Contrabanda Championship Cup 2023
*

Offline daf

  • *****
  • 1751
Contrabanda Championship Cup 2023
« dnia: Lipca 20, 2022, 20:49:36 »

Witam serdecznie.

Ponieważ żur0 po paru dobrych latach postanowił odpocząć od organizowania niezapomnianych edycji ContraBanda Famicom League, zdecydowałem się wypełnić tę pustkę w sobotnim, zlotowym popołudniu i wlecieć z nową formułą. Nie wiem, czy turniej się przyjmie - nie zamierzam tu rywalizować z legendą CFL-a, bo jestem za cienki w uszach - zamierzam jednak ruszyć z pomysłem, który wpadł mi głowy dłuższy czas wstecz. Tym razem pojedynki nie będą grupowe - każdy będzie walczył tylko i wyłącznie na własne konto. Każdy uczestnik będzie miał szansę zagrać w te same gry, w takim samym wymiarze czasowym. Dodatkowo gry będą podzielone na kategorie w taki sposób, że każdy powinien znaleźć choć kilka gier, w które będzie dobry.

Nie wiem, jak to wyjdzie w praktyce, czas pokaże. Pewien mądry człowiek rzekł do mnie: "A co z klimatem? Nie będzie przecież kibicowania i przyśpiewek, które towarzyszyły CFL". No pewnie nie będzie... Tak jak pisałem - nie zamierzam porównywać tego zbyt mocno do turnieju Piotrka, to zupełnie inny turniej o nieco innym charakterze. Rywalizacja nie będzie tak zacięta, emocje nie będą tak wielkie. Formuła sprzyja bardziej braku losowości, ale może wyeliminować to tak lubiane emocje i walki do ostatniej sekundy, wiem. Mimo wszystko chcę spróbować, tak więc mam zaszczyt otworzyć oficjalne zapisy na:

Contrabanda Championship Cup 2023

Turniej polegający na wyłonieniu najlepszego gracza w gry na Famicom, z 20-tu zgłoszonych do niego zawodników.

Turniej dzieli się na cztery sekcje:
- Arcade Party - klasyczne gry arcade w famicomowej wersji,
- Shots Frenzy - gry z kategorii shoot'em up,
- Bricks Madness - gry z kategorii zręcznościowo-logicznych,
- Serious Game - najbardziej popularne gry na naszą konsolę.

1. Ogólne zasady turnieju.

- W każdej sekcji turnieju znajdzie się 4 gier (w sumie 16 tytułów).
- Czterech graczy jednocześnie toczyć będzie pojedynek w każdą z gier po kolei - w każdą w nich równo 2 minuty.
- Po dwóch minutach rozgrywki w pierwszy tytuł, spisane zostaną punkty każdego gracza, następnie jednocześnie na czterech stanowiskach włączona zostanie kolejna gra z danej sekcji.
- Po rozgrywce w cztery tytuły (czyli w całą daną sekcję), punkty z wszystkich czterech gier zostaną zsumowane, a miejsca przed telewizorem zajmie kolejnych czterech graczy.
- Po czterech turach grania w gry z jednej sekcji (4x5 graczy), rozpoczynamy kolejną - kolejność zawodników nie zmienia się i jest identyczna w każdej z sekcji.
- Tytuły gier z poszczególnych sekcji zostaną poznane dopiero podczas turnieju, wraz z rozpoczęciem każdej z nich.
- Ostateczną wartością punktową dla gracza, jest suma punktów we wszystkie 16 gier turnieju. Gracz z najwyższą wartością punktową, zostaje zwycięzcą turnieju.
- Dodatkowo, zsumowane zostają punkty z poszczególnych sekcji i wyróżnieni zostaną także zwycięzcy w poszczególne sekcje - np. najlepszy gracz w gry logiczno-zręcznościowe.

2. Zasady grania w poszczególne gry.

- Granie w konkretny tytuł, czwórka graczy rozpoczyna jednocześnie, a rozgrywka trwa 2 minuty.
- Po tym czasie wszyscy gracze wciskają pauzę i spisywany zostaje wynik punktowy z każdego stanowiska. Następnie gracze resetują konsolę i wybierają kolejny tytuł listy. Zasada ta dotyczy każdej gry na liście turniejowej.
- Nad sprawnością przebiegu turnieju czuwać będą dwie osoby - ja oraz drugi sędzia w postaci Żura.
- W przypadku strat wszystkich żyć, bądź zakończeniu rozgrywki przed upływem regulaminowych 2 minut, zapisywany jest wynik końcowy gracza.
- W przypadku kontynuowania rozgrywki po regulaminowych dwóch minutach, wynik gracza w poszczególnej grze nie jest brany pod uwagę (może skutkować ostrzeżeniem).
- W przypadku, gdy sytuacja nie pozwala na wciśnięcie pauzy (np. zliczanie punktów po etapie bonusowym, cut-scenka, bądź screen pomiędzy dwoma etapami), gracz czeka na najbliższą możliwą okazję na zapauzowanie gry.
- Opóźnianie prowadzenia turnieju oraz zachowania niesportowe grożą ostrzeżeniem w kierunku zawodnika. Po kilku ostrzeżeniach możliwe są: anulowanie wyniku w poszczególnej grze, brak udziału w poszczególnej grze, bądź w całym turnieju.

