Najbrutalniejsza gra na Famicoma
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« dnia: Listopada 20, 2015, 08:37:47 »
Tak jakoś z powodu rocznicy premiery "Psów" Pasikowskiego zacząłem się zastanawiać nad najbrutalniejszą grą na Pegasusa i... i do tej pory nic szczególnego nie wpadło mi do głowy. Przemyślę to jeszcze dziś wieczorem, a czy Wy macie jakieś typy odnośnie tytułu, gdzie rzeczywiście byłoby dużo przemocy i klimatu bezwzględności, który wylewa się z ekranu?

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2015, 09:22:51 »
Chyba ciężko będzie coś takiego znaleźć. Krwi na Famicomie niemal w ogóle nie uświadczymy (z pojedynczymi wyjątkami, jak np. krwawiący Jaws w grze o tym samym tytule), a mordy otłuc możemy niemal w każdej beat'em up, tak samo jak pozbawić życia możemy każdego przeciwnika w platformówkach i strzelankach. Ale nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek na Famicomie wyglądało to brutalnie.

Ale żeby coś chociaż wyróżnić, to dodam, że zawsze czułem dreszcze, jak w drugim etapie Battletoads & Double Dragon podnosiło się tych kolesi z dredami za nos i kopało po brzuchu. ;D Nie lepiej traktowało się zresztą "damy" w następnym etapie.

*

SebaSan1981

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 22, 2015, 13:58:46 »
Mi przychodzi do głowy tylko Joe & Mac. Trzeci etap gdzie walczymy z mięsnożerną roślinką. Po podejściu zbyt blisko, roślinka zjada, żuje głównego bohatera a potem wypluwa jego truchło. I to dla mnie jest ekstremalnie brutalne w grach pegazuz :)

*

Offline Koks

  • *
  • 31
    • Dysk Google
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2015, 14:13:20 »
Chiller.

W Hokuto no Ken przeciwnicy rozwalają się na kawałki, chociaż wygląda to mniej efektownie niż w anime.

Monster Party też chyba jest brutalne. Polecam hack Donner Party - jest jeszcze bardziej zryty.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2015, 14:16:58 »
No przecież, że Chiller! Jak mogłem zapomnieć. ;)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 22, 2015, 18:35:05 »
Faktycznie ciężko jest taką gre za przykład postawić... jedyne co mi przychodzi do głowy to Immortal, bo ta postać Maga, którą kierujemy, może łatwo zginąć na dużo rozmaitych, efektownych i dość brutalnych jednocześnie sposobów.

Abadox jest obrzydliwy ;-)

*

MaarioS

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2015, 23:20:12 »
Mortal Kombat na Pegasusajest krew pełną parą ale bez fatality. Jednak jest to gra nieoficjalna chociaż u nas była dostępna

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2016, 14:24:09 »
Dosyć brutalnie wyglądało też nadzianie się Księcia Persji na kolce, oraz jego rozdzielenie na pół gilotyną, czy czymś tam podobnym. Głównie ze względu na szczegółową jak na tę konsolę animację i wygląd postaci. No i była tam chyba także krew, ale nie jestem teraz pewny...

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 11, 2016, 14:37:34 »
Potwierdzam daf, pamiętam że jak pierwszy raz zagrałem, to było to dla mnie sporym zaskoczeniem, że Książę Persji zaliczał na tych kolcach zgona.
Zastanowiłem się trochę i myślę, że Sweet Home jest brutalne (nie grałem, widziałem filmiki) - śmierć kończy się przecięciem na pół czasami, jest krew itd. Muszę w to kiedyś poszpilać chociaż nie przepadam za RPG.


*

Zitz

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 11, 2016, 15:56:03 »
NARC ( https://www.youtube.com/watch?v=lFkTNQL0PFw )- z tej gry zapamietałem niewiele ponad rozwalanie ludzi bazooką i rzucanie strzykawką (!). Z zabijaniem na Pegasusa miałem do czynienia od samego początku (vel. rozgniatanie Goombasów ;) ale z tematem narkotyków (?) spotkałem się wtedy po raz pierwszy.

*

MaarioS

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2016, 00:26:04 »
Głównie ze względu na to, że NARC to była jedna z gier która miała propagować "antynarkotykowość" w grach, chociaż rzucanie strzykawką to wygląda na trochę..... odwrotną logikę?? Albo to było jakieś lekarstwo :P

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 03, 2017, 16:45:42 »


Ta! Bywają te gry brutalne mocno!  :o

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 03, 2017, 17:39:04 »
Hmm... MK5 / Mortal Kombat Trilogy i rozpadanie się przeciwnika na strzępy  8)

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 15, 2017, 00:27:10 »
Nie można zapomnieć o chyba najbadziej sztandarowym przykładzie niedopatrzenia cenzorów Big N:

*

Roben

Odp: Najbrutalniejsza gra na Famicoma
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 15, 2017, 08:59:10 »
https://www.youtube.com/watch?v=bvRpbGwvB5Q&t=82s
prawilnie przypominam Żur0wi co jest brutalne