Motyw przewodni oraz grafiki
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2017, 20:58:05 »
Termin ustalony, a zatem czas na mały teaser poster 8)


*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 03, 2017, 09:41:18 »
ale doskonały plakat!

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 03, 2017, 12:33:20 »
Would You Like To Know More --> Skojarzyło mi się ze Starship Troopers :P Plakat wymiata. Jest po prostu mega!
Nie w tym roku! XD

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 04, 2017, 09:07:19 »
Świetnie, MWK, dzięki za zaangażowanie graficzne w tym roku! Mam nadzieję, że nie obrazisz się, jeżeli też zrobię swoją wersję plakatu zlotowego za jakiś czas. Wykorzysta się oba projekty, oczywiście. ;)

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 04, 2017, 10:12:49 »
Raz jeszcze odnośnie numeru na plakatach, plakietkach i wszystkim innym - czy zostajemy przy Famicon X czy zmieniamy na Famicon #10 ? Istotna kwestia

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 05, 2017, 00:02:07 »
A jakie to ma znaczenie? Przecież dziesięć to dziesięć, pisz sobie jak chcesz. To taka sama akcja jak z "FamiCON" a "fCON". Stosowane jest zamiennie. Myślę, że z powodzeniem.

Jeśli o mnie chodzi, to moje zdanie takie jest i ja tego logo będę się trzymał, chociażby ze względu na koncept tudzież przyjętą konwencję przyszłorocznego zlotu (zaproponowałem to już na poprzednim zlocie i nie było sprzeciwów). Jeśli zatem Ty Grzegorz, albo ktokolwiek macie inne zdanie lub lepszy pomysł na to party, to bardzo proszę zaproponować, tylko oby szybko i oby na ewentualnych propozycjach się nie skończyło tylko aby szły za tym konkretne decyzje, zamierzenia i przede wszystkim działania, których ja - co do mojego pomysłu - mam na przedsięwzięciu już prawie tuzin.

I do wszystkich, dziękuję za miłe słowa, ale czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem - to nie plakat zlotowy tylko TEASER...

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 05, 2017, 11:43:16 »
Marek nie chodzi o toi by na siłę coś zmieniać, jedynie chciałbym aby zachować spójność. Dla nas to nie ma znaczenia, wiadomo, jednak jeśli chcielibyśmy zaprezentować coś na zewnątrz to słusznym będzie trzymanie się jednej wersji nazwy i jej prezentowanie. Jeśli #10 to niech będzie #10 mi tam bez większej różnicy czy X czy nie, przecież nie będziemy się o takie duperele przedrzeźniać.

*

Roben

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 05, 2017, 13:54:13 »
Grzesiu zaproponuj może mycie dupy w zlewie xD #PDK
Już wiadomo przecież że trzymamy się arabskiego motywu umieszczania liczb.

Co do grafik, to wolałbym trzymać konwencję z 1 zlotu i dorzucić grand dada, tak o.

Prosiłbym nie wrzucanie motywów z żurawiem bo wiem ze mamy w tym wątku bandę śmieszków co kisną z mojego stanowiska i czytanych książek xD

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:54:57 »
? ? ? Roben albo pisz normalnie albo nic nie pisz.

A teraz odniosę się do linijki, którą napisałeś zrozumiale:

Już wiadomo przecież że trzymamy się arabskiego motywu umieszczania liczb.

Od kiedy i skąd? Chyba, że wnioskujesz to po poprzednich numerach 1 ... 9 i z automatu sobie dodałeś. JEŚLI wiadomo to okay, ale wychodzi na to że jest to wiadome tylko dla niektórych co potwierdza założona dziś przez dafa ankieta: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=728.0 w której na chwilę pisania tego postu 1/3 osób takowej wiedzy nie ma.

I cała ta dyskusja wynika z mojego zdziwienia gdyż śledząc wątek o następnym zlocie: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=576.0 zaczepiłem już temat czy oznaczamy jako X po tym jak Maarios podrzucił tę propozycję. Dostała wyraźną aprobatę ode mnie i Zelasa, poza tym nikt się nie wypowiedział w tej kwestii, a teraz czytam, że wiadomo od dawna o arabskich liczbach w motywie... no to wychodzi na to, że wątek Grand Decade nie ma większego sensu.

Niech sobie będzie ta 10 bo nie odbierajcie tego, że walczę usilnie o jej zmianę bo nie jest to dla mnie istotne, ale sytuacja jest bynajmniej dziwna. Idąc tym tropem nie chciałbym się dowiedzieć w drodze na imprezę, że zlot jednak odbywa się w tej drugiej remizie niż było to pisane w wątku Grand Decade i oczywiście od dawna kilka osób to wiedziało, ale zachowało tę wiedzę dla siebie.

*

Roben

Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 05, 2017, 19:41:54 »
Pomysł z Grand Dadem z tego co mi wiadomo narodził się na zlocie. Zawsze co roku występowały motywy z róznymi zawirowaniami na zlocie, np na 5 FamiCONie "Pies miał pić"
Fakt że mieliśmy bodajze na 4 zlocie rzymską czwórkę bo był motyw Megamana... jak i na 9.

Zlot będzie odbywał się tam, gdzie się to zaczeło, czyli w Laskach, żeby było jakieś pożegnanie i klimat zlotowy, bo jak wszyscy wiemy, każdy miał tam w kąciku swoją miejscoweczke i było fajnie wtedy.

Zostaliśmy Grzesiu przy stylistyce trzymające klimat 1 zlotu, czyli pierwsze grafiki jakie wam(wam bo mnie nie było w 2k09 na emunes) MWK szykował, i mi się to podoba by w końcu po latach powrócić do chwil z poprzednich zlotów. Wiadomo że w Nju Wilydż remiza sztos, ale ta pasieka na partyzantów ma swój jakiś klimat.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 05, 2017, 21:25:10 »
Kończąc dyskusję - oficjalną nazwą tej edycji zlotu wg ankiety z odpowiedniego wątku zostaje FamiCON 10, można używać także wersji fCON10 oraz F10 jako nazw skróconych.

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 28, 2018, 22:59:32 »
Jak pierwszy raz zobaczyłem tego mariana to nie wiem czemu ale myślałem że zamiast pada w ręku to trzyma miotłę.

...w końcu zloty takie są.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 29, 2018, 09:43:37 »
To niezły Begazuz Maniax, co pada od miotły nie odróżnia.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 05, 2018, 13:45:21 »
Siema. Chciałbym Wam zaproponować moje propozycje plakatów zlotowych. Tym razem żaden z nich nie jest typowym plakatem, który przekazałby informacje komuś "spoza" naszego otoczenia, bo nie takie jest ich przeznaczenie.
Jeden jest plakatem jubileuszowym, którego pełną wersję zaprezentujemy i powiesimy na zlocie (teraz umieszczam jedynie małą rozdziałkę).
Ten drugi jest natomiast nawiązaniem do plakatu zlotowego z naszego drugiego spotkania w 2010 roku. Dlaczego nie do FamiCONu 1? Odpowiedź jest prosta - nasz pierwszy plakat nie był zbyt charakterystyczny, zdecydowanie większa ilość osób kojarzy ten granatowy poster autorstwa aboabo - do podglądu tutaj.




Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 05, 2018, 23:10:47 »
zajebisty pomysł z tym zdjęciowym!