3. Warunek udziału w turnieju.

- Każdy zainteresowany może wziąć udział w turnieju.
- Warunkiem wzięcia udziału jest zgłoszenie swojego udziału w tym wątku.
- Zapisy trwają do dnia 31 maja 2023 r., bądź do zapełnienia 20-osobowej listy turnieju.
- Poza 20-osobową listą turniejową, uzupełniana jest również lista graczy rezerwowych.
- W przypadku niedyspozycji określonej ilości graczy z listy podstawowej, do turnieju wchodzi taka sama ilość zawodników rezerwowych - kolejność zależy od daty zgłoszenia się do turnieju.

4. Pozostałe informacje.

- Planowany termin rozegrania konkursu to sobota 8 lipca 2023 r. Szacowany czas trwania to 4 godziny.
- Sprzęt użyty do turnieju, to 4 Famicomy AV oraz 4 pady od konsoli NES. Telewizory będą różnić się między sobą wielkością oraz jakością wyświetlanego obrazu.
- Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody rzeczowe.

Uczestnicy CCC'23:
01. Mcin
02. OsA
03. Mati
04. Verteks
05. Krisuroku
06. Martin
07. Kaktus
08. PsxManiac
09. dziat
10. Preki
11. Bogdan
12. Ćwirek
13. KitsuneFox
14. 1990in1
15. Rocket
16. MWK
17. Pieseu
18. Senshu
19. Arek
20. Qurek

Lista rezerwowa:
21. Zelas12
22. Mejs
23. Lio
24. Jockey
25. Biolog
26. ...
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2023, 22:07:15 wysłana przez daf »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 819
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2022, 21:18:15 »

Żodnych mnożników? Czyli jak w legendarnym katridżu nintendo, trzeba wyczuć, która gra najistotniejsza.


Pewnie, że biorę udział!


PS publikacja listy gier na zlocie czy jakoś wcześniej?

*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2022, 21:35:02 »
Wpisać!
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1751
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2022, 21:38:40 »
Cytuj
Żodnych mnożników?
Postaram się na tyle dobrze dobrać gry, żeby nie było w jednej 120.000 pkt, a w drugiej 1500. Ewentualnie mnożniki może będą, to raczkujący regulamin i wszystko jeszcze się okaże.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 20, 2022, 21:52:42 »
Mogę spróbować wziąć udział. Zawsze pewnie jakiegoś jednego punkta zdobędę grając na ślepo. Z resztą dla mnie to zabawa. Obiecuję, że jak zostanę najgorszym graczem w turnieju to nie będę rzucał padami i płakał. xD Ciekawy pomysł Daf. :)

Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 20, 2022, 21:59:30 »
Pegasus World Championship 2023, jak Mcin zauważył.

Dopisz mnie na listę.

Może i przyśpiewek nie będzie, ale można dodać pikanterii rozgrywkom, ja zaczynam - o i jest kategoria gier logicznych, widzę że dotarł przelew do organizatora, bardzo dobrze
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2022, 22:01:56 wysłana przez Verteks »

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2022, 22:13:24 »
Proszę o wpisanie mnie na listę. ;)
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 819
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 20, 2022, 22:16:34 »
tylko mniej nadzieję, że nie uzna sygnatury za część posta XD

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 20, 2022, 23:32:52 »
Poproszę o zapisanie! :)

P.S. Na potrzeby turnieju użyczam:

- Famicom AV
- 2x pad NES (oryginały, po solidnym przeglądzie Bartka)
- Everdrive N8 Pro

P.S. 2 - w miarę możliwości uzbierajmy 4x EDN8 Pro, albo 4x EDN8 zwykłe, bo zauważyłem w ubiegłym roku różnicę w szybkości odpalania się gier.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2022, 23:37:04 wysłana przez Martin »
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 20, 2022, 23:47:24 »
Zgłaszam swoją kandydaturę do turnieju :)

PozNinjaki górą!

*

Offline PsxManiac

  • *
  • 46
  • Smażone Parówki lepsze niż z mikrofalówki
    • Twitch
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 21, 2022, 00:23:44 »
Wpisuj i mnie :)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1173
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 21, 2022, 06:37:16 »
Przeklawy turniej u oprawa! Dopisz mnie proszę Paweł!

*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 21, 2022, 07:08:58 »
A ja tak dodam na boku, że z racji bliskich korelacji pana organizatora z panem MWK - pojawienie się tetrisa w puli gier będzie co najmniej podejrzane.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Preki

  • **
  • 433
Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 21, 2022, 08:10:40 »
Skoro liczba miejsc ograniczona to lepiej wcześniej niż wcale. Wchodzę w to.

Odp: Contrabanda Championship Cup 2023
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 21, 2022, 14:46:33 »
Dzień dobry, również poproszę o dopisanie.