Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 12, 2024, 10:36:50 »
Prace mają się ku końcowi, ciężko powiedzieć ile artykułów jeszcze dotrze. Za nieco ponad 2 tygodnie kończy się deadline ostateczny, wtedy wszystko stanie się jasne.

Cena jednego egzemplarza ponownie wynosić powinna 50 zł, mimo większej objętości pisma. Ale poczekajmy z ostateczną ceną jeszcze te kilkadziesiąt dni. Piszę jednak o tym już teraz, gdyż w tym roku chciałbym przeprowadzić zamówienia online, z jednoczesną zapłatą za pismo z góry. Dlaczego tak? Ano po prostu - cena całego zamówienia wynosić będzie sporo więcej niż organizacja całego FamiCONu, stąd redaktorzy nie chcieliby ponownie wykładać całej tej kasy od siebie.
Nakład będzie trochę większy niż w przypadku numeru 2. Pierwszeństwo zakupu będą miały osoby, które napisały jakikolwiek tekst do numeru, ale starczy na pewno dla wszystkich. Jest na co czekać, gdyż wartość merytoryczna tego numeru przerasta dwa pierwsze numery razem wzięte. W kontakcie!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 25, 2024, 20:52:54 »
Moje wszystko wysłane. Jeśli trzeba będzie podnieść cenę, żeby zabezpieczyć operację, masz mój głos.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 28, 2024, 15:37:13 »
Dziękuję, Mcin.

Cena egzemplarza poszła jednak delikatnie w górę - kwestia zwiększonej objętości pisma, ale to poniekąd powinna być pozytywna informacja. ;)
Myślę, że zrobimy to tak, że cena dla osób kupujących z przedpłatą wyniesie 55 zł, ciut wincy - bo 60 zł - na zlocie i po nim. Mam nadzieję, że wybaczycie podwyżkę, ale taką właśnie mniej więcej cenę będziemy płacić w drukarni za 1 egzemplarz.

Konkrety wlecą już w święta, bądźcie więc czujni.

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 28, 2024, 21:47:32 »
Piszę się na przedpłatę w ciemno. Cena na spokojnie niech jest taka żebyście nie musieli dokładać do tego.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 28, 2024, 23:19:00 »
To ile tam stron ostatecznie wyszło Panie Kapitanie?
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 29, 2024, 05:52:54 »
Rzutem na taśmę pękła setka. 100 stron nie licząc okładek.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 01, 2024, 12:36:13 »

Oficjalnie - zbieranie artykułów zakończone! Pozostało mi opracowanie jeszcze dwóch stron, ale to już drobnostka w porównaniu z tym, co zostało zrobione. Pozostałe 102 strony są już dopracowane i niebawem ruszamy z kolejnym krokiem - z drukiem. Za mną 8 miesięcy intensywnych prac nad naszym czasopismem, ale efekty są bardzo satysfakcjonujące.

Ostatecznie wyszły jednak 104 strony - rzutem na taśmę dostałem jeszcze jeden 2-stronnicowy artykuł, muszę więc jeszcze zagospodarować dodatkowe (wspomniane już) dwie strony, bowiem całość musi być podzielna przez 4. Stąd też kolejny raz zmuszony jestem podnieść nieco cenę czasopisma o 5 zł i ostateczna (oby) cena "dekadnika" Pegagruz wynosi 60 zł. Cena wydruku jednego egzemplarza przy nakładzie 100 szt. (a tyle zamierzam ich puścić) wyniesie coś koło 57-58 zł, a ponieważ zawsze mogą nastąpić jeszcze jakieś niespodziewane wydatki (planuję jeszcze wsadzić do każdego numeru jakąś tam wkładkę, być może naklejkę jak przy okazji numeru 2), wolałbym zaokrąglić tę sumę do wspomnianych 60 zł/numer. Jakby wszystkie numery udało się jakimś cudem sprzedać i zostałaby mi ewentualna nadwyżka finansowa, wszystko trafi na konto zlotowe - na poczet naszego zlotu, bądź forum.

Chciałbym każdemu z redaktorów gorąco podziękować za dokonany wkład - razem stworzyliśmy naprawdę wartościowy numer Pegagruzu. Różnorodność tematów jest naprawdę spora, są tu bardzo wartościowe i bogate teksty, są także takie nieco bardziej bekowe - wszystkie je jednak czyta się bardzo dobrze i wszystkie fajnie się uzupełniają. Mam nadzieję, że kwestia druku pójdzie bez żadnych przeszkód i efekt końcowy wyglądać będzie tak, jak sobie to wyobrażam. Drukarni nie zmieniamy, drukować będzie ta sama jednostka, u której powstał numer 2, więc nie mam większych obaw.

Konkrety - otrzymacie ponad 100 stron contrabandyckich treści, a numer powinien prezentować się naprawdę niemal-profesjonalnie, mimo iż tworzą go amatorzy (ale za to pasjonaci). Cena za egzemplarz to 60 zł. Czasopismo otrzymacie najwcześniej na FamiCON 16, a nieobecnym będę wysyłał InPostem (koszt wysyłki to 20 zł) na przełomie lipca i sierpnia. Na F16 przewiduję także mały panel, na którym trochę opowiem o pracach nad periodykiem i przedstawię parę ciekawostek. Będzie to jednocześnie oficjalna (przed)premiera Pegagruzu 3.

Wpłaty proszę przesyłać na moje konto:
Paweł Fliegel
22 1240 3998 1111 0010 7297 6787
Tytuł przelewu to: Wasz nick - Pegagruz 3
WAŻNE - po wpłacie bardzo proszę o poinformowanie mnie tu (przez PW), bądź na Messengerze.

Liczę na Wasze zainteresowanie tematem - w tym roku ciężko będzie sfinansować wydruk z własnych pieniędzy, stąd potrzebuję Waszych przedpłat. :) Zagrajmy w zielone!

LISTA ZAMÓWIEŃ:
✓ Piterus - 1 szt.
✓ mkolodziejski - 2 szt.
✓ dziat - 10 szt.
✓ mono - 1 szt.
✓ OsA - 1 szt.
✓ Arek - 1 szt.
✓ 1990in1 - 2 szt.
✓ Duobix - 2 szt.
✓ Martin - 1 szt.
✓ Wujek Bogdan - 1 szt.
✓ PomPolock - 1 szt.
✓ machbed - 3 szt.
✓ Verteks - 1 szt.
✓ Gargi - 2 szt.
✓ Prezesowa - 1 szt.
✓ Robert Żurawski - 1 szt.
✓ Marcin Dziedzic - 1 szt.
✓ Krisuroku - 2 szt.
✓ Preki - 1 szt.
✓ MWK - 5 szt.
✓ LinMar - 3 szt.
✓ Mcin - 1 szt.
✓ takron27 - 1 szt.
✓ yojc - 2 szt.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2024, 16:49:07 wysłana przez daf »

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 06, 2024, 23:41:39 »
Puściłam przelew na czasopismo i wysyłkę, jutro powinien dojść ;)

Odp: Pegagruz nr 3 - zapraszamy na pokład
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 16, 2024, 08:11:45 »
elo,
ode mnie poszło +przesyłka. najpóźniej jutro zaksięguje się.
pozdrawiam