FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 15, 2020, 22:02:42 »
Panowie,
odbyliśmy rozmowę organizacyjną przed tegorocznym zlotem. Mam gorącą prośbę do wszystkich, którzy jeszcze nie zadeklarowali się, bądź mają w zwyczaju wpłacać w dzień,  w którym pojawiają się na zlocie - określcie się w miarę szybko, nawet bez wpłaty czy będziecie i na ile, a potem czym prędzej wpłacajcie kasę, bo trudno jest nam dopinać imprezę w obecnych warunkach, kiedy mamy spore niedobory w sejfie i brak jasno określonych obecności.  Opiszcie w miarę klarownie waszą sytuację z obecnością bo pozostał nam miesiąc...

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 15, 2020, 22:12:37 »
Cześć Chłopaki i Dziewczyny (?).
Idę za ciosem i piszę po wypowiedzi Piotrka. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że mamy w tym roku takie duże problemy ze zlotem. Nie to, że wątpimy że się odbędzie, bo o to byłoby ciężko - dokonamy wszelkich starań aby spotkanie było. Ale problem jest o dziwno zupełnie niespodziewany. Nie żadne pandemie czy obostrzenia - po prostu nie mamy kasy na wynajęcie remizy + na zapewnienie środków czystości + na transport. Po prostu. Po 11 latach spotkań nie mamy w skarbonie kasy, aby spotkać się po raz dwunasty. Szczerze - nigdy nie spodziewałbym się takich komplikacji po wszystkim co razem przeszliśmy.

Apeluję, żeby zebrać się w sobie i pomóc Tomkowi w organizacji F12. Nie chcemy w tym roku znowu składać się w kilka osób "do kapelusza", płacić na koszt innych. Jeżeli masz zamiar bawić się razem z nami, grać w gry i pić piwo na altanie, weź pomóż i odciąż nas od dodatkowych wydatków. My również mamy ciężkie sytuacje życiowe i finansowe w tym roku...

W poważaniem.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwca 16, 2020, 00:10:59 »
A ja jednak napiszę odrobinę bardziej gorzko, bo tak też się niestety czuję.

Ja rozumiem wszystko, że życie, że bida, że dom, że nauka, że żona, że dziecko, że praca, że alkohol, że gilop, że niewiadomoco. Ja to wszystko rozumiem. Staram się również zrozumieć to, że nie stać nas i chyba stać już nie będzie, aby zrobić coś więcej. Trudno. Ale do jasnej cholery. Mamy tylko to nasze party, unikatowe na skalę światową (tak, nie bójmy się tego mówić!), więc może chociaż o ten jeden zlot zadbajmy Wszyscy należycie, jak o coś wyjątkowego, albo chociaż o coś równie ważnego jak pozostałe rzeczy w naszym życiu. "Kalendarz od Lipca do Lipca" - pamiętacie? Wobec tego nie jestem w stanie zrozumieć JAK mając rok do przodu wszystko podane na tacy, rokrocznie od 11 lat spotykając się w tym samym okresie czasu, nie być w stanie ogarnąć i zaplanować tak podstawowej rzeczy jak URLOP oraz WPŁATA...  I nawet proszę nie zaczynać mi tu z gadkami typu "ooo jakbyś pracował w korpo, to byś zobaczył jak to jest". Nie! Mając rok do przodu, to nawet żeby chuj na chuju jechał, nie można czegoś takiego spieprzyć, oczywiście pod warunkiem, że się tego chce. A tych chęci dostrzegam w Nas coraz mniej. To na serio bardzo bardzo przykre, bo tak jak napisał daf, to aż wstyd, żeby po tylu wspólnych latach nadal wałkowany był jeden i ten sam temat - temat obecności i kasy. A wydawałoby się, że z roku na rok wszystko powinno iść sprawniej, szybciej, łatwiej, lepiej...

Piszę ogólnikami, aczkolwiek wiem, że jest garstka osób Semper Fidelis. Szanuję! Obawiam się jednak, że to za mało, aby utrzymać włączone silniki tej rakiety.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwca 16, 2020, 07:59:02 »
Ode mnie krótko, bo obserwuję sytuację wpłat z niepokojem od samego początku.


