona jednak fajną animacją postaci i jako tako oprawą a/v.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2017, 14:37:17 »
22.10.2017r.


Zapowiada się całkiem ciekawa seria :) Bardzo podoba mi się ten koncept :)

22.10.2017r.

Absolutny hit, wydaje się, że Frank Cifaldi posiada już zdumpowane Sim City na NESa!



25.10.2017r.

Rekt - nowy tytuł na NESa, jakaś zwariowana gra z diabłem kapitalizmu - Walmartem w tle :D


« Ostatnia zmiana: Października 27, 2017, 14:49:15 wysłana przez żur0 »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 18, 2017, 01:10:36 »
No offence, ale tak to właśnie wygląda jak się komodorowcy chycą za coś innego niż commodore >> http://www.pouet.net/prod.php?which=71988
Następne nudne, beznadziejne i niczegonowegoniewnoszące demo na NESa...

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 07, 2018, 19:01:45 »
[doublepost]

Chciałem to tu umieścić, aby już nie wyparowało >> http://mwk1.vot.pl/contrabanda/stuff/120cah4e3.rar

Tam jest składanka 120-in-1 z gruzem + emulator CaH4e3.
Należy pamiętać, aby po odpaleniu tego ROMa zresetować emulator (F10).

[/doublepost]

*

Roben

Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2018, 05:51:30 »
Właściwie to przyda się osobny wątek na temat tej składanki, sama waga tego pliku jest proporcjonalna do gruzu na budowie.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 08, 2018, 09:56:13 »
06.01.2018r.


Bio Hazard przetłumaczony z chińskiego na angielski.

Szkoda, że te chinole mają tak koszmarną ścieżkę dźwiękową, przy takiej grze to muzyka robi połowę tematu, a tu znów te popikiwania. No ale nie można mieć wszystkiego jak mówią. Tak czy siak ROM przetłumaczony z chińskich krzaków.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2018, 09:53:35 »
16.01.2017



Szanowne Państwo, Kochani Moi i wyszedł! Wyszedł Lizard wersja beta. Jedna z niewielu "większych" homebrew, które zostały skończone na naszą konsolę. Do pobrania tutaj. Obserwowałem prace nad Lizardem i faktycznie chyba sporo samozaparcia musiało kosztować dojście do tej bety. Z tego co podpatrywałem twórcę to może być tam trochę dobrego rzardu! No to zapraszam do testowania, sam siądę dziś bankowo, bo dopiero w robocie się natknąłem na tę informację.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2018, 11:21:59 »
Bardzo miło czytać jest o tej grze, bo postępy można było śledzić z miesiąca na miesiąc - projekt nie leżał na dysku odłogiem, widać że cały czas coś się z tą grą działo. Liczę, że wydane zostaną także kartridże famicomowe, wtedy na pewno będę chciał nabyć Lizarda drogą kupna.

*

Roben

Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2018, 20:53:32 »
Jako że jestem dobrym adminem kraniarzem zarabiającym miliony razy więcej niż co niektórzy na forum prowadząc działalność windykacyjną pozwoliłem sobie na burżuazje i wykupiłem ROM na NESa, a u mnie macie go za darmo, wystarczy pobrać go z naszego serwera -> Lizard.nes [BETA 4.1.8.9]

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2018, 23:03:25 »
Pietrek, to doskonała wiadomość, ale... ja już przeszedłem tego Bio Hazarda po chińsku i wcale jakoś nie miałem kłopotów - OK raz przy obrazach, ale to sobie ściągałku wydrukowałem i wsadziłem do opakowania z grą - natomiast co do muzy to może to tylko ja, ale po około kwadransie zaczyna się w hooy podobać, po godzinie już wpada w łeb, a jak skończysz całą grę to sobie nawet okresowo pod nosem nucisz 8) HAHA tak, mam to do dzisiaj i nie uważam to za traume 8)

Lizard, mega news, fajnie, że autor ciągle tam przy tym dłubie, ja już byłem na 98% przekonany, że dał se luz i poszedł na wódkę, trzea będzie pograć, ACZKOLWIEK, contrabandycki wywiad już donosi, że gra nieco wieje nudą. Co, nie prawda to jest?

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 16, 2018, 13:40:48 »
Jezu, na coraz straszniejsze gówna zbierają na tym kickstarterze.

https://www.kickstarter.com/projects/424496721/ninja-i-and-ii-two-fast-paced-action-8-bit-nes-gam

*

MaarioS

Odp: Newsy z demosceny NES/Famicom
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 16, 2018, 18:25:02 »
Dobra masówa robi się z tymi rzeczami, niczym tak samo jak w czasach świetności NESa jak kijowi producenci gier robili kitowe gry żeby tylko dostać szybkiego cash graba tanim kosztem i sprzedać szybko gierę małym dzieciom. Ogólnie to teraz mogliby spokojnie całego NESa od nowa "zalegalizować" i oficjalnie sprzedawać od nowa skoro dosłownie cały świat znowu gra na tych pegazusach i widać co się dzieje