Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wydarzenia w klimacie retro / 8bitów sztuki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tbxx dnia Dzisiaj o 09:30:30 »
Cześć, być może znamy się z RetroAge ;)

Obecnie jestem w trakcie przygotowywania wystawy demoscenowej, która będzie prezentowana od 10 grudnia podczas festiwalu ArtFest tarnowskiej galerii BWA. Na wystawie będą udostępnione dema, grafiki oraz utwory muzyczne tworzone przez polskich demscenowców na popularnych platformach 8bit.

W związku z tym zwracam się do was z prośbą o przedstawienie waszych propozycji dobrych polskich produkcji na NES/Famicom/Pegasus

Pozdrawiam   
2
Opisy i recenzje gier / Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mati dnia Września 27, 2021, 22:13:11 »
No właśnie. Brakowało green rangera.
3
Opisy i recenzje gier / Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ćwirek dnia Września 27, 2021, 18:56:18 »
Bardzo miło wspominam i czasem wracam do tego tytułu :) Pamiętam, że u mnie w  mieście krążył mit, że jak się odpowiednio przejdzie gre ,to pojawi się dodatkowy LVL z Grywalnym "Zielonym Wojownikiem".Smutek był wielki, jak się okazało że to jednak tylko plotka :D
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mati dnia Września 27, 2021, 13:43:15 »
Dziś gra dla mnie jest przeciętna. Nie zła, nie dobra, ale może być choć w dzieciństwie pamiętam, że jak kolega pokazał mi cartridge z tą grą, to zrobiła na mnie wrażenie. Pierwszy raz kiedy w nią grałem jeszcze na swoim Terminatorze tym z wyższej półki, to nie wiedziałem o tych mini gierkach, które urozmaicają grę, dopiero później pokazał mi je kolega pozdro Daniel. Dużo czasu spędziłem z tą grą grając z kolegami, koleżankami. Dziewczyny zawsze chciały być rużową wojowniczką a my przeważnie lubiliśmy czerwonego. Co do systemu wpisywania passwordów to jest banalnie prosty jak zauważyłeś Mcin. Na ślepo potrafię wybrać wojownika, bo kiedyś nazywałem to po prostu możliwością wybierania wojownika a to passwordy.
No i ciekawostka. W JPN wersji nsf są jakieś dodatkowe muzyczki w grze, które mogłyby urozmaicić grę występując w levelach a nie ciągle ta sama, ale co ciekawe grając w JPN wersję tych muzyczek tam nie ma. Myślałem, że wersja J będzie właśnie rozbudowana w te numery. Kiedyś może i bym napisał, że bardzo polecam. Dziś? Można zagrać, przejść, odłożyć na półkę i w razie nudy wrócić za jakiś czas.
Właśnie dosłownie 20 lat temu tego dnia dostałem cartridge z tą grą na imieniny kupionego jeszcze na bazarze gdzie wtedy cartów było dość sporo w tamtych czasach. :)
5
Konsole i akcesoria / Odp: Przedłużacze do joypadów Pegasus (i nie tylko)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krisuroku dnia Września 27, 2021, 08:26:06 »
Niestety, wspomniany przez Was kabel DB-9 (czy też RS232) jest za krótki/ płytki i ze względu na jego budowę nie będzie w stanie wejść poprawnie do gniazda kontrolerów w konsoli. Wiem bo to kiedyś sprawdzałem. ;)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OsA dnia Września 27, 2021, 07:16:36 »
Ja mam dobre wspomnienia, aczkolwiek zgadzam się, że gra jest:
1. krótka
2. banalna
3. "prymitywna"

Mimo to lubiłem ją, chyba głównie dlatego, że właśnie była krótka i potrafiłem ją przejść całą już w młodości, a wtedy takie gry można było policzyć na palcach dwóch rąk.

Warto wspomnieć też o mini grach jak: pong czy przerzucanie bomby (aka. gorący ziemniak).
7
Opisy i recenzje gier / Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Września 26, 2021, 22:03:17 »
dobra, teraz piszę na spontanie, nie tam jakaś recenzja w konserwie.

Z dzieciaka pamiętam, że ta gra nie wzbudziła większego uznania u mnie i kolegów. ok, mamy znane mordki z serialu, ale "fajność" serialu nijak się miała do gry. Sterowanie takie se, muzyka co najwyżej średnia, zabawa z rozgrywki nijaka. Za gówniaka miałem umiejność przejść Różową, bo jednak łuk robił robotę zasięgiem, no i Czerwonego, bo pokonanie Rity to błahostka... aaa, wspomniałem, że system passwordów jest tak prosty, że bardziej się nie da? Żółta nie dawała i spokoju swoim atakiem, o żesz kurde kto to wymyślił, że najpierw "dźga" za plecami? Niebieski był taki średni, ale gubiły mnie te labirynty. Czarny... myślałem wtedy, że jest jakiś błąd w grze, bo pierwsze platformy mnie rozwalały :P no cóż tyle z pamięci, szczegóły mogły ulec zmianie w procesie...
A teraz... czarny to był najprostszy poziom. Szczególnie, że Złoty był równie prosty co Rita. Ogólnie poziom trudności bossów bardzo nierówny, za to poziomy - bajecznie proste. widać, że gra celująca w dzieciaki, i to małe, bo te duże to już widzą durnotę serialu. Nie rozumiem, czemu poza różowa większość specjalnych broni jest gorsza niż pistolecik...  aż do spotkania z bossem, gdzie on prawie nie zadaje. meh, lipa.
Plusy? Duże sprajty postaci. Tyle.

W skrócie, grę przeszedłem szybko, nie polecam. Dojenie kasy na frajerach na znanej marce. Jak to dobrze, że za małolata pirackie karty u nas były, źle bym się czuł płacąc im pieniądze. Zalążek na dobrą grę, po czym ktoś wpadł, powiedział coś o terminach, budżecie, i dobrej gry nie było. Przynajmniej krótkie. A, wspomniałem, że grę przeszedłem na pirackim kartridżyku z rozwaloną grafą?

4+/10
[/size][/b]

Zdjęcia może dostawię jak mi się zachce.
8
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcin dnia Września 26, 2021, 21:53:07 »

Chcialem w 2015 kupic Turok PC w pudle,  zobaczyłem ceny, odpadłem.
Czemu tego nie wydali w eXtra Klasyce? :P
9
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sdm dnia Września 26, 2021, 21:38:41 »
Turok remastered ukończone, teraz ogrywam Turok 2 - przegapiłem wydanie Remastered, dlatego dopiero teraz zabrałem się za obie gry. Oczywiście to nie moje pierwsze podejścia do Turoków, bo grałem w nie na N64, jednak tam odbiłem się nieco i nie ukończyłem sagi. Teraz sama przyjemność grać - sterowanie lepsze, grafika nieco lepsza, płynnośc....
10
Demoscena i gry homebrew / Odp: CAD Editor - Czyli uniwersalny program do edycji poziomów gier z Nes
« Ostatnia wiadomość wysłana przez OsA dnia Września 24, 2021, 21:54:40 »
Widać napracowanie i kunszt wizjonerski. To się ceni.
Strony: [1] 2 3 ... 10