W samym CFL udział bierze 24 zawodników (tylko zawodników), a wpłat mamy zaledwie 18 na ten moment.
Jedynym słowem: żenada


Za jakiś czas chyba nadejdzie moment gdy będzie trzeba się przenieść z remizy do jakiś domków letniskowych i w węższym gronie kultywować tradycję.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwca 16, 2020, 09:36:50 »
Ja już wcześniej wspomniałem, że jestem pod znakiem zapytania to końca czerwca właściwie. Nie wiem, czy nie będę w pracy w zlotowy weekend (dostajemy rozpiskę na tydzień przed, a o urlopie nie ma mowy, bo to zleceniówka...), chociaż chyba tylko jeden weekend lipca nam urwą, nie wiem kiedy będę miał egzamin na awans, mam nadzieję, że jakoś w drugiej połowie lipca albo dalej, ale to też uj wie. No i jeszcze żeby było zabawniej to jeszcze nie dostałem jednej z wypłat za maj...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2020, 09:39:10 wysłana przez Arek »

Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwca 16, 2020, 10:15:47 »
Ja czekam do ostatniej chwili z wpłatą. Nie wiem czy nie wypadnie mi praca, czy inne wypadki losowe, których nie jestem w stanie przewidzieć.
Z całym szacunkiem, ale według mnie nie da się zaplanować czegoś rok do przodu. Oczywiście możesz mieć na uwadze to, że w lipcu masz zlot i chciałbyś się na nim pojawić.
Nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Większość ma rodziny, żony, dzieci, Docodzą dodatkowe wydatki, o których nie ma się pojęcia jeszczze pół roku wcześniej. Jeżeli chodzi o mnie to z wpłatą nie będę miał problemu, ale na obecną chwilę uważam, że moje 100 zł i tak tej dużej luki nie wypełni.
Tak jak osa napisał.
Jest nas co raz mniej, i moze trzeba rozejżeć się w przyszłym roku za inną jakąś kwaterą zlotową. Pamiętajmy, też że ten rok jest bardzo dziwnym rokiem, a wszystko pprzez tego wirusa nie szczęsnego.

*

Roben

Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwca 16, 2020, 15:24:09 »
Panowie, za 2 tygodnie kończymy termin z wpłatami na zlot, do tego czasu Poznańska gwardia na pewno wpłaci na zlot, do tego dojdzie że ktoś nagle urlop dostał itp.  Także poczekajmy.

A ja jednak napiszę odrobinę bardziej gorzko, bo tak też się niestety czuję.

Ja rozumiem wszystko, że życie, że bida, że dom, że nauka, że żona, że dziecko, że praca, że alkohol, że gilop, że niewiadomoco. Ja to wszystko rozumiem. Staram się również zrozumieć to, że nie stać nas i chyba stać już nie będzie, aby zrobić coś więcej. Trudno. Ale do jasnej cholery. Mamy tylko to nasze party, unikatowe na skalę światową (tak, nie bójmy się tego mówić!), więc może chociaż o ten jeden zlot zadbajmy Wszyscy należycie, jak o coś wyjątkowego, albo chociaż o coś równie ważnego jak pozostałe rzeczy w naszym życiu.

MWK, już pisałem coś na ten temat, więc napisze to jeszcze raz.
Jeżeli ktoś ma problem finansowy albo problem urlopowy to nie namówisz na siłę kogoś by jebnął wszystko i na zlot przyjechał, rozumiem ze są rzeczy ważne i ważniejsze, ale tak jak daniel napisał, nie każdemu się uda, przez pandemie większość w ogóle nie zarabiała nie mówiąc o pracy, a kto pracował to za niską stawkę i trzeba to po prostu zrozumieć, a nie pisać teraz ze rok czasu się miało na odłożenie kasy, druga sprawa to urlop, nie każdy dostanie akurat na ten dzień (Patrz PozNinjaków gdzie okazało się po czasie że wzięli po 10 urlopy a zlot bodajże odbył sie 5 lipca). Wiem że zaraz wyjedziecie ze chłopek w chuj zarobił i nie odłożył, ale chłopek sam mieszka i sam się wykarmić za coś musi. Ja po części rozumiem że większość osób po prostu ma teraz lipną sytuacje i ja to po prostu rozumiem. Ja wpłaciłem na zlot kasę, i mam cichą nadzieje że uda mi się odbić od dna finansowego i w miarę możliwości przyjechać na pełny zlot niż na 3 dni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2020, 15:26:51 wysłana przez Roben »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwca 16, 2020, 17:36:50 »
Wczoraj podjęliśmy decyzję ze starszyzną że zlot się odbędzie mimo zagrożeń epidemiologicznych, bo prawo nam na to pozwala. Myślę że każdy to wie, ale dodam to na wszelki wypadek - każdy przybywający robi to na własną odpowiedzialność, i będzie musiał się dopasować do reguł sanitarnych jakie ustanowimy na zlocie.

Co do tematu małej ilości kasy w składkach zlotowych, słowo daję, dwunasty rok z rzędu z tym walczę, i nadal tego nie rozumiem. Wszyscy mogą mieć trudno i pod górkę oprócz mnie, bo ja rok do roku kombinuje, proszę i zakładam składki za innych którzy się nie umieją zorganizować - i myślę, że ta moja jezusowatość w tym zakresie zrobiła mi (i nam!) niezmierne kuku przy odpowiadaniu za tą najbrudniejszą, formalną część zlotu. Moja wyrozumiałość dla niezorganizowanych skończyła się razem z jedenastym zlotem. Jak ktoś nie wie czy dostanie urlop na zlot, czy będzie mógł dotrzeć z innych względów niż urlop, nie zwalnia go z określenia się przelewem za odpowiednią ilość dni swojej obecności w terminie do końca czerwca na koncie składkowym. Jak ich nie wpłaci to nie będzie na zlocie w ogóle, a jak się okaże że dotrzeć nie może - to dostanie zwrot tych pieniędzy. Rok jest zajebiście długim czasem aby odłożyć te parę stów na zlot, jeśli ktoś jej nadal dzisiaj nie ma, niech ją od kogoś pożyczy.

