Post-rock / Post-metal / Ambient
*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 17, 2018, 23:05:19 »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2018, 00:37:43 wysłana przez Dred »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 02, 2018, 19:57:03 »
Isis - 20 Minutes / 40 Years
https://www.youtube.com/watch?v=go7rxSu7UlI

Świetny kawałek (i ogólnie cała płyta), do którego mam wielki sentyment. Do dziś pamiętam podróż PKSem na pierwszy FamiCON, gdy ta właśnie nuta non-stop sączyła się z słuchawek. To był właśnie czas tego zespołu w moim życiu.

Tides From Nebula - Dopamine
https://www.youtube.com/watch?v=L6piXf6TQqo

Nowy singiel TFN. Jest bardzo dobry, ale taki trochę nie w ich stylu. Mam mieszane uczucia, ale dobrze się go słucha. Klasa jak zawsze.

*

Offline Kaplitov

  • *
  • 42
  • Bajkozjeb
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 04, 2018, 17:00:46 »
Co do nowego kawałka TFN - sam uważam, że jest BARDZO dobry. Z tym, że rzeczywiście trochę nie w ich stylu. Niemniej brzmi interesująco i intruguje mnie jaką drogą artystyczną Tidesi podążą. Mam nadzieje, że za jakiś czas dostaniemy cały kawałek, ale przed tym oczywiście jeszcze druga połowa singla.

Ostatnio byłem na ich koncercie plenerowym. Bardzo dobrze brzmi ich muzyka na otwarym terenie aniżeli w małych zamkniętych i dysznych klubach. No i udało mi się dorwać Adama, pogadać z nim minutkę i poprosić go o autograf na moim ulubionym albumie.


bajkowa lista - myanimelist.net/profile/nyankov

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 04, 2018, 18:24:45 »
Świetna sprawa, gratuluję. Która to płyta, bo kojarzę jedynie fronty i tyły (fizycznie posiadam jedynie Safehaven)? Earthshine? Ja widziałem ich na żywo 4-krotnie, ale jedynie w zamkniętym klubie (zawsze w tym samym, zresztą). Według mnie technicznie prezentują ekstraklasę, już na drugim albumie osiągnęli produkcyjnie najwyższą klasę (m.in. dzięki wsparciu Zbigniewa Preisnera), a cały czas czuć, że się rozwijają.

*

Offline Kaplitov

  • *
  • 42
  • Bajkozjeb
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 04, 2018, 20:24:25 »
To jest płyta Eartshine - dokładnie ta na której współpracowali z Preisnerem. Uwielbiam ambientalne, zimne i nostalgiczne ambienty na tym albumie.

Raz widziałem ich właśnie w zamkniętym klubie i mimo tego, że technicznie panowie są rewelacyjnie  tak ich przestrzenna muzyka nie pasuje do takich miejsc. Na plenerowym koncercie imo było czuć znacznie mocniej tą przestrzeń. Zabawne jest to, że właśnie ich najlepszy dla mnie koncert dali za darmo na Rzeszowskim rynku z okazji promocji jakiegoś salony Yamahy. Dali niemal dwu godzinny koncert z pełną pompą, a że był to rynek to ludzie nie zachowywali się jak małpy i spokojnie wszystko obserwowałem i słuchałem sobie z pierwszego rzędu, niemal 5 metrów od kapeli. Potem podszedłem do barierki, przy której było może ze trzy osoby, dzięki czemu udało mi się załapać na "bisowe" lekkie pogo pod sceną łącznie z gitarzystą który stał w samym środeczku, nie przerywając grania na swoim instrumencie. Wspaniały koncert, nie zapomnę go nigdy :D

Mi do kolekcji całej dyskografii właśnie brakuje Safeheaven. Trzeba to niebawem naprawić...
bajkowa lista - myanimelist.net/profile/nyankov

*

Offline Kaplitov

  • *
  • 42
  • Bajkozjeb
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 08, 2018, 13:08:19 »

Nowy kawałek TFN.
bajkowa lista - myanimelist.net/profile/nyankov

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 28, 2019, 18:33:06 »
Tu też, jeszcze cieplutki.


*

Offline Kaplitov

  • *
  • 42
  • Bajkozjeb
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 31, 2019, 12:25:24 »
Teledysk według mnie to jakieś nieporozumienie, ale TFN się tak rzowijają, że aż cieplutko mi się robi na samo usłyszyenie ich nowego brzmienia. Sama warstwa muzyczna, bajka! Niebawem w Rzeszowie grają, nawet jak będę zmuszony iść sam, to idę! Zaraz po If These Trees Could Talk dla mnie najlepszy zespół post rockowy pod słońcem ;__;

bajkowa lista - myanimelist.net/profile/nyankov

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 31, 2019, 19:10:07 »
Byłem na nich chyba 4 razy, za każdym razem w Bydgoszczy. Ciekawe, jak radzą sobie na koncertach bez Waleszyńskiego, on miał zawszę charyzmę żeby rozruszać publikę.

A ITTCT to jeden z lepszych klasycznych zespołów tego gatunku. Klasyczny, to w mojej definicji zespół mający swoje apogeum w latach 2000-2010. Wystarczy przesłuchać tę płytę - jak dla mnie to album bez słabych punktów.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #25 dnia: Października 16, 2020, 08:01:18 »

Ale wleciało dziś w samochodzie, jak do roboty jechałem. Nie słuchałem tego z 5 lat.

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #26 dnia: Października 16, 2020, 08:18:24 »
Temat z mojej ukochanej "The First Tree".


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #27 dnia: Września 04, 2021, 23:46:46 »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 06, 2023, 22:22:23 »
https://www.youtube.com/watch?v=VkhL0mrmB_k

Rewelacyjnie przedstawione kulisy nagrywania singla przez rewelacyjny zespół. Polecam - naprawdę robi wrażenie i wciąga.