Jeśli, podkreślam, jeśli nie zbierze się minimalna ilość chętnych która pozwoli nam sfinansować zlot, będę zmuszony zrobić zbiórkę do kapelusza od dnia 1 lipca aż do dnia zlotu - w którym muszę najpóźniej opłacić koszty chemii spożywczej, najem sali, transporty, etc. Zbiórka będzie od każdego wpisanego na listę obecności na zlocie, albo jako jednakowa kwota, albo w zależności od dni pobytu - zobaczymy.

*

Offline Jockey

  • *
  • 93
  • GLK-2004 Zapierdalacz
    • Milos & Chip Jockey
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwca 16, 2020, 19:07:54 »
Ja od siebie mogę jedynie powiedzieć tyle - chciałbym wcześniej wpłacić, niestety muszę czekać na lipcowy grafik, póki będę wiedział co mnie czeka i ile dni wolnego będę mógł wziać.
Osobiście obstawiam, że to będzie mój pierwszy FamiCON, gdzie pojawię się na całe 6 dni, choć nie jestem w stu procentach pewien. Jak tylko dostanę grafik lipcowy w swoje łapy, to leci wpłata i lecą urlopy.

Tak samo wiem tyle, że mój znajomy - Pitu - też jest zainteresowany przyjazdem na F12, choć on też sam nie jest pewien na ile dni może się pojawić - z tego co mi pisał to dwa dni albo full.

Przepraszam, że jest to u mnie jedna wielka niewiadoma, ale to już nie jest z mojej winy.

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwca 16, 2020, 21:15:01 »
Parę słów od Zelasa:). Termin urlopu można zaplanować,robię to od 12 lat. Raz mnie nie było na zlocie ale to siła wyższa(wtajemniczeni wiedzą dlaczego). Jak kolega Paweł powiedział kalendarz od lipca do lipca i nie może być inaczej :),z taką świadomością żyję już te kilkanaście lat(nawet żona zrozumiała ,że to dla mnie święty okres i ja muszę na nim być). Kocham retro a jeszcze bardziej ludzi którzy uczestniczą w zlotach . Nie będę wymieniać wszystkich bo to bez sensu. Apeluję więc pomóżmy w organizacji tegorocznego zlotu. Bo to co się odpierdala to jest żenua :) pozdrawiam Zelas 12 :)

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 16, 2020, 21:41:32 »
Wg mnie powinno być otwarte konto zlotowe. Nie będę owijać w bawełnę. Każdy z nas w ciągu roku przeżywa wzloty i upadki finansowe. Mówię tutaj o dodatkowych funduszach dzięki którym Tomek i wielu innych będzie mieć lżej . Za zlot płacimy wszyscy równo(to osobna kwestia). Mam na myśli taką sytuację ,że mam fajną sytuację finansową przesyłam np 5 zyla albo 10 . Panowie !!!!! Jak każdy coś by wysłał to byłby potencjał.Nie byłoby zmartwień i kwasów.

*

Offline Gargi

  • **
  • 139
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 17, 2020, 12:03:37 »
Hejka, sorki, że tak późno, ale już wpłacone. Jak zwykle bez względu na ilość dni wpłacam za cały zlot.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 17, 2020, 13:34:34 »
Poszło, opłaciłem wszystkie dni bo na tyle mam planowanego urlopu, ale to jeszcze może się zmienić. Tylko że podobnie jak Gargi, nawet jak mnie nie będzie ten dzień mniej (trochę na to wskazuje), to nie będę chciał tych pieniędzy z powrotem. Dziura budżetowa jest jak c'qrwysyn, w dodatku jeszcze sytuacja z biruzem - rozumiecie, siła wyższa.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 18, 2020, 10:55:13 »
Apel do wszystkich, którzy posiadają szaliki contrabandyckie, mordercze żeby zabrali je ze sobą!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: FamiCON 12 [10-15 LIPCA 2020, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 18, 2020, 18:22:48 »
A ja mam apel do osoby bądź osób, które zamawiały u mnie "Pegagruz" oraz 2 egzemplarze wideorelacji z jubileuszowego 10 party - bardzo proszę o przypomnienie (Ćwirek? Krisu? Dziadek?) bo kompletnie wyleciało mi to z bani a nie zapisałem sobie i pamiętam tylko, że miałem zabrać na zlot...